Przy wielkanocnym stole

Wielkanocne przynosiły radość oraz wzajemną życzliwość. W tym szczególnym okresie nikt nie powinien się czuć samotny, a nic tak nie zbliża ludzi jak wspólne spotkania w świątecznej atmosferze.

Dlatego, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, już trzeci rok z kolei organizuje spotkania świąteczne adresowane do starszych mieszkańców naszej społeczności lokalnej. W tym roku, w sobotę 19 marca, blisko 180 osób gościło w Restauracji Margerita w Modlnicy.

Na spotkaniu obecni byli również Wójt Gminy Wielka Wieś Pan Tadeusz Wójtowicz, Przewodniczący Rady Gminy Pan Zbigniew Mazela, Ksiądz Proboszcz modlnickiej parafii Jan Adamus oraz radni i sołtysi naszej gminy.

Swój program artystyczny przygotowany na tę okoliczność zaprezentowały gminne zespoły folklorystyczne: Giebułtowianie i Tomaszowianie. Bardzo ciekawym akcentem była też tradycyjna oracja wygłoszona przez tomaszowskich Pucheroków. Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim zebranym złożył Wójt Tadeusz Wójtowicz, w imieniu radnych Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Mazela, a także ks. Jan Adamus.

Po występach artystycznych nastał czas wspólnego posiłku, rozmów i wspomnień przy suto zastawionych i pięknie przystrojonych stołach. Każdy z seniorów otrzymał również ręcznie wykonany upominek - specjalne, kordonkowe jajo, przygotowany przez dzieci z gminnych świetlic środowiskowych.

Cieszymy się, iż nasi seniorzy coraz chętniej i liczniej uczestniczą w tych świątecznych spotkaniach, oznacza to bowiem, że jest potrzeba wspólnego świętowania, a to co robimy ma sens, i warto pamiętać o starszych mieszkańcach naszej Gminy.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Małgorzacie i Piotrowi Szumiec,właścicielom Hotelu i Restauracji Margerita, za gościnność, życzliwość i ogromne wsparcie przy organizacji tegorocznego Spotkania Wielkanocnego.

foto. FB Społeczność Modlnica

2016-03-21