Razem przez życie ….

17 stycznia swoje 60-lecie zawarcia związku małżeńskiego  obchodzili Państwo Wanda i Czesław Płonka z Białego Kościoła.

Niezwykle miło było nam obchodzić ten piękny Jubileusz wraz z Nimi.

Pani Wanda pochodzi z Białego Kościoła a jej małżonek z Prądnika Korzkiewskiego.  Para poznała się na potańcówce w Białym Kościele i już rok później powiedzieli sobie „Tak”.

Jubilaci mają trzy córki, pięcioro wnucząt oraz troje prawnucząt. Są bardzo zadowoleni, że córki mieszkają w okolicy i często ich odwiedzają.

Pan Czesław od 27 lat jest na emeryturze a wcześniej był mistrzem produkcji butów. Po przejściu na emeryturę nadal z dużym zapałem korzystał ze swoich umiejętności, traktując je jako swoje hobby. Pani Wanda była pracownikiem Urzędu Gminy gdzie prowadziła sekretariat co nadal wspomina z rozrzewnieniem.

Pani Wanda lubi rozwiązywać krzyżówki, zaś jej prawdziwą pasją jest haftowanie: makatki, obrusy, poszewki na poduszki, w domu widać wszędzie efekty jej pracy. Córki uśmiechają się, że zawsze jak haftuje dla którejś np. chusteczkę to w efekcie powstają trzy, dla każdej, czasem różnią się tylko kolorami.

Państwo Płonka mówią, że siłę daje im rodzina, z którą są bardzo blisko oraz to, że na dobre i złe mogą być razem, aby sobie pomagać, wspierać się i kochać.  Bije od Nich niesamowita energia, są uśmiechnięci, z optymizmem i nadzieją podchodzą do nowego dnia.

Pan Czesław wspomina, że rok temu byli na ślubie swojej wnuczki Basi, na którym bawili się do rana „Niektórzy młodzi już poszli a my nadal żeśmy się bawili” wspomina z uśmiechem.

Pan Wójt Tadeusz Wójtowicz oprócz prezentów złożył Jubilatom najserdeczniejsze życzenia wielu wspólnych lat w zdrowiu, miłości i szacunku. Życzył Jubilatom aby kolejne spotkanie było przy okazji 70-lecia pożycia małżeńskiego co też spotkało się z dużym entuzjazmem całej rodziny.

Gratulujemy tak pięknej rocznicy!

Tagi dla strony:

2017-01-18