X EKO Bieg po Dolinie Będkowskiej

18 września w Dolinie Będkowskiej odbył się X Bieg o Puchar Wójta Po Dolinie Będkowskiej. W biegu uczestniczyli zawodnicy dorośli, gimnazjaliści i dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Dorośli rywalizowali na trasie długości 6600 metrów a dzieci, stosownie do wieku na krótszych dystansach od 100 do 1000 metrów. Organizatorami biegu byli KKS „Jura Moto Sport” i Homini et Terrae. Współorganizatorem Jurajska Izba Gospodarcza. Partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie.

W biegu głównym zwycięzcami zostali Agnieszka Cader szefowa sekcji biegowej Zabierzów Biega z czasem 25:49 i Dariusz Marek z Wieliczki z czasem 22:57. Najlepszym zawodnikiem z gminy Wielka Wieś został Daniel Chochół z Bębła 27:00, a najszybszym z gminy Jerzmanowice-Przeginia Mariusz Dziedzic z Jerzmanowic 24:38. Najlepszym zawodnikiem z gminy Zabierzów został Janusz Bzukała z Brzezinki 24:36. Zawodnicy ci zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez wójtów. Zawodnicy w biegach „dorosłych” rywalizowali w kategorii generalnej oraz klasyfikacji gimnazjalistów.

Najliczniej reprezentowaną szkołą była Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, która otrzymała okazały puchar i drukarkę. Podobne puchary dla najliczniejszych szkół z danej gminy otrzymały Szkoła Podstawowa w Jerzmanowicach i Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi. Wszyscy zawodnicy startujący w konkurencjach „dziecięcych” otrzymali medale i dyplomy. Zwycięzcy w tych kategoriach otrzymali puchary. Uczestnicy biegu częstowani byli izotonikami i napojami Frugo przekazanymi przez firmę FoodCare Group z Zabierzowa oraz pischingerami przekazanymi przez firmę SKOT z Krzeszowic. Nagrody wręczał sekretarz gminy Wielka Wieś Stanisław Kasprzyk oraz przedstawiciele sponsorów. W kategoriach biegów dziecięcych o Puchar im. Zofii Kwiecień, nagrody i puchary wręczali przedstawiciele rodziny Państwa Kwietniów z Giebułtowa. Dyrektorem biegu był Wojciech Wojtaszek a sędzią zawodów Jerzy Gołębiowski. Zawody miały charakter proekologiczny. Przeprowadzono akcję informacyjną oraz liczne konkursy zachęcające do zachowań służących ekologii. Członkowie Wolnej Trupy Teatralnej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzoskwini wystąpili z adaptacją mitu wg Wandy Markowskiej "Narodziny Ateny". Pomysłodawczynią i twórczynią kostiumów i rekwizytów oraz reżyserką spektaklu była pani Elżbieta Łęska - Kokosińska.  

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom strategicznym, firmom: Alsal, Kruk, FoodCare Group, Krakowski Bank Spółdzielczy, Colorex a także pozostałym sponsorom: Apostolscy Meble, Adoz Wytwórnia Wędlin, Antałek, AGames, Autospecial VW, Alf Sensor, Bamet, Brandysówka, Cader Beata Piekarnia, Chochołowy Dwór, CB Panel System, CB Aluminium System, Compudraft, Derejski Tomasz, Duecik, Duda, Datacomp, Esmepa, Galon Dawid, Hero, Illinois, Jurajski Hotel, Kraksmak, Kamaro, Kwiatek, Kseromark, Luskar, Mosur, Margerita Hotel, Olimp, PUK Zabierzów, Pitala Janusz, Restauracja Frykas, Restauracja Kochanów, Ramsat, SNC, SKOT, Tyc Ryszard, TransMed, Tobacco Trading International Poland Modlnica, Warta.

Bieg zabezpieczali druhowie z OSP Łazy i OSP Brzoskwinia oraz firma Trans Med. Pogotowie Ratunkowe. Pomiar czasu przeprowadziła firma PULSAR SPORT. W organizacji imprezy pomagała silna grupa dowodzona przez Juliana Karcza. Wsparcia finansowego udzieliło Województwo Małopolskie, Gmina Jerzmanowice-Przeginia, Gmina Wielka Wieś i Gmina Zabierzów. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Państwu Wandzie, Andrzejowi i Markowi Brandysom z Gospodarstwa Agroturystycznego „Brandysówka” w Dolinie Będkowskiej za pomoc organizacyjną.

Więcej filmów na naszym kanale YouTube

Tagi dla strony:

2016-09-19