Akcja charytatywna na rzecz dzieci z Hospicjum Domowego ALMA SPEI już za nami

W niedzielę 18 stycznia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się po raz drugi akcja charytatywna na rzecz dzieci z Hospicjum Domowego ALMA SPEI.

W tym roku zbieraliśmy fundusze na zakup samochodu „AUTO MARZEŃ” aby lekarze i pielęgniarki mogli bez względu na pogodę dojeżdżać do chorych dzieci. Do tegorocznej akcji włączyli się również właściciele okolicznych sklepów. W ramach akcji „BUDUJEMY  AUTO  MARZEŃ” w szkołach w gminie Wielka Wieś odbyły się spotkania  z pedagogami hospicyjnymi, którzy opowiadali o podopiecznych Alma Spei i zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

Dzięki Państwa pomocy wsparliśmy działalność hospicjum kwotą 29 060,60 zł. Od pracowników hospicjum otrzymaliśmy informację, że nadal na konto Hospicjum wpływają liczne wpłaty – za co bardzo dziękujemy w imieniu podopiecznych.

Zbiórka na rzecz Hospicjum Domowego Alma Spei rozpoczęła się już w niedzielny poranek. Fundusze zbierane były w kościołach dekanatu bolechowickiego przez dzielnych wolontariuszy z terenu naszej gminy. Dodatkowo datki można było wrzucać do puszek  znajdujących się na hali GOKiS, gdzie od godziny 15.00 rozpoczęła się zabawa karnawałowa dla najmłodszych. Podczas zabawy zorganizowane zostały konkursy z nagrodami, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły.

Zabawę dzieciom umilały wolontariuszki, które wyczarowywały na ich twarzach bajkowe postacie. Dodatkową atrakcją imprezy była obecność Jacka Sieka - artysty malarza, który rysował portrety i karykatury naszych milusińskich. Pani Ewa Stadtmuller bajkopisarka i pedagog w Hospicjum zaprosiła dzieci do udziału w bajkowych zagadkach z pluszowymi i książkowymi nagrodami. 

W czasie trwania imprezy odbywały się również liczne występy: zaśpiewała dla nas wokalistka zespołu JKM Katarzyna Skrzyniowska, zagrała Orkiestra Dęta GOKiS - prowadzona przez Antoniego Majerskiego oraz Jarosława Janeckiego. Podziwialiśmy również zdolności gimnastyczne sekcji aerobiku z terenu naszej gminy, którą prowadzi Wioletta Handzel. Największym zainteresowaniem najmłodszych widzów cieszył się pokaz dziewczynek z sekcji Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków  – prowadzonej przez Małgorzatę Solarz–Kulbicką.

Swoje umiejętności zaprezentowała także sekcja Judo Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, której trenerem jest Robert Zaczkiewicz. Na naszej scenie wystąpił także zespół Będkowianie z przedstawieniem „Rzepka” w humorystycznej wersji, która rozbawiła naszą publiczność. W trakcie imprezy Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz oraz Prezes Zarządu „ALMA SPEI” Małgorzata Musiałowicz wręczyli nagrody laureatom Konkursu Fotograficznego „Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie” oraz laureatom Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Hospicjum Alma Spei – „Auto Marzeń”.

Kolejną atrakcją był koncert zespołu THE DOLLS, który pierwszy raz zaszczycił nas swoją obecnością. Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów m.in. - emisja piosenki 'Kamienie' w radio Kraków, II miejsce na liście przebojów Radia Bez Kitu z piosenką 'Sentimental Rubbish'.

Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni, który odbył się dzięki sponsorom tegorocznej akcji:  Nakaja  Art. Centrum Pirotechniki Widowiskowej, Krak-Znicz Generalny Przedstawiciel Firmy MAX-POL , NEXT- Producenci Pozytywnych Wrażeń z Krakowa.

Gorąco dziękujemy ks. Dziekanowi Stanisławowi Kozieł i ks. Markowi Wcisło – proboszczowi parafii Biały Kościół za koordynowanie akcji kwest na terenie dekanatu bolechowickiego. Podziękowania składamy również na ręce księży parafii, na terenie których prowadzone były kwesty.

Podziękowania składamy również v-ce Prezesowi OSP Biały Kościół Bartłomiejowi Jastrzębskiemu i Grzegorzowi Szopie za opiekę medyczną w trakcie trwania imprezy, oraz za przygotowanie  pokazu ratownictwa oraz pomoc w pokazie sztucznych ogni, Marcinowi Krukowi za profesjonalne prowadzenie całej imprezy oraz wszystkim sołtysom za pomoc w promocji tegorocznej akcji.

Dziękujemy sponsorom naszej imprezy tj. Fundacji CEMEX Budujemy Przyszłość, RMF FM oraz Zbigniewowi Stochalskiemu – Cukiernia Stochalski za zorganizowanie poczęstunku dla wolontariuszy.
Dziękujemy kwestującym wolontariuszom i ich opiekunom, bez których pomocy nie odbyłaby się tegoroczna akcja. Ich postawa i odpowiedzialność zasługuje na szczególne uznanie.

Dziękujemy Alinie Zielonce i całemu zespołowi za szybkie i sprawne rozliczenie kwesty. Dariuszowi Wolakowi za wypożyczenie maszyny sortującej i liczącej pieniądze - co bardzo usprawniło przebieg akcji oraz wszystkim darczyńcom, dzięki którym wierzymy, że takie akcje mają sens.

tekst: GOKiS

Tagi dla strony:

2015-01-20