Wzory dokumentów przy wymianie pieca w ramach projektu Realizacja Planu Gospodarki Niskoemisyjnej na terenie Gminy Wielka Wieś – Etap II Deklaracja przystąpienia do projektu
Wzór rozliczenia projektu
Regulamin Projektu
Klauzula Informacyjna
Broszura informacyjna: wymiana pieca a pozwolenie na budowę
Broszura - oceny energetyczne

Apel Wójtów i Burmistrzów Gmin SMKSzanowni Mieszkańcy,
Z uwagi na zbliżający się kolejny okres grzewczy, przypominamy, że dbałość o jakość powietrza to nasza wspólna sprawa, wymagająca nie tylko zdecydowanych działań gminy, ale również aktywnego udziału mieszkańców. Przypominamy, że od lipca 2017 roku w Małopolsce zakazane jest spalanie węgla o uziarnieniu mniejszym niż 3 milimetry. Dlatego apelujemy, aby nie kupować i nie spalać węgla złej jakości, w szczególności mułów i flotów węglowych.


Z poważaniem
Wójtowie i Burmistrzowie Gmin tworzących Metropolię Krakowską


Program Czyste Powietrze W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.
Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.
Więcej na https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/
Szczegółowych informacji udziela Ekodoradca WFOŚiGW:
Anna Synowiec
515-493-106
anna.synowiec@wfos.krakow.pl

2015-11-06