„Wieczór z Rzecznikiem”


Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi znalazła się w gronie 15 bibliotek publicznych z całej Polski, które zostały partnerami Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach międzynarodowego projektu pod nazwą "Wieczór z Rzecznikiem". W projekcie obok Polski biorą udział: Czechy, Słowenia, Rumunia i Estonia.

Projekt dotyczy upowszechniania wiedzy i poszerzania świadomości w społeczności lokalnej na temat podstawowych praw obywatelskich, a w szczególności praw konsumenta, praw pacjenta oraz prawa dostępu do informacji publicznej.

Już w maju zapraszamy mieszkańców gminy Wielka Wieś do udziału w bezpłatnym spotkaniu, podczas którego będzie można zapoznać się z koncepcją praw podstawowych, a w szerszym zakresie z prawami konsumenta.

Spotkanie pod nazwą „Wieczór z Rzecznikiem” odbędzie się 13 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi o godz. 17.00

Spotkanie będzie składało się z kilku elementów:
Na początku zostanie wyświetlony krótki film dokumentalny pokazujący historię ludzi, których prawa zostały złamane i którzy postanowili walczyć o sprawiedliwość.

Następnie uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych metodą dramy, dzięki której łatwiej będzie można zrozumieć i poznać kontekst danej sytuacji oraz ocenić możliwość radzenia sobie w podobnej sytuacji.

W dalszej kolejności spotkania planowana jest swobodna dyskusja z przedstawicielem Biura Rzecznika, podczas której będzie możliwość przedstawienia swojej opinii i zadania nurtujących nas pytań.

Na zakończenie uczestnicy "Wieczoru z Rzecznikiem’’ otrzymają materiały edukacyjne.

W ramach projektu zaplanowano także działania skierowane do uczniów kl. VI szkół podstawowych z terenu gminy, które realizowane będą od marca 2014 r. do kwietnia 2014 r.  przez GBP w Wielkiej Wsi przy współpracy Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi. Szczegóły na stronach internetowych.

Tekst: GBP 

Tagi dla strony:

2014-03-19