VII sesja II kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Wielka Wieś

VII sesja II kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Wielka Wieś  

W dniu 23 lutego  2017 r. o godzinie 9.00 w sali obrad Centrum Administracyjnego Gminy Wielka Wieś odbyła się VII sesja II kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Wielka Wieś. Całość otworzyła  przewodnicząca MRG - Kamila Kulczyk, która powitała wszystkich radnych oraz przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas wójt gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz, zastępca wójta Krzysztof Wołos, grono pedagogiczne, a  wśród nich pani Monika Knapik, pani Marta Wacławik,  pani Agata Łagoda oraz opiekun MRG pani Joanna Patej.

Podczas sesji został przedstawiony młodzieży z gimnazjum w Białym Kościele i Modlnicy projekt „Cyberprzestrzeń – Nasza przestrzeń”, który realizowany jest  na terenie naszej gminy  od 14 lutego. Projekt ma na celu wskazanie młodzieży innych alternatyw korzystania z nowych technologii oraz włączyć ich do podejmowania działań sprzyjających integracji bez towarzyszącego telefonu.  W trakcie sesji  wybrano również grupy koordynujące, które pomogą realizować projekt na terenie szkół gimnazjalnych.  Grupy te będą czuwać nas wdrożeniem zabaw w trakcie przerw w szkołach oraz współpracować w tym zakresie z nauczycielami.  Już niebawem odbędzie się spotkanie z youtuberem,  który opowie w jaki sposób można w przyszłości zarabiać dzięki nowym technologiom.

W kwietniu uczniowie wezmą udział w warsztatach filmowych, które przygotują ich do nagrania filmu o niewłaściwym wykorzystywaniu nowych technologii.  Po warsztatach będzie możliwość wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy film.  Cały projekt podsumowany będzie na uroczystej gali  14.06.2017 r. o godzinie 18 podczas gali rozdania nagród. Galę filmową  będzie wspierał sklep Lewiatan z Modlnicy znajdujący się na ulicy Jurajskiej 5.

Podczas sesji został również przedstawione informacje o programie  „Młody Obywatel”, którego celem jest zachęcenie uczniów do świadomej pracy na rzecz społeczności lokalnej.
Zastępca wójta Krzysztof Wołos skierował również prośbę do MRG, aby zrobili rozeznanie wśród młodzieży jakiego drugiego języka chcieliby się uczyć w szkole. W związku z powyższym MRG przygotowała ankietę i zachęcamy do wypełniania jej do końca marca 2015 r.   

Przedostatnim punktem dzisiejszej sesji była informacja odnośnie kończącej się w maju II Kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Wielka Wieś i tym samym o wyborach do III kadencji, która również będzie trwała 2 lata. Ostatnim punktem były wolne wnioski, na których zostały poruszone następujące tematy:

- organizacja zawodów sportowych pomiędzy gimnazjami z naszej gminy jak i z sąsiednich gmin
- osobny kurs gimbusa, który mógłby dowozić uczniów do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie
- zmiana godzin kursu linii 230 która jeździ na trasie Ujazd – Bronowice Małe

Zapraszamy uczniów szkół z terenu gminy do wypełnienia ankiety


Aleksandra Borkiewicz – Młodzieżowa Rada Gminy

Tagi dla strony:

2017-02-24