Kolejne działania w ramach projektu „Cyberprzestrzeń, nasza przestrzeń”

14 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące realizacji projektu: "Cyberprzestrzeń, nasza przestrzeń", który realizowany będzie przez grupę inicjatywną z Młodzieżowej Rady Gminy Wielka Wieś we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi.

Przeczytajcie o czym było i jak spotkanie opisały uczestniczki z ramienia Młodzieżowej Rady Gminy:
To właśnie dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu ,,Cyberprzestrzeń – Nasza przestrzeń” zainicjowanym dzięki projektowi „Laboratorium Młodzieżowej Demokracji – ,,demyLAB” realizowanym przy wsparciu Małopolskiej Izby Samorządowej. Jego celem było przedstawienie idei naszego projektu oraz omówienie kwestii organizacyjnych. Podczas spotkania gościliśmy młodzież jak również nauczycieli z gimnazjum w Modlnicy i Białego Kościoła, której przedstawiliśmy misję i zadania Naszego projektu. Do obu szkół gimnazjalnych przekazaliśmy również ankiety dla uczniów oraz nauczycieli związane z wykorzystaniem nowych technologii w celach edukacyjnych oraz wpływu nowych technologii na uczniów.

Pomysł na projekt pojawił się, ponieważ uczniowie nagminnie korzystają z telefonów i Internetu nie dostrzegając w ten sposób otoczenia i drugiego człowieka. Chcemy pokazać działania i aktywności dzięki którym będą bardziej kreatywni i zaangażowani oraz innych możliwości wykorzystania nowych technologii.

Dla obu szkół zostały zakupione i przekazane pakiety atrakcyjnych przedmiotów służących do gier i zabaw (m.in. chusty KLANZA, kręgle, hula-hop, gumy do skakania, gry planszowe, książki przypominające dawno zapomniane gry i zabawy z czasów PRL  itp.), które pozwolą wcielić w życie idee projektu. O kolejnych działaniach będziemy informować.

tekst i foto: Joanna Patej

2017-02-16