Otwarcie Przedszkola Samorzadowego w Czajowicach

Nasi najmłodsi i Ci nieco starsi mieszkańcy naszej gminy wracają do szkoły, ale swój pierwszy dzień edukacji miały również przedszkolaki z nowo otwartego Przedszkola Samorządowego z Czajowic.


W niedzielę 2 września mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w uroczystym otwarciu nowego obiektu i jego prezentacji mieszkańcom a szczególnie maluszkom i ich rodzicom.
W części oficjalnej mieliśmy okazję uczestniczyć w zakopaniu kapsuły czasu i wmurowaniu tablicy pamiątkowej, symbolicznym przecięciu wstęgi oraz poświęceniu obiektu przez Księdza Proboszcza Stefana Trojana.
Następnie zgromadzeni goście udali się w pochodzie za "Smokiem" na boisko sportowe zlokalizowane przy przedszkolu.
O oprawę artystyczną tj. pokaz pochodu smoka, występ zumba w wykonaniu dziewczynek z Czajowic oraz wmurowanie kapsuły czasu i pamiątkowej tablicy, zadbało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic i Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Bęble, projekty współfinansowane z budżetu gminy.
Nie obyło się bez podziękowań dla projektanta, wykonawcy obiektu, radnych i osób zaangażowanych w budowę tego przedszkola. Prezentacji kadry pedagogicznej oraz obsługi dokonała p. dyrektor Ela Adamczyk.
Następnie do zwiedzania obiektu zaprosił i oprowadził mieszkańców Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz
Dla najmłodszych przygotowano dmuchany plac zabaw zaś zespół Czajowianki zadbał o coś słodkiego dla ich rodziców i dziadków oraz zgromadzonych mieszkańców. Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi będą chętnie uczęszczali do nowego obiektu.W tym pierwszym dniu szkoły/przedszkola życzymy: kadrze pedagogicznej aby ten rok obfitował w wiele sukcesów na polu naukowym, dzieciakom aby odkrywały swoje pasje i zawiązywały nowe przyjaźnie, zaś rodzicom dumy i radości z sukcesów ich pociech.


Tagi dla strony:

2018-09-04