linia
podmenu
skroter O-Gminie mO-Gminie m117DM O Gminie / Aktualności
Dodaj i podziel się

Aktualności - oświata

2014-05-13
-Świetlica Środowiskowa POTWORY I SPÓŁKA w Tomaszowicach wznawia działalność

Zapraszamy starych bywalców i wszystkich chętnych na zajęcia w świetlicy, które będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 13:30 – 16:30. 
zobacz więcej >>>

2014-05-09
-Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

Zarządza się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. Dzień wyborów wyznacza się na czwartek 29 maja 2014 r.
zobacz więcej >>>

2014-05-06
PlakatZaproszenie na kolejne Spotkanie z pasjami

Tym razem gościem spotkania będzie pani Urszula Szczurek - najstarsza trenerka fitness w Polsce. Spotkanie jest jednym z elementów działań w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”.  
zobacz więcej >>>

2014-04-30
Z historią, patronem oraz architekturą zapoznał nas ks. Proboszcz Jan AdamusMy SWOJE chwalimy!

W ramach realizacji projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę po gminie Wielka Wieś. 15 kwietnia spod szkoły ruszyli najmłodsi z kl. „0”-III, zaś 24 kwietnia ich śladem pojechali uczniowie klas starszych
zobacz więcej >>>

2014-04-30
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „ O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś

Już po raz szósty uczniowie klas IV – VI naszej gminy mieli możliwość zmierzenia się z zawiłościami języka ojczystego. 29 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bęble odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”.

zobacz więcej >>>

2014-04-25
wirtualne spotkanie z Katarzyną MillerSpotkania z pasjami - wirtualne spotkanie z Katarzyną Miller

Tym razem seniorzy mieli możliwość wziąć udział w wirtualnym spotkaniu z panią Katarzyną Miller. Jest to kobieta pełna ciepła, niezwykłości, radości i apetytu na życie.  Psychoterapeutka z wykształcenia i powołania, publicystka, filozofka i poetka śpiewająca swoje piosenki i stylowe tanga

zobacz więcej >>>

2014-04-25
Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką w ramach projektu Wieczór Rzecznikiem

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi na spotkanie z czytelnikami przyjechała pisarka Beata Ostrowicka.

zobacz więcej >>>

2014-04-23
PlakatWirtualne spotkanie

W ramach cyklu Spotkania z pasjami gościem będzie Pani Katarzyna Miller. Spotkanie jest jednym z elementów działań w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”. 

zobacz więcej >>>

2014-04-14
uczniowie wcielili się w uczestników ruchu drogowegoProjekt na rzecz bezpieczeństwa na drodze BEZPIECZNE SZELKI

W dnia 7-11.04 w świetlicy wiejskiej w Modlnicy odbyły się warsztaty dla dzieci klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy. Zajęcia pod hasłem „BEZPIECZNE SZELKI” dotyczące bezpieczeństwa na drodze są realizowane przez współpracy z firmą Shell Polska sp. z.o.o.

zobacz więcej >>>

2014-04-14
Zagraj w Unijne Zagraj w Unijne w Gimnazjach

Rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej również w naszej gminie nie mogła przejść bez echa. Zagraj w Unijne to projekt informacyjna - edukacyjny skierowany do uczniów Gimnazjów z Modlnicy i Białego Kościoła.

zobacz więcej >>>

2014-04-11
Wspólnie tworzymy Strategię Rozwoju Gminy Wielka Wieś na lata 2014-2020Strategia Rozwoju Gminy - ankieta dla mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy! Zapraszamy do wypowiedzenia się na temat oczekiwanych przez Was kierunków rozwoju gminy.
Wystarczy wypełnić krótką, anonimową ankietę po adresem: http://www.wielka-wies.pl/213,Strategia-Rozwoju-Gminy-na-lata-2014-20.aspx .
zobacz więcej >>>

2014-04-08
PlakatSpotkania z pasjami w bibliotece w Wielkiej Wsi

„Spotkania z pasjami” dają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, inspirujących dyskusji na ciekawe tematy, poznania pasji osób znanych, zadania pytań, podzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi. 

zobacz więcej >>>

2014-04-03
W zdrowym ciele zdrowy duchW zdrowym ciele zdrowy duch

25 marca w Gimnazjum w Białym Kościele odbył się turniej ,,W zdrowym ciele zdrowy duch". Brali w nim udział uczniowie naszego gimnazjum, a także goście z Modlnicy. W rozgrywkach udział wzięły po trzy drużyny z każdej szkoły
zobacz więcej >>>

2014-04-01
zgromadzeni goście15-lecie Klubu Seniora z Wielkiej Wsi

W klimatyczną podróż po wspomnienia zaprosiła Seniorów p. Agnieszka Habina krótką interpretacją fragmentu „Latarnika”, aby zaraz potem przenieść solenizantów do 2009 roku i przywołać wspomnienia z uroczystości 10-lecia Klubu.

zobacz więcej >>>

2014-03-28
-II otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w edukacji oświaty i wychowania w 2014 roku

Rozstrzygnięcie II otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w edukacji oświaty i wychowania w 2014 roku
zobacz więcej >>>

2014-03-26
Samorząd  wita gościSpotkanie partnerów Comeniusa w Białym Kościele

W dniach 17-19 marca 2014r.  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele było gospodarzem drugiego spotkania szkół partnerskich w projekcie Comenius. Przedmiotem narady było podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu oraz zaplanowanie pobytu młodzieży ze wszystkich krajów partnerskich w Niemczech w maju 2014 r.
zobacz więcej >>>

2014-03-20
-Zaproszenie na sesję Rady Gminy

Przewodniczący Rady Gminy Wielka Wieś informuje, że dnia 27 marca 2014 r. /czwartek/ o godz. 15.00 w świetlicy wiejskiej w Modlniczce odbędzie się XXXVI Sesja Rady Gminy Wielka Wie

zobacz więcej >>>

2014-03-19
-II Edycja warsztatów dla rodziców - Mamo, Tato, co Ty na to?

Cykl bezpłatnych warsztatów pn.  „MAMO, TATO, CO TY NA TO?”. Zajęcia rozpoczynają się 8 kwietnia 2014 roku, będą się odbywać w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Modlnicy, przewiduje się 8 spotkań w godzinach 17-20.

zobacz więcej >>>

2014-03-19
-MegaMatma uczy w bibliotece

MegaMatma jest dla każdego, kto ma problem z matematyką lub chce poszerzyć wiedzę z tego przedmiotu. Do końca marca 2015 r. biblioteka główna w Wielkiej Wsi, filia w Bęble oraz punkt biblioteczny w Giebułtowie zapraszają do bezpłatnego skorzystania z e-zasobów serwisu MegaMatma.pl.

zobacz więcej >>>

2014-03-19
-Wieczór z Rzecznikiem

Projekt dotyczy upowszechniania wiedzy i poszerzania świadomości w społeczności lokalnej na temat podstawowych praw obywatelskich, a w szczególności praw konsumenta, praw pacjenta oraz prawa dostępu do informacji publicznej. Spotkanie odbędzie się 13 maja 2014 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2014-03-12
-Bezpłatne warsztaty rękodzielnicze z haftu dla seniorów

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  zaprasza seniorów z terenu naszej gminy na cykl warsztatów rękodzielniczych z haftu i które odbędą się 2, 3, 4 kwietnia br. w godzinach popołudniowych w Czajowicach. 

zobacz więcej >>>

2014-03-10
uczestnicy konkursuOTWARTY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Turniej był podzielony na trzy kategorie wiekowe tj., szkoła podstawowa, szkoła ponadgimnazjalna, oraz szkoła średnia. Po zakończeniu sprawdzianu do pracy przystąpiła komisja, w tym czasie uczestnicy mogli zobaczyć pokaz ratownictwa który został przygotowany przez MDP Biały Kościół.

zobacz więcej >>>

2014-03-05
uczestnicy przedstawieniaBezpieczni w pobliżu budowy

W ramach szerokiej Gminnej kampanii na rzecz bezpieczeństwa tym razem postanowiliśmy pokazać najmłodszym czym grozi i jak niebezpieczne może być wchodzenie na teren budowy

zobacz więcej >>>

2014-03-04
uczestnicy spotkania Młodzież rozmawiała o zawodach przyszłości

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Link do przyszłości” z młodym profesjonalistą, a konkretnie z dyrektorem muzycznym Radia Zet Gold Łukaszem Pieterem za nami. Gość zakończył spotkanie w gromkich brawach, które otrzymał od gimnazjalistów z Modlnicy.

zobacz więcej >>>

2014-03-03
przedszkolaki zapraszająRekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Do końca marca trwa rekrutacja dzieci do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach na rok szkolny 2014/2015. Wszelkie informacje i wzory dokumentów znajdują się na stronach internetowych poszczególnych jednostek
zobacz więcej >>>

2014-02-24
16Niezwykła 200. rocznica urodzin Kolberga w Modlnicy

W wigilię 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga – patrona Gimnazjum w Modlnicy społeczność szkolna postanowiła zaprosić do wspólnego, radosnego świętowania wszystkich, dla których ważna jest pamięć czasów minionych i dbałość o tradycję.
zobacz więcej >>>

2014-02-20
Warsztaty profilaktyczno - edukacyjne w Szkole Podstawowej w Wielkiej WsiSukces jest w twoich rękach!

Uczniowie z klas piątej i szóstej mieli okazję wziąć udział w warsztatach nt. „Sukces jest w moich rękach. Jak poradzić sobie z powszechnym brakiem motywacji do nauki”, które odbyły się dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
zobacz więcej >>>

2014-02-13
W roli kierowcyBEZPIECZNE SZELKI w Szkole Podstawowej w Białym Kościele

Zainaugurowane zostały, pierwsze w Gminie Wielka Wieś, pilotażowe warsztaty edukacyjne dla uczniów klas I – III pod hasłem „BEZPIECZNE SZELKI” dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Ich organizatorem jest firma Shell Polska sp. z.o.o.
zobacz więcej >>>

2014-02-07
Cykl szkoleń z zakresu obsługi komputera w MulticeluCykl szkoleń z zakresu obsługi komputera w Multicelu

W dniach 31 stycznia oraz 3-7 lutego 2014 r w Multimedialnym Centrum Edukacji Lokalnej Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa w Szycach, odbywał się cykl szkoleń z zakresu obsługi komputera połączony z nauką obsługi platformy e-learningowej
zobacz więcej >>>

2014-01-30
plakat_szkolenia komputeroweBezpłatne szkolenie z obsługi komputera dla osób pomiędzy 50 a 64 rokiem życia

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Fundacja na rzecz poprawy jakości  życia "OD-NOWA" zaprasza kobiety i mężczyzn między 50 a 64 rokiem życia na bezpłatne szkolenie z obsługi komputera.
zobacz więcej >>>

2014-01-23
Uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Białym Kościele w czasie warsztatówZakończenie warsztatów o niepełnosprawności w szkole w Białym Kościele

Uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Białym Kościele w czasie warsztatów pod hasłem „PO CO NAM ZMYSŁY?", prowadzonych  od października do stycznia,  próbowali pokonać te bariery, przełamać schematy i stereotypy, przezwyciężyć obojętność i strach
zobacz więcej >>>

2014-01-17
-Ferie z GOKiS

Każdy znajdzie coś dla siebie. GOKiS  zaprasza na wyjazdy, spotkania w pracowniach i zajęcia sportowe

zobacz więcej >>>

2014-01-10
-AKCJA CHARYTATYWNA DLA HOSPICJUM ALMA SPEI

Zapraszamy 19 stycznia 2014 roku do hali GOKiS w Białym Kościele

zobacz więcej >>>

2014-01-10
prezenatacja szkolnego zespołuAktywni dla Klimatu

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Konarskiego w Wielkiej Wsi włączyli się w ogólnopolską kampanię pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat".

zobacz więcej >>>

2014-01-08
zajęcia prowadził Michał WoźniakLink do przyszłości

Celem projektu „Link do przyszłości” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

zobacz więcej >>>

2014-01-02
-Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych - kultura, sport, oświata, bezpieczeństwo, ekologia, turystyka i pomoc społeczna

Rozstrzygnięcie konkursu

zobacz więcej >>>

2013-12-23
Szkolne anioły: N. Żołnierek, M. Litewka, J. SzumnaZABAWA W JASEŁKA w szkole w Białym Kościele

20 grudnia w Szkole Podstawowej w Białym Kościele panował podniosły, świąteczny nastrój. Od rana słychać było śpiew kolęd i szczere, serdeczne życzenia.
zobacz więcej >>>

2013-12-20
Uczniowie przez kilka tygodni pracowali nad budową oryginalnych i nietuzinkowych obiektów mieszkalnychPierwszy etap projektu ZIELONY DOM już za nami!

Począwszy od października do grudnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi aktywnie realizowali pierwszą część projektu „Zielony dom, czyli o architekturze inaczej”. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaś jego partnerem strategicznym jest Gmina Wielka Wieś.
zobacz więcej >>>

2013-12-20
Kolejna Kolejna "15-stka z biblioteką" już za nami

Tym razem uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi pojechali do księgarni Matras zlokalizowanej w Modlniczce, aby tam w miłej atmosferze, przy filiżance dobrej herbaty i z mnóstwem fantastycznych książek poczuć się wyjątkowo.

zobacz więcej >>>

2013-12-19
Jasełka w ModlniczceŚwięty Mikołaj pomaga i integruje

W mikołajowo – świątecznym nastroju zebrali się wszyscy uczestnicy imprezy: dzieci ze Szkoły w Modlniczce wraz z rodzicami, zaproszeni goście – osoby niepełnosprawne z terenu naszej gminy oraz wolontariusze.

zobacz więcej >>>

2013-12-17
Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom IV Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”Sukces Szkoły Podstawowej w Modlnicy

W dniu 17 grudnia 2013 roku na hali „Wisły” w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom IV Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.
zobacz więcej >>>

2013-12-10
Głównym tematem naszego spotkania była tradycja wypiekania piernikówWycieczka do cukierni

Na początku grudnia 2013 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Białym Kościele udali się na wycieczkę do cukierni Pana Zbigniewa Stochalskiego w Wielkiej Wsi
zobacz więcej >>>

2013-12-05
Dzieci mogły sobie zrobić ze świętym Mikołajem pamiątkowe zdjęciaŚwięty Mikołaj z wizytą w Szkole Podstawowej w Białym Kościele

3 grudnia wieczorem w Szkole Podstawowej w Białym Kościele pojawił się niespodziewany gość. Dzieci były bardzo zaintrygowane niecodziennym wyglądem osoby przemierzającej szkolne korytarze. Zza uchylonych drzwi dochodził szmer podekscytowanych dziecięcych głosów
zobacz więcej >>>

2013-12-02
-Oferta szkoleniowa Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej MULTICEL

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa zaprasza wszystkich mieszkańców do skorzystania z bogatej oferty szkoleniowej jakie oferuje Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej (MultiCel), z siedzibą w Szycach.
zobacz więcej >>>

2013-11-27
Palenie jest słabe grupa z Białego Kościoła Palenie jest słabe

Uczniowie z Gimnazjum w Białym Kościele oraz Modlnicy, rozpoczęli kampanię „Palenie jest słabe”, przy wsparciu Stowarzyszenia MANKO oraz Ministerstwa Zdrowia. Celem kampanii jest zniechęcenie młodych ludzi do sięgania po papierosy i na zasadzie oddziaływań rówieśniczych przekazanie informacji na temat szkodliwości palenia.

zobacz więcej >>>

2013-11-13
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się naprawdę dużą sprawnością językową i dla wielu z nich test okazał się nie lada wyzwaniemSłowo jest oknem otwartym na rzeczywistość

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele przystąpili do X JUBILEUSZOWEGO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO  „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
zobacz więcej >>>

2013-11-04
II Niepodległościowa JedenastkaObchody niepodległościowe w Gminie Wielka Wieś

Serdecznie zapraszamy na obchody upamiętniające 95-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze uroczystości będą obejmowały kilka wydarzeń: Spotkanie promocyjne książki "Życie spełnione. Mój pamiętnik" Zofii Solarzowej, Wieczornicę Patriotyczną w Bęble, Mszę św. w intencji Ojczyzny, II Niepodległościową Jedenastkę oraz Wieczornicę Patriotyczną w Czajowicach.
zobacz więcej >>>

2013-10-31
-Sukces szkolnej redakcji z Wielkiej Wsi!

Wielowiejskim uczniom można pogratulować, bo ich pierwszy powakacyjny numer „Konara” zyskał sobie sympatyków wśród krakowskich dziennikarzy i głosem jury znalazł się w zaszczytnym gronie zwycięzców
zobacz więcej >>>

2013-10-25
Pamiątkowe zdjęciePokaz Odblaskowej Mody w ZSP w Modlnicy

Na czerwonym dywanie, błyszcząc nie tyle w świetle fleszy, co modnie i odblaskowo, zaprezentowało się przed rodzicami 12 modelek
zobacz więcej >>>

2013-10-21
Mam przyjaciela szefa kuchniMam przyjaciela szefa kuchni

"15-stki z biblioteką" to cykl zajęć adresowanych do uczniów szkół podstawowych w gminie Wielka Wieś.  W połowie każdego miesiąca zapraszani  są przedstawiciele z różnych środowisk artystycznych, naukowych, zawodowych. Tym razem zaproszenie biblioteki przyjął Łukasz Nowakowski - szef kuchni w restauracji ośrodka konferencyjno-wypoczynkowego Beskidzki Raj.

zobacz więcej >>>

2013-10-15
Uroczyste odsłonięcie Ławeczki ks. Jana TwardowskiegoUczniowie Gimnazjum z Białego Kościoła w Warszawie

9 października br. jako delegacja naszej szkoły, na czele z panią Dyrektor Bożeną Turek oraz s. Eweliną Feliszek MC, wyjechaliśmy do Warszawy, aby  następnego dnia wziąć udział w uroczystym odsłonięciu „Ławeczki ks. Jana Twardowskiego” – Patrona naszego Gimnazjum
zobacz więcej >>>

2013-10-09
-Inauguracja projektu PALENIE JEST SŁABE

Rozpoczął się cykl spotkań edukacyjno-profilaktycznych, w którym uczestniczyły oba Gimnazja z terenu naszej Gminy.
zobacz więcej >>>

2013-10-08
dzieci robiły ludziki z kasztanówDzień Pieczonego Ziemniaka

W Szkole Filialnej w Modlniczce odbył się piknik rodzinny: „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Impreza została zorganizowana wspólnie przez rodziców oraz nauczycieli.

zobacz więcej >>>

2013-10-07
Korzystaliśmy z mikroskopów...Młody Nobel być może jest wśród nas

W ramach współpracy z Wolontariatem Studenckim Projektor, uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Białym Kościele wzięli udział w Projekcie Edukacyjnym „MŁODY NOBEL”. Pokazy z nauk ścisłych, przygotowane i przeprowadzone przez studentów Uniwersytetu Rolniczego i AGH, dotyczyły: gleboznawstwa, odnawialnych źródeł energii i weterynarii
zobacz więcej >>>

2013-10-07
Szkoła Podstawowa w Modlnicy w konkursie ODBLASKOWA SZKOŁASzkoła Podstawowa w Modlnicy w konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA

Szkoła Podstawowa w Modlnicy w tym roku szkolnym bierze ponownie udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła” organizowanym przez Małopolską Wojewódzka Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
zobacz więcej >>>

2013-09-30
-PRAWO, PRZYJAŹŃ, TOLERANCJA - CZYLI BEZPIECZNA SZKOŁA 2014

Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele przystąpiła właśnie do Ogólnopolskiego Konkursu BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ, którego motyw przewodni stanowi hasło: PRAWO, PRZYJAŹŃ, TOLERANCJA.
zobacz więcej >>>

2013-09-30
-Startuje projekt ZIELONY DOM… !!!

Fundacja WyspArt zaprosiła Szkołę Podstawową w Wielkiej Wsi do współpracy nad realizacją projektu edukacyjnego ZIELONY DOM, czyli o architekturze inaczej. Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
zobacz więcej >>>

2013-09-30
Małopolska Noc NaukowcówMałopolska Noc Naukowców

27 września 2013 roku w Krakowie odbyła się Małopolska Noc Naukowców! Już po raz siódmy wszystkich ogarnęła moc naukowych wrażeń! Uczniowie Gimnazjum w Białym Kościele i Modlnicy wzięli udział w siódmej edycji tego przedsięwzięcia.
zobacz więcej >>>

2013-09-23
-Bezpieczna i odblaskowa Szkoła w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi już po raz czwarty przystąpiła do małopolskiej akcji "Odblaskowa Szkoła". Na początku każdego roku szkolnego bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły jest zadaniem priorytetowym zarówno dla nauczycieli,  jak i rodziców. 

zobacz więcej >>>

2013-09-19
 kurs dla seniorówKURS OBSŁUGI KOMPUTERA DLA SENIORÓW

Gminny Osrodek Kultury i Sportu w Białym Kosciele zaprasza mieszkanców na szkolenie PODSTAWY OBSŁUGI KOMPUTERA DLA SENIORÓW

zobacz więcej >>>

2013-09-19
Jak poprawnie wykonać ćwiczeniaMam przyjaciela piłkarza ekstraklasy

15-stki z biblioteką to cykl zajęć adresowanych do uczniów szkół podstawowych w gminie Wielka Wieś. Tym razem zaproszenie przyjęli reprezentanci piłkarzy Wisły Kraków. Książkę "Mam przyjaciela piłkarza ekstraklasy" czytali Rafał Boguski i Michał Nalepa.

zobacz więcej >>>

2013-09-13
oferta GOKiSNowa oferta GOKiS

Od października Gminny Ośrodek Kultury i Sportu rusza z nową ofertą zajęć pozalekcyjnych. Zapraszamy!

Szczegóły na www.gokis.wielka-wies.pl

zobacz więcej >>>

2013-09-11
-Bezpłatne warsztaty dla rodziców

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi - Punkt Wsparcia i Pomocy Rodzinie zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów dla rodziców pn. „MAMO, TATO, CO TY NA TO?”

zobacz więcej >>>

2013-09-06
Piknik rodzinnyPiknik Rodzinny w Giebułtowie

Impreza, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi we współpracy z Radą Sołecką miejscowości Giebułtów.

zobacz więcej >>>

2013-08-21
Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny SzkółStypendia szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2013/2014

Można wnioskować o stypendia szkolne o charakterze socjalnym. Osoby spełniające wymagane ustawowo kryterium dochodowe mogą składać wypełnione wnioski wraz z wymaganymi dokumentami w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Białym Kościele.

zobacz więcej >>>

2013-07-01
Gminny Ośrodek Kultury i SportuZajęcia wakacyjne w GOKiS

Wakacje 2013 z GOKiS - podobnie jak w poprzednich latach Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przygotował szeroką ofertę wyjazdów wakacyjnych i zajęć sportowych. Zachęcamy także do udziału w letnim tygodniowym obozie sportowym w Międzybrodziu Bialskim.

zobacz więcej >>>

2013-06-24
Po godz. 21.00 na scenie X Dni Gminy Wielka Wieś pojawiła się długo oczekiwana gwiazda tego wieczoru - Jacek Stachursky. Artysta zgromadził na bębelskim boisku rekordową ilość widzówX Dni Gminy Wielka Wieś

Dziesiąte - jubileuszowe Dni Gminy Wielka Wieś rozpoczęły się uroczystą inauguracją w czwartek 20 czerwca. Następnie przez 2 dni na boisku w Bęble na uczestników czekało wiele atrakcji - wśród nich gwiazda - Jacek Stachursky

zobacz więcej >>>

2013-06-18
Czytanie ksiażki Mam przyjaciela pszczelarzaPszczelarz z Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w ramach "15-stki z biblioteką"

Na spotkanie z pszczelarzem przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Będkowickiej Sokolica w Będkowicach. Na wstępie zaproszony gość przeczytał dzieciom książkę "Mam przyjaciela pszczelarza". Pszczelarz wyjaśnił wszystkim przybyłym na spotkanie jak powstaje miód oraz jakie są jego rodzaje. 

zobacz więcej >>>

2013-06-14
Akcja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM w Przedszkolu w Modlniczce Akcja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM w Przedszkolu w Modlniczce

W ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” w dniach 3 - 7 czerwca 2013 r. w Przedszkolu Samorządowym w Modlniczce odbył się XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

zobacz więcej >>>

2013-06-11
Calineczka czytana dzieciom przez wice wójta Krzysztofa WołosaCała Polska Czyta Dzieciom

W ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” w dniach 3 - 7 czerwca 2013 r. w Przedszkolu Samorządowym w Modlniczce odbył się XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

zobacz więcej >>>

2013-06-11
Dzień Rodziny w Szkole w BędkowicachDzień Rodziny w Szkole w Będkowicach

W niedzielne popołudnie – 2 czerwca – Szkoła Podstawowa w Będkowicach tętniła życiem. Obchodziliśmy wówczas dzień wyjątkowy – Dzień Rodziny. Przybywający zewsząd goście – uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele, mieszkańcy Będkowic – przygotowali się na udział w licznych atrakcjach zorganizowanych przez OSP w Będkowicach oraz Stowarzyszenie „Sokolica”.

zobacz więcej >>>

2013-06-06
zaproszenie na koncert Koncert w ramach warsztatów muzycznych

W ramach projektu „Warsztaty muzyczne dla dzieci” realizowanego przy udziale środków finansowych Gminy Wielka Wieś 20 czerwca o godzinie 16:00 odbędzie się koncert w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Modlniczce.

zobacz więcej >>>

2013-05-29
Podsumowanie działań ekologicznych w Szkole Podstawowej w BęblePodsumowanie działań ekologicznych w Szkole Podstawowej w Bęble

W tym roku szkolnym, w związku z projektem działań ekologicznych pod hasłem „ Włącz ekologię w codzienność”, realizowanym w Gminie Wielka Wieś, Szkoła Podstawowa w Bęble w szczególny sposób zajęła się problematyką ekologii. Opracowany został harmonogram działań ekologicznych, aktywizujący wszystkich uczniów, od najmłodszych po najstarszych, całą społeczność szkolną i lokalną

zobacz więcej >>>

2013-05-24
nagrody dla laureatówZaopiekujmy się Ziemią - finał gminnego konkursu ekologicznego

Od 1 lipca 2013 r. w Gminie Wielka Wieś, jak i we wszystkich gminach Polski, zaczną obowiązywać nowe zasady odbioru odpadów, a zapewne większość mieszkańców przystanie na ich segregację, choćby ze względów finansowych,  zrodził się pomysł, aby tegoroczną edycję konkursu poświęcić tzw. „nowej ustawie śmieciowej” i podstawowym zasadom segregacji, jakie będą obowiązywać w naszej gminie.

zobacz więcej >>>

2013-05-15
Zwycięskie drużynySukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bęble

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bęble wzięli udział w dwunastym już „Zlocie Nietoperzy”. Jest to rajd dla uczniów z klas IV-VI ze szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego.
zobacz więcej >>>

2013-05-13
-Podsumowanie projektu LEPSZY START

Dobiega końca projekt „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I–III szkół podstawowych”, realizowany w ramach Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych Priorytetu IX Rozwój wykształcenia

zobacz więcej >>>

2013-05-02
-Spotkanie z ekologią

W naszym Przedszkolu w dniach 15-26.04.2013 grupa Biedronek wraz z nauczycielami uczestniczyła w zajęciach dydaktycznych dotyczących ekologii. Rozmawialiśmy o tym, czym zajmuje się ekologia.

zobacz więcej >>>

2013-04-24
dzieci o zmianach w systemie gospodarki odpadamiWłącz ekologię w codzienność w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

23 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy IV i V pod kierunkiem szkolnego koordynatora kampanii ekologicznej przeprowadzili apel ogólnoszkolny pod hasłem "Włącz ekologię w codzienność". Działania realizowane w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi doskonale wpisują się w gminną kampanię ekologiczną oraz w edukację związaną z nowym systemem gospodarki odpadami.        

zobacz więcej >>>

2013-04-16
konkurs przedszkolaki segregują śmieciTydzień z ekologią

Kumulacja działań w ramach kampanii Włącz ekologię w codzienność, przez cały tydzień we wszystkich placówkach oświatowych na terenie Gminy prowadzone były lekcje dotyczące segregacji śmieci.

zobacz więcej >>>

2013-03-27
Dzieci z Przedszkola Samorządowego z Modlniczki w Ogrodzie ŁobzówWyjazd do Ogrodu Łobzów w ramach projektu W OGRODZIE PIĘKNA, CZYLI O PRZYRODZIE I SZTUCE

W ramach projektu "W ogrodzie piękna czyli o przyrodzie i sztuce" dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi, Modlniczki oraz Białego Kościoła pojechały do "Ogrodu Łobzów" w Krakowie. "Ogród Łobzów" jest jednym z partnerów projektu i w ramach współpracy przeprowadzono zajęcia dla dzieci. Organizatorem wyjazdu była Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi

zobacz więcej >>>

2013-03-27
Liczne eksperymenty z biologii, fizyki oraz chemii wypełniały czas młodzieżyMaraton Naukowy w Gimnazjum w Białym Kościele

Już po raz drugi młodzież gimnazjalna z Białego Kościoła wzięła udział w całonocnym Maratonie Naukowym. Uczniowie klas trzecich i drugich gimnazjum brali udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli biologii, chemii, fizyki oraz wychowania fizycznego

zobacz więcej >>>

2013-03-27
-Turniej Wiedzy i Sportu

Na terenie Gimnazjum w Białym Kościele zorganizowano Turniej Wiedzy i Sportu, w którym uczestniczyli gimnazjaliści z terenu gminy Wielka Wieś. Ośmioosobowe drużyny - reprezentanci klas rywalizowali w zawodach sportowo – biologicznych

zobacz więcej >>>

2013-03-26
Zdobywczyni brązowego medalu XIX Mistrzostwach Polski w OYAMA KARATE - Lena PaterSukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Bęble

Uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Bęble - Lena Pater zdobyła brązowy medal w XIX Mistrzostwach Polski w OYAMA KARATE w Łasku. W zawodach wzięło udział 195 zawodniczek i zawodników z 25 klubów z całej Polski.

zobacz więcej >>>

2013-03-14
Uczniowie przedstawili drogę sprzętu elektrycznego i elektronicznego od momentu zakupuKonferencja ELEKTRO-NIE-ŚMIECI

Dnia 12 marca 2013 r. w Gimnazjum im. ks Jana Twardowskiego w Białym Kościele, odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Elektro – nie – śmieci”. Celem projektu jest organizacja wraz z młodzieżą kampanii edukacyjnej dla mieszkańców dotyczącej organizacji na terenie gminy sprawnego systemu zbierania i odzyskiwania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE).

zobacz więcej >>>

2013-03-12
PlakatWarsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 7 do 12 lat

10 spotkań (w tym koncert na zakończenie cyklu) prowadzonych przez profesjonalnego muzyka Przemysława Sokoła umożliwi uczestnikom projektu poznanie swoich możliwości w tej dziedzinie sztuki, nabycie podstawowych umiejętności i otwarcie się na wspaniały świat muzyki

zobacz więcej >>>

2013-03-11
multimedialna prezentacja przygotowana przez OSP ModlnicaMłodzież zapobiega pożarom

W sobotę 09 marca 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białym Kościele odbyły się eliminację na szczeblu gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom 2013".

zobacz więcej >>>

2013-03-07
ekolekcja w Przedszkolu Samorządowym w Wielkiej WsiEdukacja ekologiczna dla najmłodszych

Edukacja ekologiczna dla najmłodszych w Przedszkolu Samorządowym w Wielkiej Wsi. W czasie pogadanki poruszane były tematy dotyczące sposobów oszczędzania wody i prądu oraz sposobów powstawania prądu.

zobacz więcej >>>

2013-03-04
-Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego oraz klasy I w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

Od 6 marca 2013r. do 31 marca 2013r., w godz. 9.00- 14.30 odbędą się zapisy dzieci urodzonych w latach 2007, 2008 do oddziału przedszkolnego oraz roczników 2006, 2007 do klasy I przy Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi. Zapraszamy 15 marca 2013 roku na dzień otwarty

zobacz więcej >>>

2013-03-04
-Warsztaty dla dzieci MISJA AFGANISTAN w wielkowiejskiej szkole

28 lutego w Szkole Podstawowej im. ks. St. Konarskiego w Wielkiej Wsi odbyły się pierwsze z serii warsztatów dla dzieci „Misja Afganistan“

zobacz więcej >>>

2013-03-01
Dzieci podziękowały za trud i zaangażowanie w polepszenie warunków lokalowych w Szkole Podstawowej w Bęble wręczając Ordery UśmiechuUroczyste podsumowanie Roku Janusza Korczaka w Gminie Wielka Wieś

Zakończył sie Rok Janusza Korczaka w Gminie Wielka Wieś realizowany w 2012 r. przez Szkołę Podstawową w Bęble oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wielka Wieś. Uroczystość pozwoliła oficjalnie oddać do użytku wyremontowane poddasze szkoły. Wstęgę przecięli zastępca wójta Krzysztof Wołos, przewodnicząca rady gminy Krystyna Sułko oraz dyrektor szkoły Lucyna Kurek

zobacz więcej >>>

2013-02-26
Warsztaty pod hasłem Błyszczę przykładem - oszczędzam wodęBłyszczę przykładem - oszczędzam wodę

20 lutego 2013 r. Szkoła Podstawowa w Będkowicach w ramach działań proekologicznych gościła w swoich progach Panią Natalię Leśny z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, która poprowadziła z dziećmi warsztaty pod hasłem „Błyszczę przykładem – oszczędzam wodę”.

zobacz więcej >>>

2013-02-19
Szkoła Podstawowa w BębleBezpieczniej i wygodniej w Szkole Podstawowej w Bęble

Od tego roku uczniowie klas I i II w Szkole Podstawowej w Bęble mają do dyspozycji nowoczesne, wygodne i bezpieczne pomieszczenia przebudowanego poddasza

zobacz więcej >>>

2013-02-14
Zapisy do przedszkoli samorządowychZapisy do przedszkoli samorządowych

Informujemy, że aktualne informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2014/2015 zawarte są na stronie Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele w zakładce "Być przedszkolakiem". strona przedszkola http://www.przedszkole-wielkawies.pl/

zobacz więcej >>>

2013-02-04
I miejsce - plastyczny SPWyniki Gminnego Konkursu Plastycznego

Gminny konkurs plastyczny pod hasłem pod hasłem „Portret tego, który nade wszystko umiłował dzieci”
zobacz więcej >>>

2013-01-24
-Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na Komiks KOR-CZAK-MIKS o postaci i działalności Janusza Korczaka

Na konkurs zorganizowany w ramach obchodów Roku Korczakowskiego wpłynęło 15 prac, wykonanych przez rysowników, amatorów – młodzieży gimnazjalnej z gminy Wielka Wieś.

zobacz więcej >>>

2013-01-15
Impreza rozpoczęła się w karnawałowym nastrojuDzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

11 stycznia uczniowie zaprezentowali się przed znakomitą publicznością jak najlepiej. Babcie i Dziadkowie to goście wyjątkowi dla społeczności szkolnej w Wielkiej Wsi. Tradycja organizowania w szkole uroczystości z okazji ich święta sięga wielu lat

zobacz więcej >>>

2013-01-10
Historię króla Heroda przedstawiła grupa Herody z OSP w Wielkiej WsiWspólne kolędowanie w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia to doskonała okazja do wspólnego kolędowania, które w naszej szkole zgodnie z lokalną tradycją odbyło się 5 stycznia 2013 roku.

zobacz więcej >>>

2013-01-07
Przedstawienie jasełkoweJasełka w Punkcie przedszkolnym ZACZAROWANY OŁÓWEK w Giebułtowie

Dnia 4 stycznia w Punkt Przedszkolny "Zaczarowany Ołówek" w Giebułtowie zaprosił rodziców na przedstawienie jasełkowe.
zobacz więcej >>>

2013-01-07
swiatloZaproszenie: Gry planszowe w Białym Kościele

Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum w Białym Kościele „POZYTYWKA” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych: dzieci, młodzież, dorosłych do spędzenia razem popołudnia przy grach planszowych

zobacz więcej >>>

2012-12-21
Obchody Roku Janusza Korczaka Z życia ZSP Modlnica

20 grudnia 2012 roku społeczność uczniowska Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Modlnicy, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście tłumnie wypełnili odświętnie przybrany budynek szkoły, aby wspólnie obejrzeć jasełka i pośpiewać kolędy

zobacz więcej >>>

2012-12-18
-GWIAZDKA w Polszcze w dwóch odsłonach

Teatr Nieco Większych Form zaprasza na spektakl „GWIAZDKA w Polszcze w dwóch odsłonach” dnia 21 grudnia 2012 godz. 17.00 w Kościół w Będkowicach pod wezwaniem Najświętszej Maryii Panny Królowej

zobacz więcej >>>

2012-12-17
Jasełka przygotowane przez dzieci ze szkoły w Będkowicach Impreza Wigilijno - Mikołajkowa w szkole w Będkowicach

Cały miesiąc trwały w szkole przygotowania, których zwieńczeniem była, jak co roku, WIGILIA SZKOLNA, tym razem połączona również z mikołajkami. Została ona zorganizowana 15 grudnia 2012 r. przez Szkołę oraz firmę DB Schenker w ramach programu Świąteczny Czas Pomagania pod hasłem: „Święty Mikołaj integruje- łączy pokolenia”

zobacz więcej >>>

2012-12-13
-TO CO FAJNE W NASZYCH SZKOŁACH - czyli kolejne zmagania uczniów

12 grudnia w Szkole Podstawowej w Bęble odbyły się dwa ostatnie konkursy organizowane w ramach projektu społeczno-edukacyjnego „ Tak wygląda moje szczęście” realizowane przez Szkołę Podstawową w Bęble oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2012-12-10
6 grudnia w mikołajkowy wieczór reprezentacja szkoły odebrała pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę rzeczową-laptopaSzkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi najlepszą szkołą w powiecie krakowskim

Szkoła Podstawowa im. ks. St. Konarskiego w Wielkiej Wsi zdobyła 8miejsce ilością 1000 punktów i po raz trzeci znalazła się w pierwszej dziesiątce laureatów oraz otrzymała certyfikat dla najlepszej szkoły w powiecie krakowskim.

zobacz więcej >>>

2012-12-07
Spotkanie rozpoczął Zastępca Wójta - Krzysztof WołosDebata społeczna pn. MÓJ CZAS - MÓJ WYBÓR, z udziałem gimnazjalistów z naszej gminy

W dniu 30 listopada w budynku wielofunkcyjnym w Giebułtowie odbyła się debata społeczna pn. „Mój czas – mój wybór”, z udziałem gimnazjalistów z naszej gminy oraz przedstawicieli samorządu. Debata ta została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej, we współpracy z gimnazjami, jako działania środowiskowe w realizowanym przez Ośrodek „Programie Aktywności Lokalnej”.

zobacz więcej >>>

2012-12-06
Dzieci z Bębła w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w MysłowicachDzieci z Bębła w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

W dniu 5 grudnia 2012 r. w ramach projektu Dzieci i młodzież – dzisiejsza inwestycja jutrzejsze owoce – realizowanego przez OSP Bębło wraz z nauczycielami i strażakami wyjechały na wycieczkę autokarową do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

zobacz więcej >>>

2012-12-06
Szkoła Podstawowa im. ks. St. Konarskiego otrzymała wyróżnienieSukces Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi

Kapituła Konkursowa rozstrzygnęła konkurs „Małopolska Szkoła z Pasją”, którego celem było dostrzeżenie i wyróżnienie szkół prowadzących ciekawe działania pozalekcyjne współtworzone z organizacjami pozarządowymi, uczniowskimi, rodzicielskimi, środowiskiem lokalnym i innymi partnerami.

zobacz więcej >>>

2012-11-21
-Wieczór literacko - muzyczny MY I NASZ PATRON

Gminna Biblioteka w Wielkiej Wsi oraz Gimnazjum im.ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele serdecznie zapraszają na wieczór literacko – muzyczny „My i nasz Patron” dnia 26 listopada 2012 w budynku gimnazjum

zobacz więcej >>>

2012-11-15
Dzień zdrowego śniadania w ZSP ModlnicyDzień zdrowego śniadania w ZSP Modlnicy

8 listopada 2012 roku uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Modlnicy wzięli udział w szeregu działań promujących zdrowe odżywianie. Data 8 listopada nie została wybrana przypadkowo, gdyż właśnie w tym dniu obchodzony jest Dzień Zdrowego Śniadania

zobacz więcej >>>

2012-11-13
-Dzień zdrowego śniadania w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa im. ks. St. Konarskiego rozpoczęła trzyletnie starania, których celem jest zdobycie certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Jedną z pierwszych inicjatyw było zorganizowanie 8 listopada Dnia Zdrowego Śniadania

zobacz więcej >>>

2012-11-07
Długa droga malowana przez dzieci klas młodszychLiczne konkursy w Szkole Podstawowej w Modlnicy

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” w szkole podstawowej w Modlnicy odbyło się kilka ogólnoszkolnych konkursów.

zobacz więcej >>>

2012-11-05
-Bądź bezpieczny na drodze

Pod takim właśnie hasłem przewodnim Szkoła Podstawowa w Modlnicy przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła 2012”, zorganizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

zobacz więcej >>>

2012-11-05
-Gminne Konkursy organizowane przez SP BęBło oraz GBP w Wielkiej Wsi

Konkursy organizowane są w ramach obchodów Roku Korczakowskiego i są wpisane w cykl imprez przygotowanych przez Szkołę Podstawową w Bęble oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2012-10-18
Wycieczka dzieci ze Szkoły Podstawowej w BębleWycieczka dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bęble

W dniu 17.10.2012 nasze najmłodsze pociechy ze Szkoły Podstawowej w Bęble (dzieci z Czajowice, Bębła a także okolicznych miejscowości) odbyły niezwykle interesującą wycieczke, mianowicie zwiedzały Jednostke Ratowniczo Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej nr 5 w Krakowie.

zobacz więcej >>>

2012-10-15
Baw się i bądź bezpiecznyBAW SIĘ I BĄDŹ BEZPIECZNY - akcja w SP Wielka Wieś

Po raz trzeci Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

zobacz więcej >>>

2012-10-02
ZSP Giebułtów SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ BEZPIECZEŃSTO ZSP Giebułtów to SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTO

ZSP Giebułtów otrzymał honorowy certyfikat „Szkoła promująca Bezpieczeństwo”w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa projektu Wojewódzkiej Policji i Województwa Małopolskiego

zobacz więcej >>>

2012-09-25
Uroczystość otwarcia boiskaUroczystość otwarcia boiska w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

Uroczystość otwarcia boiska rozpoczęła się ceremoniałem szkolnym i przywitaniem zaproszonych gości przez Panią Dyrektor Martę Stochalską - Budzyn.

zobacz więcej >>>

2012-09-24
Występy podczas pikniku w BędkowicachSzkoła Podstawowa w Będkowicach integruje!

Dnia 16 września szkolne boisko w Będkowicach zmieniło się nie do poznania. Powód był jeden – piknik integracyjny „Będkowice dla szkoły” organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej „Sokolica” i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2012-09-17
-Kolejna dotacja dla Gminy Wielka Wieś na realizację zajęć pozalekcyjnych

Gmina Wielka Wieś na realizacje projektu „Lepszy start” otrzyma dofinansowanie niespełna 130 tys. zł z Europejskiego Funduszu Społecznego. We wrześniu 2012 roku rozpoczyna się jego realizacja. Projekt skierowany jest do uczniów klas 1-3 wszystkich szkół podstawowych na terenie naszej Gminy.

zobacz więcej >>>

2012-08-28
-Stypendia szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2012/2013

Na podstawie art. 90b ustawy o systemie oświaty ( Dz.U. z 2004 r.nr 256, poz 2572 z późn. zm.) oraz zgodnie z uchwałą Rady Gminy Wielka Wieś nr XXXIX/179/2005 w sprawie ustalenia regulaminu pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych w Gminie Wielka Wieś, przyjmowane będą wnioski o stypendia szkolne o charakterze socjalnym.
zobacz więcej >>>

2012-07-06
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej WsiOferta wakacyjna GOKiS

Jak co roku, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przygotował ciekawą ofertę wakacyjną - zachęcamy do poznania oferty sierpniowej i udziału w zajęciach i wyjazdach.

zobacz więcej >>>

2012-06-07
Baw się i bądź bezpiecznyKampania Baw się i bądź bezpieczny w przedszkolu w Modlniczce

Przedszkole Samorządowe w Modlniczce zaangażowało się w ogólnopolską kampanię edukacyjną, prowadzoną przez światową organizację UNICEF – „Baw się i bądź bezpieczny”

zobacz więcej >>>

2012-05-21
-Kurs pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

23 maja w godz. 15-19.00 w Szkole Podstawowej im. ks. St. Konarskiego w Wielkiej Wsi odbędzie się kurs „Pierwsza pomoc”. Spotkanie poprowadzi pracownik Małopolskiego Oddziału PCK w Krakowie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

zobacz więcej >>>

2012-05-21
-Wielki sukces Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi

KONAR - gazetka internetowa Szkoły Podstawowej im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi znalazła się w gronie 50-ciu najlepszych z całej Polski!

zobacz więcej >>>

2012-05-16
Zlot NietoperzySukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bęble

Dnia 10 maja 2012 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bęble wzięli udział już w jedenastym „Zlocie Nietoperzy”. Jest to rajd dla uczniów z klas IV-VI ze szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego

zobacz więcej >>>

2012-05-14
Ćwiczenia dla uczniów w OSP ModlincaĆwiczenia dla uczniów w OSP Modlinca

W dniu 11.05.2012, jak co roku, jednostkę OSP Modlnica odwiedzili uczniowie ZSP w Modlnicy. Ponad setka dzieci brała udział w pokazach i mini ćwiczeniach odbywających się przed remizą.

zobacz więcej >>>

2012-05-07
Test -  rywalizacja indywidualna uczniówIV Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy rozstrzygnięty

19 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Będkowicach odbyła się już IV edycja Gminnego Konkursu Ekologiczno–Przyrodniczego, w tym roku pod hasłem „Polskie Parki Narodowe – Nasze Perły Przyrody”
zobacz więcej >>>

2012-05-07
Wiosenna tematyka wierszy pozwalała małym Gminny Konkurs Recytatorski

27 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Modlnicy zorganizowany został Gminny Konkurs Recytatorski zatytułowany "Wiosna w poezji". W konkursie brało udział 15-stu uczniów klas I - III z pięciu szkół podstawowych naszej gminy: Bębła, Białego Kościoła, Modlnicy, Modlniczki i Wielkiej Wsi

zobacz więcej >>>

2012-04-02
II Międzyszkolny Przegląd Grup TanecznychII Międzyszkolny Przegląd Grup Tanecznych

26 marca w Szkole Podstawowej im św. S. Kostki w Modlnicy odbył się II Międzyszkolny Przegląd Grup Tanecznych. Wystąpili w nim uczniowie klas I – III ze szkół w Bęble, Modlnicy i Wielkiej Wsi

zobacz więcej >>>

2012-03-26
-Rok Janusza Korczaka w naszej gminie

Szkoła Podstawowa w Bęble wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi przygotowały gminny projekt społeczno-edukacyjny pod hasłem: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

zobacz więcej >>>

2012-03-07
W sumie napłynęło 99 prac uczniowskichDzień Bezpiecznego Internetu w Gminie Wielka Wieś

W dniach od 7 lutego do 6 marca 2012r. na terenie Gminy Wielka Wieś odbywały się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Zostały przeprowadzone specjalne lekcje dla dzieci na terenie Gminnej Biblioteki Publicznej dotyczące bezpieczeństwa i korzyści płynących z Internetu

zobacz więcej >>>

2012-03-06
-Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

W dniach 1 marca 2012r. do 31 marca 2012r., w godz. 9.00 - 14.30 odbędą się zapisy dzieci urodzonych w latach 2006, 2007 do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2012-03-01
Rekrutacja do przedszkoli - rys. Patrycja MakaraRekrutacja do przedszkoli samorządowych na rok 2012/13

1 marca 2012 r. rozpoczął się proces rekrutacji Państwa dzieci do Przedszkoli Samorządowych na terenie Gminy Wielka Wieś.

Dni otwarte w poszczególnych przedszkolach:
Biały Kościół - 9.03 (piątek) 8.00-17.00
Modlniczka - 7.03 (środa) 8.00-17.00
Wielka Wieś - 9.03 (piątek) 8.00-17.00

zobacz więcej >>>

2012-02-29
pieczęć Rady Gminy Informacja z XV sesji Rady Gminy

28 lutego 2012 r. w świetlicy w Modlniczce obyła się XV Sesja Rady Gminy Wielka Wieś.
zobacz więcej >>>

2012-02-08
Punkt przedszkolny Zaczarowany OłówekDzień otwarty w punkcie przedszkolnym Zaczarowany Ołówek

Nowy niepubliczny punkt przedszkolny “Zaczarowany Ołówek” serdecznie zaprasza na dzień otwarty w dniu 11 lutego 2012 r.

zobacz więcej >>>

2012-02-06
Bal przebierańcówZ życia przedszkolaków z Białego Kościoła

W Przedszkolu Samorządowym w Białym Kościele odbyły się dwie uroczystości: bal przebierańców oraz Dzień Babci i Dziadka

zobacz więcej >>>

2012-02-01
IV Gminny Konkurs RecytatorskiIV Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 26 stycznia 2012 r. w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „O zwierzętach wiemy mniej niż o aniołach”.

zobacz więcej >>>

2012-01-27
-Oferta GOKiS: Ferie 2012

Oferta Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na ferie 2012
zobacz więcej >>>

2012-01-03
swiatloSeminarium - Aktywna edukacja regionalna

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Osobowości Dzieci GRAAL zaprasza do udziału w seminarium „Aktywna edukacja regionalna”, które odbędzie się 10 stycznia 2012 r. w Gimnazjum w Modlnicy (ul. Sportowa 2, Modlnica).
zobacz więcej >>>

2011-12-21
01ZSP Giebułtów w projekcie zintegrowanej polityki bezpieczeństwa - Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie w tym roku zgłosił się do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, który realizowany jest na terenie województwa małopolskiego, jako Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

zobacz więcej >>>

2011-12-19
Pamiątkowy dyplomWysoka lokata SP Wielka Wieś w konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA

VI miejsce oraz certyfikat dla najlepszej szkoły w powiecie krakowskim dla Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi w konkursie „Odblaskowa szkoła”

zobacz więcej >>>

2011-12-16
Dyrektor Szkoły w Bęble Lucyna Kurek przyjmuje  gratulacje z rąk MałopolskiegoWicekuratora Oświaty Grzegorza Barana i prof. dr hab. med. Leszka KołodziejskiegoZ życia Szkoły Podstawowej w Bęble

Informujemy o zdobyciu przez Szkołę Podstawową w Bęble I miejsca w wojewódzkim konkursie „Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem” oraz o Międzyszkolnych Zawodach w Tenisie Stołowym zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu i SP Bębło

zobacz więcej >>>

2011-12-12
Maraton naukowy w Gimnazjum w Białym KościeleMaraton naukowy w Gimnazjum w Białym Kościele

Wzorem uczelni wyższych, które organizują Noce Naukowców, także i grono pedagogiczne z gimnazjum zaproponowało swoim wychowankom inną niż zwykle formę zdobywania wiedzy. Od godziny 19 w piątek do godziny 6 rano następnego dnia, w szkole odbywał się Pierwszy Maraton Naukowy.

zobacz więcej >>>

2011-12-06
Uczniowie Szkoły z Modlniczki na wycieczce w ZakopanemUczniowie Szkoły z Modlniczki na wycieczce w Zakopanem

28 i 29 listopada 2011 r. uczniowie Szkoły z Modlniczki wraz z nauczycielami i sporą grupą rodziców odbyli wycieczkę do Zakopanego.

zobacz więcej >>>

2011-12-06
Zajęcia artystyczne w gimnazjum z udziałem rodzicówZajęcia artystyczne w gimnazjum z udziałem rodziców

Dnia 3 grudnia 2011r. odbyło się w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele spotkanie uczniów i ich rodziców w celu zapoznania się z metodą dekoracyjną decoupage z efektem spękania.

zobacz więcej >>>

2011-11-29
Uczniowie wykazali się pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmemSpotkanie literacko-muzyczne w Gimnazjum w Białym Kościele

24 listopada 2011 r. odbyło się literacko-muzyczne spotkanie będące efektem współpracy Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2011-11-23
GimnazjaliściZawody wspinaczkowe SPIDERMAN IV dla dzieci i młodzieży

19 listopada o godzinie 8.00 na Hali Sportowej w Białym Kościele rozpoczęły się zawody wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży szkolnej w konkurencji: bouldering

zobacz więcej >>>

2011-11-15
-FunEnglish w bibliotece - interaktywny kurs angielskiego dla dzieci

Biblioteka w Wielkiej Wsi oraz filia w Bęble zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl. Łączy on zabawę i naukę z używaniem z komputera

zobacz więcej >>>

2011-11-07
Wojciech Widłak jako prof. KurzawkaSpotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

Dnia 4 listopada 2011 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi przyjechał Wojciech Widłak. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Wielkiej Wsi. W spotkaniu wzięli udział uczniowie kl. II ze szkół w Białym Kościele, Bębła, Modlnicy oraz Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2011-10-24
-Z życia Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Modlnicy

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Modlnicy po raz szósty został zorganizowany egzamin teoretyczny i praktyczny na kartę rowerową oraz motorowerową oraz odbyło się ślubowanie klas I.

zobacz więcej >>>

2011-10-19
Ulotka o konkursieKonkurs na najlepszy scenariusz zajęć lekcyjnych

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Osobowości Dzieci GRAAL zaprasza do udziału w konkursie MAŁA HISTORIA w WIELKIEJ WSI na najlepsze scenariusze zajęć lekcyjnych skierowanych do dzieci (uczniów szkoły podstawowej) lub młodzieży (uczniów gimnazjum), dotyczących dziedzictwa kulturowego i historii gminy Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2011-10-18
swiatloOgłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dotyczy: ogłoszenia konkursu ofert na oddanie w użytkowanie lokalu użytkowego przy ul. Orlich Gniazd 30 znajdującego się w komunalnym budynku wielofunkcyjnym w Giebułtowie, w trybie otwartego konkursu ofert – z przeznaczeniem na prowadzenie niepublicznego punktu przedszkolnego

zobacz więcej >>>

2011-10-14
swiatloRuszył nabór do bezpłatnego Dwuletniego Liceum dla Osób Dorosłych

Przyjmowane są osoby, które ukończyły Zasadniczą Szkołę Zawodową, mają powyżej 45 lat (i młodsze) oraz zamieszkują gminy w Powiecie Krakowskim: Czernichów, Igołomia, Iwanowice, Jerzmanowice-Przegnia, Kocmyrzów, Krzeszowice, Liszki, Luboczyca, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomniki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wawrzeńczyce, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki

zobacz więcej >>>

2011-10-11
-Apel dzieci ze Szkoły Podstawowej z Wielkiej Wsi do Rodziców

“Drodzy Rodzice!
Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej im. ks. St. Konarskiego w Wielkiej Wsi. Znaczną część czasu spędzamy w szkole. By do niej dotrzeć, 5 dni w tygodniu, przynajmniej 2 razy w ciągu dnia, średnio 300 dni w roku przemierzamy bardzo ruchliwy i niebezpieczny odcinek drogi...”

zobacz więcej >>>

2011-09-30
Gimnazjum w Białym Kościele wywalczyło II miejsce w Rajdzie NeandertalaGimnazjum w Białym Kościele wywalczyło II miejsce w Rajdzie Neandertala

Dnia 29 września 2011 r. już po raz dziewiąty odbył się "Rajd Neandertala" - rajd dla uczniów gimnazjów z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. 9 Rajd Neandertala, podobnie jak poprzednie, łączył elementy rajdu terenowego i konkursu.

zobacz więcej >>>

2011-09-27
Uczniowie SP Bębło zaprezentowali pełen humoru program artystycznyPiknik rodzinny w Szkole Podstawowej w Bęble

Była to impreza integrująca środowisko lokalne, zorganizowana przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi. Projekt został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

zobacz więcej >>>

2011-09-26
Główną ideą wydarzenia jest przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowcaMałopolska Noc Naukowców

23 września 2011 roku w Krakowie odbyła się Małopolska Noc Naukowców! Już po raz piąty wszystkich ogarnęła moc naukowych wrażeń! Uczniowie Gimnazjum w Białym Kościele i Modlnicy wzięli udział w piątej edycji tego przedsięwzięcia

zobacz więcej >>>

2011-09-21
Przedszkolaki wsłuchane w rady pana policjantaBezpieczna droga do szkoły

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, ruszyła kampania "Bezpieczna droga do szkoły". Dzieci w przedszkolach i szkołach uczą się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

zobacz więcej >>>

2011-09-08
W SP Wielka Wieś dzieci wyposażone są w odblaskowe kamizelkiSzkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi przystąpiła do II edycji konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA

Po raz drugi Szkoła Podstawowe w Wielkiej Wsi przystąpiła do II edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski

zobacz więcej >>>

2011-09-02
Poświęcenie nowego obiektu przez Kardynała DziwiszaWojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Modlnicy

1 września 2011 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy odbyła się Wojewódzka Inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość połączona została z oddaniem do użytku nowoczesnego gmachu gimnazjum.

zobacz więcej >>>

2011-08-22
GZEASStypendia szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2011/2012

Osoby spełniające wymagane ustawowo kryterium dochodowe – 351 zł netto na osobę w rodzinie - mogą składać wypełnione wnioski wraz z wymaganymi dokumentami potwierdzającymi dochód rodziny za miesiąc sierpień 2011 r.w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Białym Kościele

zobacz więcej >>>

2011-08-11
swiatloPunkt przedszkolny w Giebułtowie

Urząd Gminy Wielka Wieś informuje, o możliwości udostępnienia pomieszczeń z przeznaczeniem na prowadzenia Punku Przedszkolnego.

zobacz więcej >>>

2011-08-02
swiatloWojewódzka inauguracja roku szkolnego 2011/2011

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2011/2011 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy

10.00 - Msza św. celebrowana przez J.E. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej

11.00 - uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012
- otwarcie i poświęcenie budynku gimnazjum
- program artystyczny
- zwiedzanie budynku szkoły

zobacz więcej >>>

2011-08-02
Zebrani mogli obejrzeć w specjalnie przygotowanym przez strażaków namiocie multimedialną prezentacjęDzień Dziecka w środku lata

31 lipca 2011r. odbyła się impreza pod nazwą „Dzień Dziecka w środku lata” zorganizowaną przez OSP Modlnica w ramach projektu „Straż uczy- straż bawi” dofinansowanego ze środków budżetowych Gminy Wielka Wieś w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie bezpieczeństwa publicznego w 2011 roku.

zobacz więcej >>>

2011-07-15
Wakacyjne spotkania w CzajowicachWakacyjne spotkania w Publicznej Szkole Podstawowej w Czajowicach

Poznawać będziemy to co nas otacza m.in. rośliny pól i łąk, drzewa i krzewy naszej okolicy, warzywa i owoce uprawiane w naszych ogrodach i sadach, mieszkańców stawów, itp. Nauczyciele, rodzice i dzieci wcielać się będą w rolę przewodników

zobacz więcej >>>

2011-07-11
I miejsce – Karolina HojdaWyniki konkursu plastycznego w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny dot. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, ogłoszony przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych funkcjonujących na terenie naszej gminy, a jego celem było poszerzenie wiedzy oraz świadomości dzieci i młodzieży w obszarze przeciwdziałania przemocy rówieśniczej

zobacz więcej >>>

2011-07-01
100 placów zabaw na 100 lat NIVEAOddaj głos na plac zabaw w Prądniku Korzkiewskim

Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby do aktywnego wzięcia udziału w programie. Dzięki temu wspólnie spełnimy marzenia dzieci o nowym placu zabaw w Prądniku Korzkiewskim

zobacz więcej >>>

2011-06-27
Egzamin  praktyczny na kartę motorowerowąZ życia Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Modlnicy

Już po raz piąty w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Modlnicy odbył się egzamin teoretyczny i praktyczny na kartę rowerową oraz motorowerową. Następnie odbył się Dzień Rodziny dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego.

zobacz więcej >>>

2011-06-21
VIII Dni Gminy Wielka WieśRelacja z VIII Dni Gminy Wielka Wieś

W dniach 16-19 czerwca odbyły się VIII Dni Gminy Wielka Wieś. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą galą inaugurującą Święto Gminy...

zobacz więcej >>>

2011-06-20
Gminny Dzień Przedszkolaka Gminny Dzień Przedszkolaka

17 czerwca 2011 nasze przedszkole po raz pierwszy organizowało Gminny Dzień Przedszkolaka. Zjechały do nas dzieci z całej gminy wraz ze swoimi paniami. Byli także bardzo ważni zaproszeni goście, między innymi wójt Tadeusz Wójtowicz, który przeciął wstęgę i tym samym uroczyście otworzył nasze przedszkole

zobacz więcej >>>

2011-06-20
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w CzajowicachDzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Czajowicach

1 czerwca 2011 Organ Prowadzący Stowarzyszenie Środowisko i My, Nauczyciele oraz Rodzice Szkoły Podstawowej w Czajowicach zorganizowali wspaniały Dzień Dziecka.

zobacz więcej >>>

2011-06-16
WLC2Uczniowie z SP Wielka Wieś w Lasku Wolskim z Krakowskim ZOO

W środę, 8 czerwca 2011r. przyrodnicy w ramach realizacji projektu unijnego „Więcej, lepiej, ciekawiej…” odwiedzili Ogród Zoologiczny położony w centrum Lasku Wolskiego – największej zielonej enklawy na mapie miasta Krakowa.

zobacz więcej >>>

2011-06-14
Perły krajobrazu Gminy Wielka WieśPerły Krajobrazu Gminy Wielka Wieś - podsumowanie projektu

W mijającym roku szkolnym zwyczajna, szkolna codzienność uatrakcyjniona została realizacją całorocznego, multidyscyplinarnego projektu „Perły krajobrazu Gminy Wielka Wieś”. Do udziału w nim poprzez zaangażowanie swojego wysiłku, pomysłowości i czasu zaproszeni zostali wszyscy uczniowie szkół naszej gminy – począwszy od najmłodszych z zerówki, na gimnazjalistach skończywszy.

zobacz więcej >>>

2011-06-08
Program artystyczny Podsumowanie projektu BEZPIECZNY UCZEŃ w Szkole Podstawowej w Będkowicach

Projekt „Bezpieczny uczeń” realizowany był w szkole od marca bieżącego roku, dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Będkowickiej „Sokolica”, które otrzymało na ten cel środki finansowe z Urzędu Gminy Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2011-06-07
Logo WLC 2Wyjazd kulturalny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele

31 maja uczniowie klas IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele mieli okazję połączyć zabawę i edukację w kinie Ciemna Park / Bonarka.

zobacz więcej >>>

2011-06-07
DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY w Szkole Podstawowej w Wiejkiej WsiDZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY w Szkole Podstawowej w Wiejkiej Wsi

6 czerwca 2011 r. w Szkole Podstawowej im. ks. St. Konarskiego odbył się apel podsumowujący udział w V edycji programu „Szkoła bez Przemocy", nad którym patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski, a jego ambasadorem został Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

zobacz więcej >>>

2011-06-03
wykład dyrektora OPNDzień Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej w Czajowicach

1 czerwca Stowarzyszenie Środowisko i My, Nauczyciele oraz Rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej w Czajowicach zorganizowali wspaniały Dzień Dziecka.

zobacz więcej >>>

2011-05-26
Wyjazd do TyńcaWyjazd kulturalny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele wzięły udział w warsztatach edukacyjnych w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu – miejscu niezwykłym, gdzie ze względu na bogate dzieje i wielowiekową tradycję, mogły obcować z polską historią, kulturą i sztuką, dzięki czemu poszerzyły swoją wiedzę w tym zakresie

zobacz więcej >>>

2011-05-26
I Gminny Przegląd Piosenki AngielskiejI Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej

25 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej w Bęble odbył się I Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej. Jego motywem przewodnim stało się hasło: „Języki przybliżają świat, a muzyka nie zna granic”.

zobacz więcej >>>

2011-05-19
Próba śpiewu przed mszą św.Z życia Szkoły Podstawowej w Będkowicach

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Będkowicach oraz ich opiekunowie wyruszyli na pielgrzymkę do miejsc bliskich polskiemu Papieżowi Janowi Pawłowi II, następnie uczestniczyli w młodzieżowym rajdzie o nazwie Zlot Nietoperzy, organizowanym przez Ojcowski Park Narodowy

zobacz więcej >>>

2011-05-18
Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie rajduSukces Szkoły Podstawowej w Bęble na ZLOCIE NIETOPERZY

Dnia 12 maja 2012 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bęble wzięli udział w dziesiątym już, jubileuszowym „Zlocie Nietoperzy”. Jest to rajd dla uczniów z klas IV-VI ze szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego.

zobacz więcej >>>

2011-05-17
Piłkarze Wisły Kraków w ZSP GiebułtówZSP Giebułtów jako pierwszy gratulował mistrzom Polski

Świeżo upieczeni Mistrzowie Polski, zawodnicy Białej Gwiazdy, odwiedzili naszą szkołę. Dzień po wygranym meczu z Cracovią 1:0 i zapewnionym triumfie w lidze, piłkarze Łukasz Garguła i Michaił Siwakow znaleźli czas i wraz ze sztabem pracowników Wisły przyjechali do Giebułtowa.

zobacz więcej >>>

2011-05-16
Logo WLC 2Przyrodnicy z SP Wielka Wieś na młodzieżowym rajdzie wokół terenu OPN

W czwartek, 12 maja 2011r. przyrodnicy w ramach realizacji projektu unijnego „Więcej, lepiej, ciekawiej… 2 – zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś” uczestniczyli w konkursie "Zlot Nietoperzy 2011". Celem rajdu było aktywne włączenie się do obchodów „Dnia Ziemi”, poszerzenie wiedzy o OPN, jego przyrodzie, kulturze i historii.

zobacz więcej >>>

2011-05-11
Uczniowie w parach borykali się z różnymi zadaniamiZ życia Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi

Pod koniec kwietnia w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi odbyło się podsumowanie profilaktycznego projektu „Jedz zdrowo” oraz Gminny „Matematyczny Czar Par” pod Patronatem Gimnazjum im. Ks. J. Twardowskiego w Białym Kościele.

zobacz więcej >>>

2011-05-09
Szkoły reprezentowane były przez trzech najlepszych uczniów z każdej szkołyIII Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny rozstrzygnięty

6 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej w Będkowicach odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy z okazji Dnia Ziemi pt. „Górskie Parki Narodowe - Perła Polskiej Przyrody”.

zobacz więcej >>>

2011-05-06
-I Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej

25 maja 2011 o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej przy SP w Bęble odbędzie się I Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej

zobacz więcej >>>

2011-04-26
swiatloGimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach w Narodowym Banku Polskim

W ramach zajęć rozwijających z przedsiębiorczości uczniowie z Gimnazjum w Białym Kościele oraz Modlnicy wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Narodowy Bank Polski.

zobacz więcej >>>

2011-04-14
V Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny O ZŁOTE PIÓRO WÓJTA GMINY WIELKA WIEŚV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny O ZŁOTE PIÓRO WÓJTA GMINY WIELKA WIEŚ

Dnia 14 kwietnia 2011 r. w Szkole Podstawowej w Bęble, wzorem lat ubiegłych, odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”. Już piąty raz uczniowie klas IV-VI mieli możliwość porównania swoich umiejętności z zakresu ortografii i interpunkcji.

zobacz więcej >>>

2011-04-14
swiatloSą już listy nowych przedszkolaków

Dyrektorzy Przedszkoli Samorządowych z terenu gminy Wielka Wieś informują, że listy dzieci przyjętych do poszczególnych przedszkoli oraz listy rezerwowe dostępne są w przedszkolach.
zobacz więcej >>>

2011-04-12
Logo WLC 2Gimnazjaliści w Kopalni Soli w Wieliczce

Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum w Białym Kościele mieli możliwość w ramach zajęć projektu „Więcej, lepiej, ciekawiej… 2 – zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś” zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce.

zobacz więcej >>>

2011-04-06
Trzymaj formęTrzymaj formę

Dnia 31 marca w naszej szkole odbył się turniej ,,Trzymaj Formę". Brali w nim udział uczniowie naszego gimnazjum, a także goście z Modlnicy. W rozgrywkach udział wzięły po trzy drużyny z każdej szkoły (przedstawiciele klas pierwszych, drugich i trzecich).

zobacz więcej >>>

2011-03-28
Logo WLC 2Zje wieprza bez pieprza, lecz bez soli nie zdoli

Dnia 15 marca uczniowie klas drugich Gimnazjum w Białym Kościele mieli możliwość w ramach zajęć projektu „„Więcej, lepiej, ciekawiej… 2 – zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś” zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce

zobacz więcej >>>

2011-03-25
Konkurs „Oczytanym być…” Sprawozdanie z konkursu OCZYTANYM BYĆ - czyli co nieco o Kubusiu Puchatku.

Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała dla klasy II Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi konkurs ze znajomości lektury A. A. Milne „Kubuś Puchatek”. Konkurs ten był zorganizowany w ramach doskonale układającej się współpracy między instytucjami i zainicjowany przez Szkołę Podstawową w Wielkiej Wsi

zobacz więcej >>>

2011-03-24
-Sukces gimnazjalisty z Modlnicy w Małopolskim Konkursie Kuratoryjnym

Dobiegły końca zmagania uczniów Gimnazjum im. O. Kolberga w Modlnicy w przedmiotowych konkursach organizowanych jak co roku przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Największym sukcesem jest zdobycie przez Michała Lewowickiego - ucznia klasy III – tytułu laureata konkursu z języka niemieckiego. Znalazł się wśród trzydziestu najlepszych uczestników z terenu województwa.

zobacz więcej >>>

2011-03-24
Dzień Talentów w SP Wielka WieśDzień Talentów w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

22 marca cała społeczność szkolna uczestniczyła w imprezie „Przyjaciele Przyrody”, aby uczcić tradycje obchodu Dnia Wiosny i Ziemi. Program został przygotowany na rzecz rozwijania aktywności i uzdolnień w dziedzinie artystycznej, literackiej i poznawczej.

zobacz więcej >>>

2011-03-23
Najmłodsi artyściMiędzyszkolny Przegląd Grup Tanecznych w Modlnicy

Dnia 16 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej im. św. S. Kostki w Modlnicy odbył się gminny przegląd szkolnych grup tanecznych. Do występu w nim przygotowali się uczniowie szkół podstawowych z klas I-III. Impreza była jedną z cyklu zaplanowanych w ramach projektu „PERŁY KRAJOBRAZU GMINY WIELKA WIEŚ”

zobacz więcej >>>

2011-03-21
Konkurs plastyczny „Podkowiec mały - nasz ulubiony nietoperz”Konkurs plastyczny PODKOWIEC MAŁY- NASZ ULUBIONY NIETOPERZ

Uczniowie kl. I – V Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi wzięli udział w konkursie plastycznym „Podkowiec mały – nasz ulubiony nietoperz” zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego wraz z Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody „proNatura”.

zobacz więcej >>>

2011-03-21
Logo WLC 2Warsztaty przyrodnicze ORGANIZACJE EKOLOGICZNE W POLSCE I NA ŚWIECIE w SP Wielka Wieś

Grupa przyrodników w ramach realizacji projektu unijnego 18 marca 2011r. uczestniczyła w warsztatach „Organizacje Ekologiczne w Polsce i na Świecie”, prowadzonych przez wolontariuszy z krakowskich uczelni, działających w niezależnej organizacji GREENPEACE tzn. "Zielony Pokój".

zobacz więcej >>>

2011-03-17
Logo WLC2Uczniowie szkoły w Wielkiej Wsi zwiedzili kopalnię soli w Bochni

W ramach projektu „Więcej, lepiej i ciekawiej” uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi 9 marca 2011r. zwiedzili kopalnię soli w Bochni.

zobacz więcej >>>

2011-03-16
Uczniowie oddawali krew z uśmiechem na twarzyAkcja krwiodawstwa w Szkole w Giebułtowie

W dniu 15 marca 2011 odbyła się w naszej szkole akcja krwiodawstwa. Organizatorem akcji była dyrektor ZSP w Giebułtowie mgr Stanisława Szumiec wraz z kierownikiem mjr lek. med. Robertem Woźniakiem z Terenowej Stacji Wojskowego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie

zobacz więcej >>>

2011-03-15
Zwycięska drużyna z Gimnazjum w Białym KościeleIII etap konkursu POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

Na początku marca 2011 roku odbył się trzeci etap (parkowy) X edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", w wyniku którego wyłonione zostały czteroosobowe drużyny.

zobacz więcej >>>

2011-03-10
Konkurs Złote Pióro Wójta Gminy Wielka WieśV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny O ZŁOTE PIÓRO WÓJTA GMINY WIELKA WIEŚ

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w V Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”, który odbędzie się dnia 14 kwietnia 2011 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Bęble

zobacz więcej >>>

2011-03-07
Gminny Turniej RingoGminny Turniej Ringo w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

Dnia 2 marca 2011r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi odbył Gminny Turniej Ringo. W sportowych zmaganiach brały udział reprezentacje Szkół Podstawowych z Gminy Wielka Wieś. Każda drużyna składała się z czterech chłopców i dwóch dziewczynek.
zobacz więcej >>>

2011-03-07
Prace konkursowePowódź, pożar, dniem czy nocą - strażak przychodzi ci z pomocą

W dniu 5 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi zostały zakończone zmagania plastyczne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Powódź, pożar, dniem czy nocą – strażak przychodzi ci z pomocą”.

zobacz więcej >>>

2011-03-02
Logo WLC 2Rozpoznawanie rodzimych gatunków drzew i krzewów

Przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej w Modlnicy w ramach zajęć realizowanych ze środków EFS, 19 lutego 2011 roku, uczestniczyli w warsztatach dotyczących „ Rozpoznawanie rodzimych gatunków drzew i krzewów”.

zobacz więcej >>>

2011-02-25
swiatloZasady rekrutacji do przedszkoli w: Modlnicy, Modlniczce i Białym Kościele na rok szkolny 2011/2012

Rekrutacja dzieci do przedszkoli w Białym Kościele, Modnicy i Modlniczce prowadzona będzie według następującego harmonogramu:

• od dnia 1 do 31 marca 2011 r. składanie kart zgłoszeń
• 15 kwietnia 2011 r. ogłoszenie listy przyjętych dzieci
• do 29 kwietnia 2011 r. wniesienie ewentualnego pisemnego odwołania od decyzji do Dyrektora przedszkola
• do 15 maja 2011 r. ostateczny termin rozpatrzenia ewentualnych odwołań.

zobacz więcej >>>

2011-02-23
logo projektuRekrutacja do przedszkola w Wielkiej Wsi

Rekrutacja do przedszkola w Wielkiej Wsi
zobacz więcej >>>

2011-02-22
Logo WLC 2Warsztaty przyrodnicze w SP Wielka Wieś -Wędrówka po Ojcowskim Parku Narodowym

W ramach realizacji zajęć przyrodniczo-ekologicznych 18 lutego 2011r. odbyły się warsztaty nt. „Poznanie najbliższej okolicy”. Uczniowie mieli okazję zaznajomić się z naskalnymi zbiorowiskami roślinnymi obejmującymi 3% powierzchni OPN.

zobacz więcej >>>

2011-02-07
swiatloObchody Dnia Bezpiecznego Internetu

Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Konarskiego wraz z Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi zaprasza wszystkich uczniów do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. „60” pierwszych uczniów, którzy przyjdą w dniu 8 lutego do biblioteki, podadzą hasło: SIECIAKI i wypożyczą książkę otrzymają książeczkę o bezpiecznym korzystaniu z internetu.

zobacz więcej >>>

2011-01-31
III Gminny Konkurs RecytatorskiRelacja z III Gminnego Konkursu Recytatorskiego

19 stycznia 2011 r. w gminie Wielka Wieś po raz trzeci odbył się konkurs recytatorski, którego celem jest zainteresowanie młodych ludzi poezją. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była miłość.

zobacz więcej >>>

2011-01-26
Logo WLC 2Uczniowie z Bębła i z Będkowic na zajęciach w Muzeum Zoologicznym

Uczniowie z Bębła i z Będkowic w ramach unijnych zajęć rozwijających z przyrody uczestniczyli w niezwykłej lekcji w Muzeum Zoologicznym w Krakowie. Znajduje się w nim licząca około 7000 eksponatów wystawa zwierząt z większości grup systematycznych, począwszy od jamochłonów a na ssakach kończąc.

zobacz więcej >>>

2011-01-26
Wspólne kolędowanie w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi Z życia Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi

22 stycznia 2011 r. tradycyjnie już odbyło się w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi wspólne kolędowanie.

zobacz więcej >>>

2011-01-24
Logo WLC 2Z PRZYRODĄ W PRAKTYCE - warsztaty przyrodnicze w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

W ramach realizacji zajęć przyrodniczo-ekologicznych odbyły się warsztaty nt. „W wodzie i nad wodą” oraz „Wiedza przyrodnicza w praktyce”.

zobacz więcej >>>

2011-01-24
Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Wielkiej WsiDzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

Babcie i Dziadkowie to goście wyjątkowi dla społeczności szkolnej w Wielkiej Wsi. Tradycja organizowania w szkole uroczystości z okazji ich święta sięga wielu lat.

zobacz więcej >>>

2011-01-19
Spotkanie z przedszkolakamiSpotkanie z przedszkolakami

Uczniowie kl. 0 – III ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi wraz ze swymi wychowawcami zorganizowali wspólne spotkanie pod hasłem „Z wierszem i piosenką przez Polskę”. Dzieciaki z wielkim przejęciem śledziły losy Pyzy, głównej bohaterki przedstawienia, scenariusz którego opracowany został na podstawie książki „Pyza na polskich dróżkach”.

zobacz więcej >>>

2011-01-18
Spotkanie edukacyjne z Maciejem DęboszemW11 - Wydział Śledczy w Giebułtowie

17 stycznia do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie na blisko dwugodzinne spotkanie edukacyjne w ramach „bezpieczeństwa na co dzień” przyjechał Maciej Dębosz, antyterrorysta, aktualnie aktor W11 – Wydział Śledczy

zobacz więcej >>>

2011-01-10
swiatloInformacja o udziale uczniów SP w Wiekiej Wsi w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych

Informacja o udziale uczniów SP w Wiekiej Wsi w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych

zobacz więcej >>>

2011-01-05
przedszkolne zabawyPrzedszkolaki z Wielkiej Wsi już spędzają czas w nowootwartym przedszkolu

W poniedziałkowy ranek 3 stycznia, 50-cioro dzieci z Gminy Wielka Wieś spotkało się w nowootwartym Przedszkolu Samorządowym w Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2010-12-28
Reprezentacja ZSP w GiebułtowieZSP Giebułtów wygrywa II krakowski mikołajkowy turniej paintball’a dla szkół średnich z Małopolski

Reprezentacja ZSP w Giebułtowie wygrała II krakowski mikołajkowy turniej paintball’a dla szkół średnich z Małopolski.
zobacz więcej >>>

2010-12-14
Praca Nikoli WojtaszekDzieci z Samorządowego Przedszkola w Modlniczce odnoszą kolejne sukcesy

W listopadzie przedszkolaki z otwartego we wrześniu Przedszkola Samorządowego w Modlniczce wzięły udział w trzech ogólnopolskich konkursach plastycznych i w każdym z nich zdobyły nagrody.

zobacz więcej >>>

2010-12-10
Inauguracyjny set rozgrywa drektor Lucyna KurekMiędzyszkolny Turniej w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych Gminy Wielka Wieś

9 grudnia Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, przy współpracy Szkoły Podstawowej w Bęble, zorganizował Międzyszkolny Turniej w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych Gminy Wielka Wieś.
zobacz więcej >>>

2010-11-26
Logo WLC 2Przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym

Grupa uczniów realizujących tematykę zajęć „Nieskończona różnorodność przyrody” uczestniczyła w lekcji pokazowej nocnego nieba w dydaktycznym ośrodku MOA w Niepołomicach. Celem wycieczki był udział w popularyzacji jednej z nauk przyrodniczych – astronomii.

zobacz więcej >>>

2010-11-23
Uczestnicy projektu “Bezpieczne dzieciństwo na wsi”Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi wzięli udział w projekcie BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO NA WSI

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi wzięli udział w projekcie „Bezpieczne dzieciństwo na wsi” organizowanym przez Małopolską Izbę Rolniczą w partnerstwie z OI PIP w Krakowie oraz KRUS OR w Krakowie.

zobacz więcej >>>

2010-11-15
Logo WLC 2Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Modlnicy zwiedzili Muzeum Przyrodnicze w OPN

Uczniowie z grupy drugiej ze Szkoły Podstawowej w Modlnicy w ramach zajęć przyrodniczych z elementami ekologii zwiedzili Muzeum Przyrodnicze w Ojcowskim Parku Narodowym.

zobacz więcej >>>

2010-11-14
Wieczornica patriotyczna92 rocznica odzyskania niepodległości

92 rocznicę święta odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy w naszej gminie szeregiem wydarzeń kulturalnych

zobacz więcej >>>

2010-11-08
-Uroczyste obchody 92 rocznicy odzyskania niepodległości

Zapraszamy 10 listopada 2010 o godz. 18:00 do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele na Uroczystą Wieczornicę Patriotyczną, w czasie której zamyślimy się nad polskim patriotyzmem, wspomnimy tych, którzy o niepodległość Ojczyzny walczyli i rozradujemy polskimi pieśniami narodowymi

zobacz więcej >>>

2010-11-02
Logo projektuRekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi

W dniu 2 stycznia 2011 rozpoczyna swoją działalność Przedszkole Samorządowe w Wielkiej Wsi. W związku z tym w dniach od 15 listopada do 30 listopada 2010 roku przeprowadzona zostanie rekrutacja na okres od 02-01- 2011 do 30-06-2011 dzieci w wieku od 3 do 5 lat z terenu Gminy Wielka Wieś.

zobacz więcej >>>

2010-11-02
Logo WLC 2Wycieczka uczniów z SP Wielka Wieś do Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN w Krakowie

W ramach realizacji projektu unijnego, zajęcia rozwijające „Przyroda z elementami ekologii” uczniowie z SP Wielka Wieś uczestniczyli w „Dniach otwartych” organizowanych co roku przez Instytut PAN przy ul. Niezapominajek 8. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy o skomplikowanych zjawiskach fizykochemicznych towarzyszących różnym procesom zachodzącym w przyrodzie.

zobacz więcej >>>

2010-10-28
Grupa „puchatków”Uroczyste otwarcie Przedszkola Samorządowego w Modlniczce

27 października odbyło się uroczyste otwarcie Przedszkola Samorządowego w Modlniczce. Na to ważne wydarzenie przybyli zaproszeni goście, min. Wójt Tadeusz Wójtowicz, Zastępca Wójta Krzysztof Wołos, inni przedstawiciele władz lokalnych i placówek oświatowych, rodzice oraz najważniejsi uczestnicy uroczystości - wychowankowie przedszkola.

zobacz więcej >>>

2010-10-26
Uroczysta gala wręczenia nagród i certyfikatówSzkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi laureatem konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA

Szkoła Podstawowa im. ks. St. Konarskiego w Wielkiej Wsi zdobyła 8 miejsce w konkursie “Odblaskowa szkoła“. Nagroda – 400zł oraz certyfikat uczestnictwa wręczona została na uroczystej gali, która odbyła się 22 października w Hali Sportowej TS „WISŁA”
zobacz więcej >>>

2010-10-19
Logo WLC2Uczniowie z grupy I z SP Modlnica uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Przyrodniczym - Aquarium

Uczniowie poznali wiele gatunków ryb np. skrzydlicę z kolcami jadowymi, motylka czarnopręgiego, rozdymkę żółtą, piranię - pochodzących z biotopu Amazonii, Atlantyku, Indo – Pacyfiku i ciepłych raf koralowych. Z niemniejszym zainteresowaniem obserwowali biologię życia gadów w warunkach stworzonych przez człowieka

zobacz więcej >>>

2010-10-15
I miejscePrzedszkolaki z Modlniczki laureatami konkursu pt Kolory wakacyjnych wspomnień

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Modlniczce zostały laureatami konkursu plastycznego "Kolory wakacyjnych wspomnień" o zasięgu ogólnopolskim, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Lotniczej w Krakowie.

zobacz więcej >>>

2010-10-13
Przemarsz do kościoła pw. św. MikołajaObchody 100 rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej w Białym Kościele

9 października 2010 odbyła się uroczystość z okazji 100 rocznicy istnienia szkoły podstawowej w Białym Kościele. Po Mszy świętej w kościele parafialnym koncelebrowanej przez dotychczasowego proboszcza i wieloletniego katechetę naszej szkoły ks. Mariana Matusiaka odbyło się poświęcenie boiska.

zobacz więcej >>>

2010-10-10
Budowa budynku Przedszkola Samorzadowego w Wielkiej Wsi - stan na 08.10.2010Rekrutacja do nowo otwieranego Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi

Znamy już harmonogram rekrutacji do nowo otwieranego Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi. Odbędzie się ona w dniach 15 – 30 listopada 2010 roku

zobacz więcej >>>

2010-10-05
Realizacja projektu odbyła się w formie pogadanki połączonej z prezentacją multimedialnąUdział Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi w projekcie BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO NA WSI

Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi wzięła udział w projekcie „Bezpieczne dzieciństwo na wsi” organizowanym przez Małopolską Izbę Rolnicza, w partnerstwie z OI PIP oraz KRUS OR w Krakowie.

zobacz więcej >>>

2010-10-05
Logo Odblaskowa SzkołaPrzebieg realizacji projektu ODBLASKOWA SZKOŁA w Szkole Podstawowej w Bęble

Podsumowanie przebiegu realizacji projektu ODBLASKOWA SZKOŁA w Szkole Podstawowej w Bęble
zobacz więcej >>>

2010-09-29
logo WLC2Kolejne zajęcia w ramach projektu WIĘCEJ, LEPIEJ, CIEKAWIEJ...2 - ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W GMINIE WIELKA WIEŚ

W ramach realizacji projektu unijnego, zajęcia rozwijające „Przyroda z elementami ekologii” uczniowie z SP Wielka Wieś uczestniczyli w pierwszych wrześniowych zajęciach warsztatowych natomiast przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele zwiedzała Muzeum Przyrodnicze w Krakowie

zobacz więcej >>>

2010-09-28
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali sami „użytkownicy” - duzi...Oficjalne otwarcie placu zabaw w Modlnicy

W niedzielę 26 września 2010 miało miejsce oficjalne otwarcie placu zabaw w Modlnicy. Przy ulicy Lipowej powstała “Kraina prehistorycznych jaszczurów” - stylizowany plac zabaw, alejki spacerowe i ławeczki, a także miejsca parkingowe za kwotę ponad 250 tys. zł.

zobacz więcej >>>

2010-09-21
Logo WLC 2Rozpoczęły się zajęcia w kolejnym roku realizacji projektu Więcej, lepiej, ciekawiej… 2 – zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś

W szkołach z terenu Gminy Wielka Wieś rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu „Więcej, lepiej, ciekawiej…2 – zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś”. W roku szkolnym 2010-2011 do zrealizowania jest w sumie 4518 godzin dydaktycznych oraz 16 wyjazdów

zobacz więcej >>>

2010-09-20
swiatlo100 rocznica istnienia Szkoły Podstawowej w Białym Kościele

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice z dziećmi zapraszają na uroczystość 100 rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej w Białym Kościele, która odbędzie się 9 października 2010 o godzinie 10.00.

zobacz więcej >>>

2010-09-09
MPK SABilety wolnej jazdy MPK dla uczniów z rodzin wielodzietnych

1 czerwca weszła w życie uchwała RMK, która dotyczy uprawnień do przejazdów bezpłatnych i ulgowych środkami komunikacji miejskiej w Krakowie uczniów z rodzin wielodzietnych, zamieszkałych m.in. na terenie Gminy Wielka Wieś.

zobacz więcej >>>

2010-09-07
Odblaskowa SzkołaSzkoły Podstawowe w Bęble i Wielkiej Wsi - Odblaskowe Szkoły

We wrześniu bieżącego roku szkolnego szkoły podstawowe w Bęble i Wielkiej Wsi przystąpiły do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, zorganizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski

zobacz więcej >>>

2010-09-01
GOPS w Wielkiej WsiInformacja Kierownika GOPS w sprawie dożywiania w szkołach

Z dniem 2 września 2010 roku, w ramach realizacji programu wieloletniego „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” Gmina Wielka Wieś rozpoczyna dożywianie dzieci i uczniów uczęszczających do szkół funkcjonujących na terenie naszej gminy oraz realizujących obowiązek szkolny w szkołach pozagminnych.

zobacz więcej >>>

2010-09-01
Rozpoczęcie roku szkolnegoRozpoczął się rok szkolny w wielkowiejskich szkołach i przedszkolach - nowe przedszkole w Modlniczce już działa!

Dnia 1 września 2010r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ten dzień jest szczególny dla 50 przedszkolaków z Modlniczki, które mają za sobą pierwszy dzień w nowopowstałym Przedszkolu Samorządowym. Dzieci poznały swoje opiekunki, nowe koleżanki i kolegów, zapoznały się z zasadami, którymi musi kierować się przedszkolak

zobacz więcej >>>

2010-08-30
Budowa budynku przedszkola w Wielkiej Wsi - stan na 25.08.2010Rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi

Zakończył się proces rekrutacji do Przedszkola Samorządowego w Modlniczce na rok szkolny 2010/2011. Lista dzieci, które zostały przyjęte do nowo powstałego przedszkola dostępna jest na stronie internetowej www.przedszkole-modlniczka.pl Informujemy również, iż rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi rozpocznie się w listopadzie 2010 roku

zobacz więcej >>>

2010-08-25
swiatloStypendia szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2010/2011

Przyjmowane będą wnioski o stypendia szkolne o charakterze socjalnym. Osoby spełniające wymagane ustawowo kryterium dochodowe – 351 zł netto na osobę w rodzinie - mogą składać wypełnione wnioski wraz z wymaganymi dokumentami w GZEAS Wielka Wieś, budynek gminy pok. 103 w terminie od 01.09.2010r. do 15.09.2010r.

zobacz więcej >>>

2010-08-23
Msza św. celebrowana przez ks. proboszcza Jana AdamusaŚwięto mieszkańców Modlniczki za nami

Centrum Modlniczki tętniło życiem w sobotnie popołudnie 21 sierpnia. Miało tu miejsce niezwykłe wydarzenie - Święto Mieszkańców Modlniczki...

zobacz więcej >>>

2010-07-12
Flaga UEGmina Wielka Wieś otrzymała dofinansowanie na otwarcie przedszkola w Wielkiej Wsi

Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz podpisał umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie na dofinansowanie otwarcia przedszkola w Wielkiej Wsi. W ramach projektu „Otwieramy świat dla dzieci - przedszkolaki na start!” zatrudni wykwalifikowanych pracowników przedszkola oraz zakupi niezbędne wyposażenie tj. materiały edukacyjne, zabawki, sprzęt do zajęć fizycznych, materiały biurowe.

zobacz więcej >>>

2010-07-06
Pojemniki z wodą, piaskiem czy nawet pianką do golenia są w każdym przedszkoluWizyta studyjna nauczyciela z SP Biały Kościół w północnej Anglii

W czerwcu nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w w Białym Kościele Agnieszka Bałys-Miśkiewicz wzięła udział w Wizycie Studyjnej w ramach unijnego programu „Uczenie się przez całe życie”. Wizyta miała miejsce w północnej Anglii. 9 pracowników oświaty z różnych państw europejskich zapoznało się z systemem wspomagania rozwoju dziecka od jego urodzenia do 5 roku życia

zobacz więcej >>>

2010-06-29
Logo przedszkolaRekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Modlniczce

W dniu 1 września 2010 rozpoczyna swoją działalność Przedszkole Samorządowe w Modlniczce. W związku z tym w dniach od 12 lipca 2010r. do 6 sierpnia 2010r. przeprowadzona zostanie rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Modlniczce, na rok szkolny 2010/2011, dzieci w wieku od 3 do 5 lat z terenu Gminy Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2010-06-28
Prezentacja umiejętności rytmicznychZakończenie roku szkolnego w Przedszkolu w Białym Kościele

W piątek 25 czerwca 2010 w Przedszkolu Samorządowym w Białym Kościele odbyło się uroczyste zakończenie „roku przedszkolnego” połączone z obchodami Dnia Mamy i Taty

zobacz więcej >>>

2010-06-26
Logo WLC 2Wycieczka uczniów z Bębła i Będkowic do Muzeum Etnograficznego

Uczniowie z Bębła i Będkowic na krótko przed zakończeniem roku szkolnego w ramach zajęć rozwijających z przyrody, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Etnograficznego. Tematem przewodnim ścieżki muzealnej były kwiaty w twórczości ludowej.

zobacz więcej >>>

2010-06-25
Umiejętności praktyczne sprawdził na placu manewrowym policjant z Komendy Policji w ZielonkachProfilaktyka w szkole - zdrowie i bezpieczeństwo uczniów

W roku szkolnym 2009/2010 w Szkole Podstawowej im. ks. St. Konarskiego w ramach realizacji Programu Profilaktycznego przeprowadzono zajęcia, w trakcie których uczniowie klas 0 – VI zapoznali się z zagrożeniami w życiu codziennym, sposobami zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych, zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

zobacz więcej >>>

2010-06-25
Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum w Białym KościeleZakończenie roku szkolnego

W obu gimnazjach tj. w Gimnazjum w Modlnicy oraz w Białym Kościele pożegnano dziewiedziesięciu absolwentów, którym Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz wręczył okolicznościowe dyplomy. Najlepsi uczniowie otrzymali stypendium Wójta Gminy, wyróżniający się uczniowie otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły.

zobacz więcej >>>

2010-06-24
Powitanie zgromadzonych przez dyr Dorotę NowakFinał obchodów 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem na terenie gminy Wielka Wieś, organizowanych przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Modlnicy.

22 czerwca odbył się finał obchodów 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem na terenie gminy Wielka Wieś, organizowanych przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Modlnicy.
zobacz więcej >>>

2010-06-21
Logo WLC 2Organizacje Ekologiczne w Polsce i na Świecie - zajęcia warsztatowe w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

W ramach realizacji projektu unijnego, zajęcia rozwijające „Przyroda z elementami ekologii” w piątek 18 czerwca 2010r. odbyły się w SP Wielka Wieś warsztaty: „Organizacje Ekologiczne w Polsce i na Świecie”. Celem zajęć było poznanie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska i form ich działalności

zobacz więcej >>>

2010-06-14
Komers w Gimnazjum w Białym KościeleKomers klas trzecich w Gimnazjum w Białym Kościele

W Gimnazjum im ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele odbył się komers klas trzecich. Bal trzecioklasistów stał się tradycją, gdyż co roku organizowany jest przez Radę Rodziców.

zobacz więcej >>>

2010-06-11
Uczniowie przedstawili życie i bogaty dorobek ks. Stanisława Konarskiego10 lat Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi z imieniem i sztandarem

10 czerwca 2010 r. Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi obchodziła jubileusz 10-lecia nadania placówce imienia ks. Stanisława Konarskiego oraz prawa posiadania sztandaru. Galę uroczystości uświetnili uczniowie, przedstawiającjąc - w postaci „żywej osi czasu” - życie i bogaty dorobek ks. Stanisława Konarskiego

zobacz więcej >>>

2010-06-11
Gimnazjaliści z Białego Kościoła w LicheniuGimnazjaliści z Białego Kościoła w Licheniu

Uczniowie gimnazjum w Białym Kościele w ubiegłym tygodniu trzy dni spędzili na wycieczce zwiedzając największe w kraju sanktuarium Maryjne w Licheniu. Również w ramach wyjazdu odwiedzili klasztor Bernardynów w Kazimierzu Biskupim i Gniezno z katedrą Lecha na wzgórzu

zobacz więcej >>>

2010-06-04
Logo WLC2Kolejne wyjazdy dzieci w ramach projektu WIĘCEJ, LEPIEJ, CIEKAWIEJ 2...

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Modlnicy w ramach projektu „Więcej, lepiej, ciekawiej 2 – zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś” odwiedzili Ekoentrum oraz Gospodarstwo Ekologiczne, a także obejrzeli film – widowisko „Dziki Ocean 3D”

zobacz więcej >>>

2010-06-02
Logo WLC 2Wyjazd uczniów z Będkowic do Opery Krakowskiej

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Będkowicach w ramach wyjazdów na wydarzenia kulturalne projektu „Więcej, lepiej, ciekawiej... 2 – zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś” wybrali się do Opery Krakowskiej na spektakl dla dzieci pt. „Pan Marimba”

zobacz więcej >>>

2010-05-28
Turniej piłki ręcznej w Szkole Podstawowej w Wielkiej WsiTurniej piłki ręcznej w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

W poniedziałek 24.05.10 odbył się Szkolny Turniej Piłki Ręcznej. Przygotowania do rozgrywek sportowych odbywały się na lekcjach wychowania fizycznego, oraz na dodatkowych zajęciach sportowych. Wydawało się że faworytem jest klasa VI, ale ku zaskoczeniu wielu widzów to klasa V prowadziła przez większą część trwania meczu

zobacz więcej >>>

2010-05-20
WLC 2Warsztaty w Ogrodzie Doświadczeń

Uczniowie klas pierwszych z Gimnazjum w Białym Kościele w ramach wyjazdów na wydarzenia kulturalne projektu „Więcej, lepiej, ciekawiej... 2 – zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś” uczestniczyli w warsztatach w Ogrodzie Doświadczeń

zobacz więcej >>>

2010-05-17
Gminna Olimpiada Języka Angielskiego II Gminna Olimpiada Języka Angielskiego

Już po raz drugi uczniowie biorący udział w bezpłatnych zajęciach z języka angielskiego w ramach projektu „Więcej, lepiej, ciekawiej… 2 – zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś” uczestniczyli w II Gminnej Olimpiadzie Języka Angielskiego

zobacz więcej >>>

2010-05-15
WLC 2Młodzież z gimnazjów odwiedziła Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej

Młodzież z Gimnazjum w Białym Kościele oraz Modlnicy w ramach wyjazdów na wydarzenia kulturalne odwiedziła Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej.

zobacz więcej >>>

2010-05-14
ZSP w ModlnicySukces Pauliny Sieklińskiej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym MÓJ GRUNWALD

W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Modlnicy w ramach projektu „Grunwald 1410 – 2010”. Uczennica kl. IV - Paulina Sieklińska zdobyła w nim III miejsce, nagrodę odbierze podczas otwarcia pokonkursowej wystawy 29 maja 2010 r. w Karwanie (na przedzamczu Muzeum Zamkowego).

zobacz więcej >>>

2010-05-11
Logo ZSPKonkursy w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Modlnicy

Zespół Szkolno Przedszkolny w Modlnicy organizował dwa konkursy: “I Gminny Konkurs Historyczny ŻYCIE W ŚREDNIOWIECZNYM MIEŚCIE organizowany w ramach projektu GRUNWALD 1410 – 2010” oraz Konkurs plastyczny "Damy i rycerze"

zobacz więcej >>>

2010-05-11
Logo WLC2Przyrodnicy z SP Wielka Wieś uczestniczą w rajdzie po Ojcowskim Parku Narodowym

W ramach wycieczek przyrodniczo - ekologicznych w czwartek 6 maja 2010r. dwunastoosobowa grupa przyrodników z SP Wielka Wieś uczestniczyła w rajdzie-wycieczce po szlakach OPN w ramach realizacji programu edukacyjnego „Zlot Nietoperzy 2010”

zobacz więcej >>>

2010-04-29
Logo Radosna SzkołaGmina Wielka Wieś otrzymała dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych do kącików zabaw w szkołach

Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz podpisał umowę na dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych do kącików zabaw w budynkach Szkół Podstawowych w Modlnicy, w Białym Kościele, w Wielkiej Wsi oraz Szkoły Filialnej w Modlniczce

zobacz więcej >>>

2010-04-22
II Gminny Konkurs Ekologiczno - PrzyrodniczyII Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy

21 kwietnia 2010 roku w Szkole Podstawowej w Będkowicach odbył się II Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy z okazji Dnia Ziemi pt. „Górskie Parki Narodowe - Perła Polskiej Przyrody”

zobacz więcej >>>

2010-04-20
Logo WLC2Przyrodnicy z SP Wielka Wieś poszerzają wiedzę o Ojcowskim Parku Narodowym

W ramach zajęć warsztatowych przyrodniczo-ekologicznych w piątek, 16 kwietnia 2010r. uczniowie uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez pracowników Ośrodka Edukacyjnego O P N nt. "Przyroda, kultura, historia OPN". Celem zajęć było uzmysłowienie uczniom bogactwa i różnorodności gatunkowej flory i fauny

zobacz więcej >>>

2010-04-20
-Ogólnopolski Konkurs Plastyczny WIATR, WYPADEK, OGIEŃ, WODA - STRAŻAK ZAWSZE RĘKĘ PODA

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Modlnicy, Szkoły Filialnej w Modlniczce i Gimnazjum w Białym Kościele brali udział konkursie plastycznym pod hasłem „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”.

zobacz więcej >>>

2010-04-15
I edycjaII Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy z okazji Dnia Ziemi pt. Górskie Parki Narodowe - Perła Polskiej Przyrody

Celem konkursu jest kształtowanie u uczniów następujących postaw: odczuwania potrzeby pogłębiania wiedzy przyrodniczej, uświadamiania praw człowieka do racjonalnego korzystania ze środowiska przyrodniczego i jego wpływu na stan środowiska oraz odczuwania potrzeby aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego

zobacz więcej >>>

2010-04-14
Uczestnicy konkursuIV edycja międzyszkolnego konkursu ortograficznego pn. O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś

W Szkole Podstawowej w Bęble odbyła się IV edycja międzyszkolnego konkursu, ortograficznego „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”. Bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa w Modlnicy, której uczniowie zdobyli wszystkie Złote Pióra.

zobacz więcej >>>

2010-04-06
Uczniowie gimnazjum na TargachUczniowie z Gimnazjów uczestniczyli w Targach Edukacyjnych oraz w warsztatach w NBP

Uczniowie z Gimnazjum w Białym Kościele w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyli w targach edukacyjnych w Krakowie. Młodzież stojąca przed wyborem szkoły miała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Krakowa i okolic. Uczniowie korzystali z doradztwa nauczyli i starszych kolegów, którzy prezentowali wybrane szkoły.

zobacz więcej >>>

2010-03-31
Akt erekcyjny podpisuje Tadeusz Wójtowicz i ks. Jan AdamusWmurowanie aktu erekcyjnego i kamienia węgielnego pod budowę Gimnazjum w Modlnicy

31 marca 2010 r. w Modlnicy miała miejsce uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego i kamienia węgielnego pod budowę Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Modlnicy

zobacz więcej >>>

2010-03-29
Logo WLC2Wyjazd dzieci z SP Wielka Wieś do Muzeum Botanicznego

W ramach realizacji projektu unijnego 26 marca uczniowie z SP Wielka Wieś uczestniczyli w przyrodniczo-ekologicznej wycieczce do Muzeum Botanicznego. Pod kierunkiem pracownika dydaktycznego UJ Kamila Kulpińskiego poznawali "Egzotyki z wypraw tropikalnych"

zobacz więcej >>>

2010-03-24
I miejsce: Witek Sabina kl. IV SP ModlnicaIII edycja międzyszkolnego konkursu Kobieta w mowie, piśmie i obrazie

W Szkole Podstawowej im. ks. S. Konarskiego odbyła się III edycja międzyszkolnego konkursu, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoje siły „w mowie, piśmie i obrazie”.

zobacz więcej >>>

2010-03-22
Każdy uczeń wie, co robić z ZSEEKażdy uczeń Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi wie, co robić z ZSEE

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi przystąpili do realizacji Programu Edukacyjnego „Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE”, powstałego we współpracy z ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

zobacz więcej >>>

2010-03-15
swiatloDzień Otwarty SF w Modlniczce oraz informacje o rekrutacji w Modlniczce i Wielkiej Wsi

Informacje o Dniu Otwartym Szkoły Filialnej w Modlniczce, rekrutacji do Oddziału Przedszkolnego i klasy I Szkoły Filialnej w Modlniczce oraz do Oddziału Przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi

zobacz więcej >>>

2010-03-05
Gminny Turniej RingoGminny Turniej Ringo

Coroczny Gminny Turniej Ringo dostarczył wszystkim uczestnikom wiele emocji. Do rywalizacji stanęły reprezentacje szkół podstawowych z naszej gminy

zobacz więcej >>>

2010-03-02
swiatloZasady rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Wielka Wieś na rok szkolny 2010/2011

Zasady rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Wielka Wieś na rok szkolny 2010/2011 tj. Przedszkola Samorządowego w Modlnicy, Przedszkola Samorządowego w Białym Kościele oraz Przedszkola Samorządowego w Modlniczce

zobacz więcej >>>

2010-02-15
Sportowe zmagania w Szkole Podstawowej w Wielkiej WsiSportowe zmagania w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

To już druga edycja sportowych zmagań w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi. Do rywalizacji w Turnieju Koszykówki stanęły klasy IV, V, VI, w zespołach mieszanych 3 chłopców i 1 dziewczynka. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym wg. uproszczonych przepisów koszykówki.

zobacz więcej >>>

2010-02-02
SP Wielka WieśKobieta w mowie, piśmie i obrazie

To już trzecia edycja konkursu adresowanego do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Gminy Wielka Wieś, tym razem z wyeksponowaniem kobiety. Uczniów zachęcamy do uczestnictwa w konkursie, a nauczycieli – opiekunów szkolnych eliminacji prosimy o czuwanie nad realizacją proponowanych kategorii konkursowych.

zobacz więcej >>>

2010-02-02
Powrót dzieci z zimowiskaDzieci z naszych szkół wrócily z zimowiska

Dzieci i młodzież z miejscowości, które najbardziej odczuły wielodniowy brak prądu tj. (20 dzieci z Bębła, 9 z Będkowic, 7 z Czajowice i 2 z Wierzchowia) wróciły już z zimowiska.

zobacz więcej >>>

2010-01-27
Wyjazd na zimowiskoDzieci z naszych szkól pojechały na zimowisko

Wczoraj (26.01) spod budynku Urzędu Gminy w Wielkiej Wsi wyruszyły dwa autokary, które zabrały na zimowisko dzieci i młodzież z terenu naszej Gminy z miejscowości, które najbardziej odczuły wielodniowy brak prądu

zobacz więcej >>>

2010-01-20
Logo WLC2Młodzi przyrodnicy w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Grupa przyrodników z Bębła i z Będkowic uczestniczyła w niezwykłej wycieczce do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Dzieci miały możliwość poznania kultury japońskiej w niekonwencjonalny sposób - dzięki specjalnie opracowanemu programowi Japonia wczoraj i dziś.

zobacz więcej >>>

2010-01-20
Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i gratulacje Szkolnym OmnibusomSzkolny Omnibus Przyrodniczy 2009/10

Grupa uczniów klasy V (P. Ciszewski, Paweł i Piotrek Witek, Sz. Janecki, D. Wodnicki) i VI (P. Zawadzki, S. Sosin, A. Tomczyk) ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi przystąpiła w tym roku szkolnym w „Sesji Jesiennej” do zmagań z zadaniami testowymi olimpiady przyrodniczej

zobacz więcej >>>

2010-01-11
Logo WLC 2Wycieczka do Muzeum Zoologicznego w Krakowie

W ramach projektu unijnego „Więcej, lepiej, ciekawiej...2” w piątek, 8 stycznia 2010r. przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi uczestniczyli we wspaniale przygotowanej lekcji zoologii prowadzonej przez pracownika dydaktyki Muzeum Zoologicznego.

zobacz więcej >>>

2010-01-06
GOKiSOferta feriowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami… Wzorem lat ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przygotował atrakcyjną ofertę feryjną. Tej zimy stawiamy na sport, taniec i kreatywność!

zobacz więcej >>>

2010-01-06
Pan Stanisław Kmiecik maluje nogamiSpotkanie z niezwykłym Artystą

30 grudnia 2009 roku w Przedszkolu Samorządowym w Białym Kościele gościliśmy Artystę wyjątkowego – Pana Stanisława Kmiecika. Jest to artysta malujący ustami i nogami stowarzyszony w światowym związku malujących ustami i nogami z siedzibą w Księstwie Lichtenstein.

zobacz więcej >>>

2009-12-21
Konkurs pn. Narysuj kształcenie ustawiczneMaciej Krzysztonek z SP w Czajowicach otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym "Narysuj kształcenie ustawiczne"

Uczeń Szkoły Podstawowej w Czajowicach Maciej Krzysztonek otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym pod hasłem „Narysuj kształcenie ustawiczne” zorganizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Do konkursu przygotowała ucznia Aneta Stuglik

zobacz więcej >>>

2009-12-14
Logo WLC 2Przyroda gór: warsztaty przyrodniczo - ekologiczne w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

W ramach projektu unijnego „Więcej, lepiej, ciekawiej... 2 - zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś” odbyły się kolejne warsztaty przyrodniczo – ekologiczne w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi, tym razem nt. „Góry kryją majestatyczne osobliwości”

zobacz więcej >>>

2009-12-03
Logo WLC 2Wyjazd uczniów z Bębła i Będkowic do Planetarium

Uczniowie z Bębła i z Będkowic w ramach unijnych zajęć rozwijających odbyli wycieczkę do "Anikina", które posiada profesjonalne, przenośne planetarium firmy StarLab. Wzięli oni udział w niezwykłej lekcji, która przybliżyła im budowę Wszechświata i miejsce Ziemi w kosmosie. Wprowadzeniem do zajęć było malowanie twarzy, na których znalazły się ciała niebieskie – gwiazdy, planety i księżyce

zobacz więcej >>>

2009-12-02
Międzynarodowe sympozjum w CzajowicachMiędzynarodowe sympozjum w Czajowicach

25 listopada 2009 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Czajowicach miała zaszczyt podejmować szczególnie znamienitych gości, ponieważ właśnie w tym dniu złożyły nam wizytę delegacje kadry pedagogicznej z Palermo i okolic Salonik aby wziąć udział we wspólnej konferencji poświęconej wymianie doświadczeń w stosowaniu metod podnoszących efektywność kształcenia

zobacz więcej >>>

2009-11-30
Logo WLC 2Uczniowie z Modlnicy zwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Młodzi Przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej w Modlnicy w ramach zajęć realizowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego udali się w listopadzie do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

zobacz więcej >>>

2009-11-19
Logo WLC 2Uczniowie SP Wielka Wieś zobaczyli wystawę interaktywną pn. Wokół koła przy Muzeum Inżynierii Miejskiej

W ramach realizacji zajęć rozwijających „Nieskończona różnorodność przyrody” w sobotę, 14 listopada 2009 r. grupa przyrodników ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi uczestniczyła w wystawie interaktywnej „Wokół koła” przy Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

zobacz więcej >>>

2009-11-18
Logo WLC2Wyjazd uczniów z SP Bębło i SP Będkowice w ramach zajęć przyrodniczych

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Bębła i z Będkowic w ramach projektu unijnego przeżyli niezwykłą przygodę oglądając film pt.: „Pod taflą oceanu 3D” w kinie Orange IMAX. Młodzi przyrodnicy przenieśli się w egzotyczne i odległe wody Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej czy wysp trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji.

zobacz więcej >>>

2009-11-16
Logo WLC2Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

Grupa przyrodników ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele udała się na warsztaty do Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Tam zapoznała się z meksykańskimi zwyczajami zaduszkowymi. Pod okiem gościa z Meksyku wykonała meksykańskie wycinanki i czaszki cukrowe, które nawiązywały do święta Zaduszek w Meksyku.

zobacz więcej >>>

2009-11-09
Logo WLC 2Warsztaty przyrodnicze w Szkole Podstawowej w Bęble i Będkowicach

Uczniowie z Bębła i z Będkowic uczestniczyli w zajęciach unijnych „Więcej, lepiej, ciekawiej … 2 - zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś”, gdzie rozwijali swoją wiedzę z przyrody. Na warsztatach poznawali zwierzęta objęte prawną ochroną w Polsce

zobacz więcej >>>

2009-10-26
Wizualizacja budynkuUmowa na budowę budynku przedszkola samorządowego w Wielkiej Wsi podpisana

26 października Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz podpisał umowę na budowę 3-oddziałowego przedszkola samorządowego wraz z infrastrukturą techniczną i obsługą komunikacyjną w Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2009-10-20
Logo WLC2Wizyta w Galerii "Teranga"

W ramach realizacji zajęć rozwijających „Nieskończona różnorodność przyrody ” w sobotę, 17 października 2009 r. grupa przyrodników ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi uczestniczyła w prelekcji "Spotkanie z Afryką".

zobacz więcej >>>

2009-10-19
Logo WLC 2Wycieczka dzieci ze Szkoly Podstawowej z Białego Kościoła do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Dnia 17 października 2009 roku grupa młodzieży ze Szkoly Podstawowej z Białego Kościoła w ramach unijnych zajęć rozwijających z przyrody udała się do Krakowa do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

zobacz więcej >>>

2009-10-12
Wizualizacja budynku szkoły w ModlnicyUmowa na budowę budynku szkoły w Modlnicy podpisana

12 października Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz podpisał umowę na budowę budynku szkoły w Modlnicy

zobacz więcej >>>

2009-10-12
Logo WLC2Warsztaty przyrodnicze w Szkole Podstawowej w Bęble i Będkowicach

9 października 2009 r. w ramach zajęć z projektu unijnego „Więcej, lepiej, ciekawiej… 2 – zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś” uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bęble i Będkowicach spotkali się na warsztatach przyrodniczych

zobacz więcej >>>

2009-10-05
Dzieci rozpoczęły rozgrzewkę jeszcze przed oficjalnym otwarciem boiskaOtwarcie nowego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Bęble

W sobotnie przedpołudnie słońce przywitało gości przybyłych na uroczyste otwarcia drugiego w gminie wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią. 3 października 2009 r. otwarto boisko przy Szkole Podstawowej w Bęble.

zobacz więcej >>>

2009-10-05
Logo WLC2Rozpoznawanie pospolitych gatunków drzew i krzewów z najbliższej okolicy

W ramach projektu „Więcej, lepiej, ciekawiej 2” odbyły się po raz pierwszy w tym roku zajęcia przyrodnicze dla drugiej grupy ze Szkoły Podstawowej w Modlnicy. Zajęcia dotyczyły „Rozpoznawania pospolitych gatunków drzew i krzewów z najbliższej okolicy”.

zobacz więcej >>>

2009-09-30
Młodzież doskonale się bawiłaRajd Neandertalczyka 2009

Dnia 24 września 2009 r. odbyła się kolejna (siódma) edycja Rajdu Neandertalczyka, konkursu organizowanego przez Ojcowski Park Narodowy dla uczniów szkół gimnazjalnych z gmin przyległych do Parku

zobacz więcej >>>

2009-09-30
Zajęcia pozalekcyjne w Gimnazjum w Białym KościeleW szkołach z terenu Gminy Wielka Wieś rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu Więcej, lepiej, ciekawiej… 2 - zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś

W jego ramach odbyły sie zajęcia w SP w Wielkiej Wsi pn. „Kolekcja kory znanych gatunków drzew” - warsztaty przyrodniczo - ekologiczne w SP Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2009-09-07
swiatloZakończył się projekt Atlas naszego świata realizowany przez GRAAL Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Osobowości Dzieci

Przez całe wakacje, uczestnicy projektu „Atlas naszego świata” zwiedzali miejscowości w Gminie Wielka Wieś, poszukując ciekawych legend i poznając historie mieszkańców. Projekt był dofinansowany przez Gminę Wielka Wieś w ramach konkursu na wykonywanie zadań gminy w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego

zobacz więcej >>>

2009-09-01
Dyrektorzy szkół witali uczniów, nauczycieli i rodzicówRozpoczął się rok szkolny w wielkowiejskich szkołach

W ciągu dwóch miesięcy Gmina Wielka Wieś przeprowadziła szereg działań przygotowujących bazę oświatową do nowego roku szkolnego. 1 września uczniowie ze szkół naszej gminy, a także ich nauczyciele wrócili do obiektów, które zmieniły się przez okres wakacji.

zobacz więcej >>>

2009-06-15
swiatloGimnazjaliści uzyskali bardzo wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego

Gimnazjaliści uzyskali bardzo wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego

Na wyróżnienie zasługuje klasa 3C z Białego Kościoła, która we wszystkich częściach egzaminu uzyskała najwyższe wyniki w Gminie - tylko 4% klas w Polsce ma wynik wyższy i aż 89% znajduje się poniżej tego wyniku

zobacz więcej >>>

2009-06-12
Zastępca Wójta Gminy Krzysztof Wołos dziękuje gościom za przybycieFinał Roku Przedszkolaka

W dniu 5 czerwca 2009 r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi odbył się finał Roku Przedszkolaka. Udział wzięły wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i przedszkoli z terenu gminy.

zobacz więcej >>>

2009-06-12
X- lecie Gimnazjum w Białym KościelePodsumowanie uroczystych obchodów X-lecia Gimnazjum w Białym Kościele

Dnia 22 maja 2009 r. odbyła się w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele uroczystość podsumowująca cykl obchodów dziesięciolecia naszej szkoły.

zobacz więcej >>>

2009-06-12
swiatloWysokie wyniki sprawdzianu szóstoklasistów

Po raz kolejny szóstoklasiści z Gminy Wielka Wieś osiągnęli wysokie wyniki ze sprawdzianu kompetencji na zakończenie szkoły podstawowej.

zobacz więcej >>>

2009-06-12
Wójt Tadeusz Wójtowicz rozpoczyna uroczystość otwarciaUroczystość otwarcia boiska sportowego w Modlnicy

W dniu 6 czerwca 2009 r. przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Modlnicy odbyło się otwarcie ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego. Rozegrano mecze pomiędzy Samorządowcami a drużyną reprezentującą szkołę w Modlnicy oraz pomiędzy gimnzjalistami z Modlnicy i Białego Kościoła

zobacz więcej >>>
Zobacz archiwalne aktualności 2012 - Zobacz archiwalne aktualności 2011 - Zobacz archiwalne aktualności 2010 - Zobacz archiwalne aktualności 2009 i wcześniej

Powrót

rysunek

Zmień rozmiar czcionki

A - Resetuj A +
Aktualnosci
światło
Nowe nazy ulic - wyszukiwarka
światło
Nazewnictwo ulic
światło
Kontakt

Gmina Wielka Wieś
32-089 Wielka Wieś,
ul. Wesoła 48
tel. 12 419 17 01-04
fax 12 419 17 05


Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek: 7.30 - 17.30
Wtorek - Piątek: 7.30 - 15.30

Numer konta:
Krakowski Bank Spółdzielczy o/Wielka Wieś
18 8591 0007 0040 0591 8786 0117

NIP Gminy: 513-00-66-230
urząd gminy małe zdjęcie
światło
© 2009 Wielka-Wieś. Wszelkie prawa zastrzeżone.Uwagi do strony. | grupa26 projektowanie stron www kraków

Wszelkie prawa zastrzeżone
Gmina Wielka Wieś
ul. Wesoła 48 32-089 Wielka Wieś

Każdorazowe cytowanie materiałów zamieszczonych na niniejszej stronie w jakichkolwiek środkach masowego przekazu wymaga podania źródła pochodzenia cytatu. Kopiowanie, reprodukcja, retransmisja lub redystrybucja jakichkolwiek materiałów zamieszczonych w niniejszym serwisie w całości lub w części, w jakimkolwiek medium lub w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych wymaga zgody Gminy.

closeCookies

Ważne: Nasza strona www korzysta z plików cookies.

Pozostając na naszej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

CmsNET ver: 2.2.5149.18390, G: S
Powrót Powrót Do góry Do góry