Pieczony ziemniak - czyli przepis na integrację

10 października 2015 roku Dolina Będkowska zamieniła się w „Ziemniaczaną Krainę”, a wszystko to za sprawą imprezy integracyjnej „Dzień Pieczonego Ziemniaka”, która odbyła się u podnóża skały Sokolica. W tym roku, do wspólnej zabawy postanowiliśmy zaprosić rodziców, rodzeństwo i inne bliskie osoby naszych wychowanków. Pojawiły się nawet sympatyczne czworonogi – przyjaciele naszych uczniów. Pogoda również spisała się na medal - pięknie świeciło słońce, a niebo przyjaźnie spoglądało na wszystkich z góry, zapłonęło więc ognisko i zapachniały pieczone ziemniaki.

Na początku imprezy, została przedstawiona historia ziemniaka, jednak tym razem w postaci piosenki „na wesoło" w wykonaniu dzieci i nauczycieli. Podczas tegorocznej zabawy nie zabrakło również konkurencji sportowych, takich jak: bieg za rękę z rodzicami, slalom i sztafeta z ziemniakami , najładniejsza rzeźba z ziemniaka , czy konkurs na najdłuższą obierkę z ziemniaka w wykonaniu tatusiów.

Gromkie brawa zyskały pokazy charyzmatycznej zumby, w wykonaniu uczniów, którzy pod przewodnictwem pani Pauliny Dudzik tradycyjnie wzbogacają nasze uroczystości. Na młodszych uczestników zabawy czekało też sporo innych atrakcji, np. w formie dmuchanych zjeżdżalni, na których wszystkie dzieci mogły wyszaleć się do woli.

Jak na biesiadę przystało, w przerwie miedzy konsumpcją oraz licznymi konkursami nauczyciele i rodzice śpiewaliśmy piosenki przy akompaniamencie gitary. Nie obyło się też bez prawdziwych sportowych emocji, które dostarczył mecz piłki nożnej (rodzice i dzieci - kontra nauczyciele).

Oczywistym elementem spotkania była degustacja pieczonych ziemniaczków z ogniska, które smakowały wyśmienicie. Zaś kulminacyjny punkt stanowiła degustacja zupy z dyni w wykonaniu grona pedagogicznego. Tym razem w rolę kucharza wcielił się pan Piotr Krybus. Zupa zrobiła furorę. Dzięki zaangażowaniu rodziców wszyscy mieli również okazję skosztowania przeróżnych słodkości.

Tegoroczny "Dzień Pieczonego Ziemniaka" stał się doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu wolnego dzieci, rodziców i nauczycieli, w atmosferze przepełnionej humorem i dobrą zabawą. Jak się bawiliśmy - zobaczcie sami na zdjęciach! a bliskim sercu - naszym uczniom, nauczycielom i zaproszonym gościom - gorąco dziękujemy za udział w imprezie oraz wszelką pomoc w jej zorganizowaniu. Aż nie chciało się wracać do domu…!

Szkoła Podstawowa Będkowice

Tagi dla strony:

2015-10-15