VIII Przegląd Piosenki Religijnej

16 października br. w Kościele Parafialnym w Będkowicach odbył się VIII Przegląd Piosenki Religijnej. Tegoroczny Przegląd rozpoczął się mszą świętą odprawioną przez ks. Zdzisława Targosza, proboszcza  Parafii Będkowice. Ze względu na znamienną datę – wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża oprawa mszy świętej oraz nagrody dla uczestników nawiązywały do osoby Jana Pawła II. Warto dodać, że również część prezentujących się grup wykorzystała w swoim repertuarze papieską tematykę.

Gospodarzami Przeglądu był Zespół Będkowianie oraz GOKiS. Przegląd cieszył się bardzo  dużym zainteresowaniem, a wśród widzów był min. Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz, Sekretarz Gminy Stanisław Kasprzyk, Dyrektor GOKiS Magdalena Szymańska,  radni i sołtysi poszczególnych sołectw, mieszkańcy Będkowic oraz okolicznych miejscowości. W ramach przeglądu wystąpiło aż 10 zespołów: Bęblanie, Będkowianie, Czajowianki, Białokościelanki, Wielkowsianki, Giebułtowianie, Modlniczanki, Szycanie, Klub Seniora z Wielkiej Wsi, Schola Będkowic, a każdy z nich miał swój własny, oryginalny repertuar. W tegorocznym wydaniu Przeglądu Piosenki Religijnej zwycięzców nie było – a raczej zwycięzcami zostały wszystkie grupy śpiewające, ponieważ nie miał on w tym roku charakteru konkursowego. Naszą ideą było podarowanie mieszkańcom i wszystkim uczestnikom, jak najwięcej uśmiechu, ciepła i pięknych emocji.

Po zakończeniu występów gospodarze zaprosili występujące zespoły do remizy OSP, gdzie czekał na wszystkich ciepły poczęstunek. Spotkanie dodatkowo przyczyniło się do wspólnego biesiadowania i  integrowania się zgromadzonych. Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie, a nawet tańce.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Przeglądu – prezentującym się grupom za przygotowanie tak pięknego i różnorodnego repertuaru, a  wszystkim uczestnikom za przybycie. Już teraz zapraszamy na przyszłoroczny, kolejny Przegląd, już IX - w Będkowicach.

Tagi dla strony:

2016-10-18