Relacja z XV Dni Gminy Wielka Wieś

XV Dni Gminy Wielka Wieś odbyły się na boisku sportowym w Bęble. Imprezę rozpoczęło wspólne malowanie dużej biało-czerwonej flagi, przed scenę zaprosiliśmy najmłodszych na konkursy patriotyczne. Przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Bęble oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Czajowic zaczarowali wszystkim pochodem pięknego biało-czerwonego Smoka SUMA WSPANIAŁEGO, który był uczestnikiem tegorocznego spotkania smoków  Smoczej Parady w Krakowie.

Następnie na scenie pojawił się zespół Bez Reszty. Zespół zagrał autorski materiał - szeroko rozumiany soft r'n'r z niewielką szczyptą elementów bluesa i jazzu- akustycznie i po polsku.

O 21 na scenie pojawiła się Gwiazda naszych Dni Gminy – Sylwia Grzeszczak i porywała do wspólnej zabawy wszystkich, wyjątkowo licznie przybyłych na koncert fanów. Przy znanych  przebojach „Tamta dziewczyna”, „Księżniczka” bawili się wszyscy fani wyśmienicie. Niezwykle miło było nam gościć Panią Sylwię szczególnie, że w tym roku świętuje ona 10.lecie twórczość artystycznej.

Niezapomniany koncert, niezapomniane emocje i świetną zabawę po koncercie dopełnił pokaz sztucznych ogni. 
Do białego świtu nasi goście bawili się przy znanych przebojach disco, imprezę rozkręcali  DJ / Marcin Kruk & DJ Łukasz Białas.

Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszyło się nasze gminne stoisko promocyjne gdzie nasi goście mogli zdobyć ciekawe materiały promocyjne. W zamian za zdjęcie w naszych fotoramkach mogli otrzymać parasol, kubek, gry plażowe i tym podobne gadżety. To również fantastyczna pamiątka udziału w XV Dniach Gminy Wielka Wieś. 

Drugi dzień naszego święta miał charakter pikniku rodzinnego. Dla naszych dzieciaków zabawy i animacje zostały  przygotowane przez Agencję Artystyczną Kukavsky - pt. „Witajcie w naszej bajce”.
Mogły one również jak zawsze skorzystać z dmuchanego placu zabaw oraz zbaw manualnych, tworzenia ozdób, malowania  buziek, malowania pamiątkowych podkoszulków, gier planszowych – słowem - każde z dzieci mogło znaleźć coś dla siebie.

Młodzieżowa Rada Gminy zapraszała do swojego stoiska, gdzie na specjalnej ściance można było wykonać zdjęcia 3D zaś wieczorem zorganizowali mini festiwal kolorów, który co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem szczególnie dzieci i młodzieży.   

Strażacy z OSP Bębło przeprowadzili widowiskowy pokaz ratownictwa drogowego oraz pierwszej pomocy co było wstępem do podsumowania projektu „4minuty” realizowanego przez Stowarzyszenie Nowoczesna Gmina przy współpracy jednostek OSP.

Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody dla publiczności, na których wybieraliśmy m.in. : Super Centusia:-), Najlepszego Cieślę, Mistrza Rybołówstwa. 
Na scenie w znanych szlagierach filmowych zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta działająca przy GOKiS.

Podczas Gminnego Święta, obchodziliśmy również 70-lecie LKS Orzeł 1948 Bębło, na którym nagrodzono zasłużonych piłkarzy i działaczy.   

Kiedy na scenę wkroczył Czadooman - gwiazda drugiego Dnia naszego święta, rozgrzał publiczność energetycznym koncertem. „Ruda tańczy jak szalona”,   „Chodź na kolana” śpiewali wszyscy Ci młodsi i Ci starsi fani piosenkarza.

Na zakończenie naszego święta do wspólnej zabawy na parkiecie porwał naszych gości zespół Life Dance.
To były wyjątkowy weekend i cieszymy się, że spędziliście go Państwo z nami. Już dziś zapraszamy za rok na XVI Dni Gminy!
Dziękujemy naszym sponsorom, partnerom i patronom medialnym za wsparcie przy organizacji naszego gminnego święta.
Specjalne podziękowania przekazujemy na ręce prezesa LKS Orzeł 1948 Bębbło za udostępnienie boiska oraz prace w trakcie organizacji naszych dni gminy, a także dla OSP Bębło na czele z prezesem za zabezpieczenie parkingów, pokazy w trakcie imprezy i pełne zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Tagi dla strony:

2018-07-09