Alma Spei relacja

To już trzeci raz kwestowaliśmy w parafiach gminy Wielka Wieś i całym dekanacie bolechowickim na rzecz Hospicjum dla dzieci Alma Spei. Sercem całej akcji była hala GOKiS, na której odbywał się w tym czasie bal karnawałowy dla najmłodszych. 

Sala  przepełniła się księżniczkami, spidermanami, wróżkami, a także zwierzątkami różnych ras. O świetnej zabawie świadczyły roześmiane buzie dzieci, chętnie angażujące się w przeróżne animacje, prowadzone przez kolorowych klaunów.

Z kolei Magik zgromadził przed sceną ciekawskich czarodziejskich sztuczek. Na szczęście nikt nie przemienił się w ropuchę, ani nie zamienił się w kamień, za to w czarodziejski sposób, wzbudzając wielką radość zjawił się chomik. Najbardziej jednak, i to nie tylko dzieciom,  spodobała się maszynka do robienia pieniędzy, niestety pan Magik nie zdradził mechanizmu jej działania.

Kolejnym punktem programu był pokaz gimnastyczny uczennic  ze Szkoły Sportowej w Krakowie. Układ artystyczny wzbudził niemałe zainteresowanie oraz podziw dla zwinności młodych gimnastyczek.

Kolejno na scenie pojawili się laureaci VII edycja Konkursu Fotograficznego „Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie”, którym nagrody wręczył Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Zbigniewem Mazelą. Nagrodzone prace można było zobaczyć na wystawie w ciągu całej imprezy.

Występy artystyczne zwieńczył koncert Orkiestry Dętej GOKiS pod batutą Krzysztofa Guńki. W czasie trwania zabawy rozdano również nagrody w  konkursie plastycznym „Chmurka Maja”. Jak wspomniała Pani doktor Małgorzata Musiałowicz prezes Alma Spei, zainteresowanie konkursem przekroczyło  najśmielsze oczekiwania. Otrzymano aż 743 prace od  642 uczestników. Laureatami byli również młodzi mieszkańcy naszej gminy. W czasie kiedy na hali trwała zabawa w najlepsze na terenach parafii pracowali wolontariusze, a w biurze stale czuwał sztab odbierający zapełniające się puszki z datkami.

W tym roku, dzięki Państwa życzliwości udało nam się zebrać 28 429,62 złote i 20 euro. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę terenową oraz prace na hali sportowej.

Dziękujemy księżom za zgody na przeprowadzenie zbiórek na terenie swoich parafii, wolontariuszom za sprawnie przeprowadzoną zbiórkę, druhom z OSP Biały Kościół za opiekę medyczną w czasie imprezy, prezentacje PPP oraz bezpieczne przeprowadzenie pokazu sztucznych ogni.

Dziękujemy też osobom zaangażowanym w sztab liczący, w szczególności pani Alinie Zielonce Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi od rana czuwającej nad rozliczeniami. Dziękujemy za gościnny występ gimnastyczkom oraz za zaangażowanie ich rodzicom.

Ostatni bal tego karnawał zakończyły wystrzały sztucznych ogni, które w barwach tęczy rozświetliły białokościelańskie niebo…

Tagi dla strony:

2016-02-08