Podpisanie Umowy Międzynarodowej

Podpisaliśmy pierwszą, historyczną Umowę o współpracy międzynarodowej z Ukraińską Gromadą Bajkowce (Байковецька об'єднана громада). Umowę podpisali ze strony naszej gminy Wójt Krzysztof Wołos ze strony Ukrainy Gołowa Gromady Anatoli Kulik, Radę Gminy reprezentował Przewodniczący Grzegorz Twardy.


W miniony weekend odwiedziliśmy naszą Gminę Partnerską Bajkowce z Ukrainy celem podpisania Umowy o współpracy międzynarodowej. Podczas wizyty mieliśmy okazję zapoznać się z działaniem administracji i podziałem kompetencji w Ukraińskiej Gromadzie. Odwiedziliśmy przedsiębiorców, z którymi rozmawialiśmy o problemach na lokalnym rynku oraz możliwościach rozwoju na rynek Polski. Przedstawiciele Gromady na czele z I zastępcą Gołowy Mykola Duma pokazali na swoje budynki komunalne m.in. szkoły, przedszkola, remizę. Była okazja zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami m.in. w zakresie oświaty – mini obserwatorium astronomiczne, w zakresie pomocy społecznej – samochód socjalny. Mieliśmy również okazję zapoznać się z kulturą i tradycją lokalną jak też uczestniczyć w zmaganiach sportowych tj. mecz piłkarski, zawody jeździeckie, gdzie omówiono formy współpracy między gromadą a organizacjami społecznymi oraz przedsiębiorcami.


W ramach realizacji współpracy i wymiany doświadczeń, Gminy obejmą swoim działaniami między innymi następujące obszary i zagadnienia:


- zarządzania gminą; edukacji i kultury; sportu i turystyki; promocji wizerunkowej, gospodarczej i biznesowej; współpracy z organizacjami społecznymi; wymiany między instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi;


Dziękujemy naszym przyjaciołom z Ukrainy na czele z Gołową Gromady Anatoli Kulik za gościnne przyjęcie, konstruktywne rozmowy i wiele pomysłów na przyszłe wspólne projekty.


Tagi dla strony:

2019-08-26