linia
podmenu
skroter O-Gminie mO-Gminie m117DM O Gminie / Aktualności
Dodaj i podziel się

Aktualności - kultura

2014-05-15
Prezes Teatru Regionalnego Bogumiła PietrzykAktywna Biblioteka

Biblioteka została doposażona w sprzęt informatyczny (laptop, drukarki, projektor multimedialny, aparaty cyfrowe). Oprócz tego pracownicy biblioteki rozpoczęli szkolenia i kursy dotyczące planowania rozwoju biblioteki oraz wykorzystywania technologii informacyjnych.
zobacz więcej >>>

2014-05-13
-Świetlica Środowiskowa POTWORY I SPÓŁKA w Tomaszowicach wznawia działalność

Zapraszamy starych bywalców i wszystkich chętnych na zajęcia w świetlicy, które będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 13:30 – 16:30. 
zobacz więcej >>>

2014-05-07
PlakatJAK Z ZAGÓRZA WZIĘŁA SIĘ MODLNICA

760 – ROCZNICA POWSTANIA MODLNICY, PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY IM. JÓZEFA LACHNERA
zobacz więcej >>>

2014-05-07
Zgodnie ze strażackim ceremoniałem dokonano przeglądu pododdziałówJubileusz 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Będkowicach

Tegoroczna majówka, czyli gminne obchody 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja połączone były w tym roku z jubileuszem 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Będkowicach
zobacz więcej >>>

2014-05-06
PlakatZaproszenie na kolejne Spotkanie z pasjami

Tym razem gościem spotkania będzie pani Urszula Szczurek - najstarsza trenerka fitness w Polsce. Spotkanie jest jednym z elementów działań w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”.  
zobacz więcej >>>

2014-04-30
-Kolejne atrakcje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi organizuje w dniach 8-16 maja 2014 r. Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek, a także 8 maja 2014 r. spotkanie z cyklu "Spotkania z pasjami": tym razem gościem spotkania będzie Urszula Szczurek – najstarsza trenerka fitness w Polsce
zobacz więcej >>>

2014-04-30
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „ O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś

Już po raz szósty uczniowie klas IV – VI naszej gminy mieli możliwość zmierzenia się z zawiłościami języka ojczystego. 29 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bęble odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”.

zobacz więcej >>>

2014-04-30
Z historią, patronem oraz architekturą zapoznał nas ks. Proboszcz Jan AdamusMy SWOJE chwalimy!

W ramach realizacji projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę po gminie Wielka Wieś. 15 kwietnia spod szkoły ruszyli najmłodsi z kl. „0”-III, zaś 24 kwietnia ich śladem pojechali uczniowie klas starszych
zobacz więcej >>>

2014-04-25
wirtualne spotkanie z Katarzyną MillerSpotkania z pasjami - wirtualne spotkanie z Katarzyną Miller

Tym razem seniorzy mieli możliwość wziąć udział w wirtualnym spotkaniu z panią Katarzyną Miller. Jest to kobieta pełna ciepła, niezwykłości, radości i apetytu na życie.  Psychoterapeutka z wykształcenia i powołania, publicystka, filozofka i poetka śpiewająca swoje piosenki i stylowe tanga

zobacz więcej >>>

2014-04-25
Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką w ramach projektu Wieczór Rzecznikiem

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi na spotkanie z czytelnikami przyjechała pisarka Beata Ostrowicka.

zobacz więcej >>>

2014-04-23
-Posiedzenia komisji Rady Gminy 2014 rok

Informacje o posiedzeniach komisji Rady Gminy w roku 2014 roku

zobacz więcej >>>

2014-04-23
PlakatWirtualne spotkanie

W ramach cyklu Spotkania z pasjami gościem będzie Pani Katarzyna Miller. Spotkanie jest jednym z elementów działań w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”. 

zobacz więcej >>>

2014-04-15
Wielkanocne Spotkanie z Tradycją dla osób starszych i samotnych z naszej gminyWielkanocne spotkanie z tradycją

12 kwietnia w Świetlicy Wiejskiej w Modlnicy, w ramach projektu Stowarzyszenia Teatr Regionalny „Nie jesteśmy sami, jesteśmy wspólnotą – szczególnie przed świętami”, odbyło się Wielkanocne Spotkanie z Tradycją dla osób starszych i samotnych z naszej gminy
zobacz więcej >>>

2014-04-14
Zagraj w Unijne Zagraj w Unijne w Gimnazjach

Rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej również w naszej gminie nie mogła przejść bez echa. Zagraj w Unijne to projekt informacyjna - edukacyjny skierowany do uczniów Gimnazjów z Modlnicy i Białego Kościoła.

zobacz więcej >>>

2014-04-11
Wspólnie tworzymy Strategię Rozwoju Gminy Wielka Wieś na lata 2014-2020Strategia Rozwoju Gminy - ankieta dla mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy! Zapraszamy do wypowiedzenia się na temat oczekiwanych przez Was kierunków rozwoju gminy.
Wystarczy wypełnić krótką, anonimową ankietę po adresem: http://www.wielka-wies.pl/213,Strategia-Rozwoju-Gminy-na-lata-2014-20.aspx .
zobacz więcej >>>

2014-04-08
PlakatSpotkania z pasjami w bibliotece w Wielkiej Wsi

„Spotkania z pasjami” dają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, inspirujących dyskusji na ciekawe tematy, poznania pasji osób znanych, zadania pytań, podzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi. 

zobacz więcej >>>

2014-04-08
wieczornica Wieczornica poświęcona osobie Jana Pawła II

Podczas wieczornicy szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: co naszemu rodakowi dało przepustkę do świętości.
zobacz więcej >>>

2014-04-01
zgromadzeni goście15-lecie Klubu Seniora z Wielkiej Wsi

W klimatyczną podróż po wspomnienia zaprosiła Seniorów p. Agnieszka Habina krótką interpretacją fragmentu „Latarnika”, aby zaraz potem przenieść solenizantów do 2009 roku i przywołać wspomnienia z uroczystości 10-lecia Klubu.

zobacz więcej >>>

2014-03-31
Warsztaty z dziedzictwa kulturowego poświęcone digitalizacji źródeł do historii lokalnej i edukacji historycznejWarsztaty z dziedzictwa kulturowego poświęcone digitalizacji źródeł do historii lokalnej i edukacji historycznej

W siedzibie Multimedialnego Centrum Edukacji Lokalnej w Szycach odbył się kurs pt. ”Ojczyzny bliższe. Warsztaty z dziedzictwa kulturowego poświęcone digitalizacji źródeł do historii lokalnej i edukacji historycznej"
zobacz więcej >>>

2014-03-26
Samorząd  wita gościSpotkanie partnerów Comeniusa w Białym Kościele

W dniach 17-19 marca 2014r.  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele było gospodarzem drugiego spotkania szkół partnerskich w projekcie Comenius. Przedmiotem narady było podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu oraz zaplanowanie pobytu młodzieży ze wszystkich krajów partnerskich w Niemczech w maju 2014 r.
zobacz więcej >>>

2014-03-26
-Uroczysta wieczornica poświęconą kanonizacji Jana Pawła II

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele serdecznie zaprasza 5 kwietnia 2014 r. na godz. 19:30 na hali sportowej GOKIS w Białym Kościele

zobacz więcej >>>

2014-03-26
-Warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7 do 13 lat mieszkających na terenie Gminy Wielka Wieś

Projekt umożliwi uczestnikom poznanie swoich możliwości w tej dziedzinie sztuki, nabycie podstawowych umiejętności i otwarcie się na wspaniały świat teatru. Warsztaty prowadzą wspólnie aktorka Agnieszka Judycka oraz pedagog Jolanta Zagórska.
zobacz więcej >>>

2014-03-19
-II Edycja warsztatów dla rodziców - Mamo, Tato, co Ty na to?

Cykl bezpłatnych warsztatów pn.  „MAMO, TATO, CO TY NA TO?”. Zajęcia rozpoczynają się 8 kwietnia 2014 roku, będą się odbywać w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Modlnicy, przewiduje się 8 spotkań w godzinach 17-20.

zobacz więcej >>>

2014-03-19
-MegaMatma uczy w bibliotece

MegaMatma jest dla każdego, kto ma problem z matematyką lub chce poszerzyć wiedzę z tego przedmiotu. Do końca marca 2015 r. biblioteka główna w Wielkiej Wsi, filia w Bęble oraz punkt biblioteczny w Giebułtowie zapraszają do bezpłatnego skorzystania z e-zasobów serwisu MegaMatma.pl.

zobacz więcej >>>

2014-03-19
-Wieczór z Rzecznikiem

Projekt dotyczy upowszechniania wiedzy i poszerzania świadomości w społeczności lokalnej na temat podstawowych praw obywatelskich, a w szczególności praw konsumenta, praw pacjenta oraz prawa dostępu do informacji publicznej. Spotkanie odbędzie się 13 maja 2014 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2014-03-12
-Bezpłatne warsztaty rękodzielnicze z haftu dla seniorów

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  zaprasza seniorów z terenu naszej gminy na cykl warsztatów rękodzielniczych z haftu i które odbędą się 2, 3, 4 kwietnia br. w godzinach popołudniowych w Czajowicach. 

zobacz więcej >>>

2014-03-11
-Szkolenie w Multicelu: Orkiestra dęta - lokalną marką

Serdecznie zachęcamy do zapisów na szkolenie pt.: „Orkiestra dęta - lokalną marką (sposoby promocji i pozyskiwania funduszy na rzecz orkiestr dętych). Szkolenie odbędzie się w Multimedialnym Centrum Edukacji Lokalnej w Szycach w dniu 27 marca 2014r.
zobacz więcej >>>

2014-03-07
-Koncert dla Seniorów

Koncert edukacyjny Capella Cracoviensis  Przedwiośnie 2014 odbędzie się w dniu 26 marca 2014 r. o godz. 11.00 w auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie. Cena biletu wstępu – 5 zł.  Zapewniamy transport dla uczestników koncertu.

zobacz więcej >>>

2014-03-04
uczestnicy spotkania Młodzież rozmawiała o zawodach przyszłości

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Link do przyszłości” z młodym profesjonalistą, a konkretnie z dyrektorem muzycznym Radia Zet Gold Łukaszem Pieterem za nami. Gość zakończył spotkanie w gromkich brawach, które otrzymał od gimnazjalistów z Modlnicy.

zobacz więcej >>>

2014-03-03
Tradycje lokalne - szkolenie Tradycje lokalne - rekonstrukcja, promocja, edukacja w MultiCelu w Szycach

W szkoleniu wzięły udział osoby pasjonujące się tematem z racji swoich zajęć, ale i takie, które po prostu interesują się historią lokalną i zwyczajami związanymi ze swoim miejscem zamieszkania. Stawiły się osoby, które pracują w instytucjach kultury, wchodzą w skład zespołów regionalnych czy też pracują z dziećmi w placówkach oświatowych.

zobacz więcej >>>

2014-02-24
16Niezwykła 200. rocznica urodzin Kolberga w Modlnicy

W wigilię 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga – patrona Gimnazjum w Modlnicy społeczność szkolna postanowiła zaprosić do wspólnego, radosnego świętowania wszystkich, dla których ważna jest pamięć czasów minionych i dbałość o tradycję.
zobacz więcej >>>

2014-02-11
-Kurs OJCZYZNY BLIŻSZE. WARSZTATY Z DZIEDZICTWA KULTUROWEGO POŚWIĘCONE DIGITALIZACJI ŹRÓDEŁ DO HISTORII LOKALNEJ I EDUKACJI HISTORYCZNEJ

Serdecznie zachęcamy do zapisów na kurs pt. „Ojczyzny bliższe. Warsztaty z dziedzictwa kulturowego poświęcone digitalizacji źródeł do historii lokalnej i edukacji historycznej”, który odbywał się będzie w dniach 21, 28 luty oraz 7,14, 21 marca 2014r w siedzibie MultiCelu w Szycach
zobacz więcej >>>

2014-01-30
plakat_szkolenia komputeroweBezpłatne szkolenie z obsługi komputera dla osób pomiędzy 50 a 64 rokiem życia

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Fundacja na rzecz poprawy jakości  życia "OD-NOWA" zaprasza kobiety i mężczyzn między 50 a 64 rokiem życia na bezpłatne szkolenie z obsługi komputera.
zobacz więcej >>>

2014-01-27
życzenia dla najstarszej babci w naszej gminie Pani Pauliny Rydz Dzień Babci i Dziadka w Modlnicy

Spotkanie rozpoczęło się złożeniem życzeń babciom i dziadkom przez naszego wójta p. Tadeusza Wójtowicza, który wręczył kwiaty p. Paulinie Rydz - najstarszej babci - mieszkance Modlnicy i naszej gminy.

zobacz więcej >>>

2014-01-23
-Wspólne kolędowanie w Wielkiej Wsi

Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie, które odbędzie się 25 stycznia 2014 roku o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi. Organizatorzy; Klub Seniora, SP Wielka Wieś i Rada Rodziców, Sołtys i Rada Sołecka, OSP.

zobacz więcej >>>

2014-01-21
akcja z Alma SpeiAkcja charytatywna na rzecz fundacji Alma Spei

Od 9 lat Gminny Ośrodek Kultury i Sportu - u progu nowego roku - organizuje akcję charytatywną. Zebrane fundusze w tegorocznej akcji zostały przekazane na rzecz starannie dobranej i godnej zaufania Fundacji Alma Spei  - prowadzącej hospicjum domowe dla dzieci

zobacz więcej >>>

2014-01-17
-Ferie z GOKiS

Każdy znajdzie coś dla siebie. GOKiS  zaprasza na wyjazdy, spotkania w pracowniach i zajęcia sportowe

zobacz więcej >>>

2014-01-13
60 lecie Państwa Marii i Józefa PawłowskichJubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Krawczyków i Państwa Pawłowskich z Giebułtowa

Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Klementyną Grudnik-Górka odwiedzili Państwa Krawczyków i Państwa Pawłowskich, którzy obchodzili 60–lecie pożycia małżeńskiego - Diamentowe Gody. 
zobacz więcej >>>

2014-01-10
-AKCJA CHARYTATYWNA DLA HOSPICJUM ALMA SPEI

Zapraszamy 19 stycznia 2014 roku do hali GOKiS w Białym Kościele

zobacz więcej >>>

2014-01-08
zajęcia prowadził Michał WoźniakLink do przyszłości

Celem projektu „Link do przyszłości” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

zobacz więcej >>>

2014-01-07
Występ herodów z ModlnicyNasze Herody na XVI Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych - Herody 2014 w Chrzanowie

Występy naszych Herodów były jednym z najlepszych na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Chrzanowie
zobacz więcej >>>

2014-01-02
-Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych - kultura, sport, oświata, bezpieczeństwo, ekologia, turystyka i pomoc społeczna

Rozstrzygnięcie konkursu

zobacz więcej >>>

2014-01-02
-ZŁOTE GODY

Urząd Stanu Cywilnego w Wielkiej Wsi informuje, że do dnia 01 marca 2014r. przyjmuje zgłoszenia par małżeńskich zameldowanych na pobyt stały na terenie naszej Gminy, które w roku 1964 zawierały ślub cywilny.

zobacz więcej >>>

2013-12-31
100-latka p Łada100 urodziny Stanisławy Łada z Wielkiej Wsi

28 grudnia 2013 r. w Wielkiej Wsi swoje setne urodziny obchodziła Pani Stanisława Łada, która urodziła się 28 grudnia 1913 roku w Wielkiej Wsi. Doczekała się jednej córki; czworga wnucząt, czternaściorga prawnucząt oraz siedmiorga praprawnucząt
zobacz więcej >>>

2013-12-23
Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnychSpotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych

22 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Modlnicy odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych. Swoją obecnością zaszczyciło nas blisko 130 osób, z każdego zakątka naszej gminy
zobacz więcej >>>

2013-12-23
Szkolne anioły: N. Żołnierek, M. Litewka, J. SzumnaZABAWA W JASEŁKA w szkole w Białym Kościele

20 grudnia w Szkole Podstawowej w Białym Kościele panował podniosły, świąteczny nastrój. Od rana słychać było śpiew kolęd i szczere, serdeczne życzenia.
zobacz więcej >>>

2013-12-20
Kolejna Kolejna "15-stka z biblioteką" już za nami

Tym razem uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi pojechali do księgarni Matras zlokalizowanej w Modlniczce, aby tam w miłej atmosferze, przy filiżance dobrej herbaty i z mnóstwem fantastycznych książek poczuć się wyjątkowo.

zobacz więcej >>>

2013-12-19
życzenia składa Wójt Gminy - Tadeusz WójtowiczWigilia samorządowa

Uczestnicy mogli zobaczyć film, w którym  dowiedzieli się od przedszkolaków z terenu naszej Gminy co dzieci wiedzą i jak odbierają święta, religię i tradycję. Było to piękne, czasem zabawne ale na pewno wzruszające przeżycie.    

zobacz więcej >>>

2013-12-19
Jasełka w ModlniczceŚwięty Mikołaj pomaga i integruje

W mikołajowo – świątecznym nastroju zebrali się wszyscy uczestnicy imprezy: dzieci ze Szkoły w Modlniczce wraz z rodzicami, zaproszeni goście – osoby niepełnosprawne z terenu naszej gminy oraz wolontariusze.

zobacz więcej >>>

2013-12-13
-V Konkurs Fotograficzny Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie rozstrzygnięty

Od 9.12.2013 do 13.12.2013 r. do godz. 12.00 prowadzone było głosowanie Internautów na ulubione zdjęcie. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace otrzymały głosy poparcia. Laureatom gratulujemy, zaś Internautom dziękujemy za duże zaangażowanie.

zobacz więcej >>>

2013-12-10
W trakcie czytania przez wójta gminy Wielka Wieś dzieci tworzą ilustracje do książkiKsiążka niejedno ma imię

W ramach akcji promowano tradycyjne, ale przede wszystkim nowoczesne czytelnictwo poprzez wykorzystanie książki elektronicznej, audiobooków czytanych przez wybitnych lektorów, książek dostępnych za pośrednictwem Internetu, wyświetlanych na ekranach, tabletach, ścianach i sufitach instytucji biorących udział w akcji.

zobacz więcej >>>

2013-12-05
Dzieci mogły sobie zrobić ze świętym Mikołajem pamiątkowe zdjęciaŚwięty Mikołaj z wizytą w Szkole Podstawowej w Białym Kościele

3 grudnia wieczorem w Szkole Podstawowej w Białym Kościele pojawił się niespodziewany gość. Dzieci były bardzo zaintrygowane niecodziennym wyglądem osoby przemierzającej szkolne korytarze. Zza uchylonych drzwi dochodził szmer podekscytowanych dziecięcych głosów
zobacz więcej >>>

2013-12-03
Rodzina państwa Górnych z Wójtem i Kierownikeim USCJubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Felicji i Ignacego Górnych z Białego Kościoła

Państwo Górni dochowali się dwójki dzieci oraz 4 wnucząt, obecnie mieszkają sami, syn odwiedza ich często, a córka mieszka zagranicą, zatem przyjeżdża tylko dwa razy do roku. Nadal aktywnie spędzają czas, Pani Felicja uprawia kwiaty i mały ogródek. Pan Ignacy oprócz drobnych prac domowych i w ogrodzie aktywnie uczestniczy w zebraniach wiejskich

zobacz więcej >>>

2013-11-26
Przygotowania do występuDzień Patrona w Gminazjum w Białym Kościele

Jak co roku w listopadzie świętujemy rocznicę nadania naszej szkole imienia księdza Jana Twardowskiego.
zobacz więcej >>>

2013-11-22
sprzęt przekazany do biblioteki Sprzęt informatyczny przekazany do biblioteki w ramach Programu Rozwoju Bibliotek

Do biblioteki  publicznej oraz filii w Bęble  dostarczono już sprzęt komputerowy w ramach realizacji projektu PRB (Program Rozwoju Bibliotek). Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przekazała w darze sprzęt o wartości 7 163,27 zł. 

zobacz więcej >>>

2013-11-21
Wójt Gminy na debacie - Aktywni i potrzebni – nasi seniorzyAktywni i potrzebni - nasi seniorzy

Debatę społeczną z udziałem przedstawicieli władz samorządowych oraz seniorów zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. O dobrych praktykach dla seniorów oprócz władz samorządowych opowiadali również zaproszeni goście – Pan Andrzej Skrzyński redaktor „Głosu Seniora”, członek rady ds. polityki senioralnej przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, oraz Pani Halina Dulemba ze stowarzyszenia „Lud – art”, nominowana w 2012 roku do nagrody „Senior Roku”.

zobacz więcej >>>

2013-11-18
laureaciGminna Biesiada Satyry i Humoru

Na scenie wystąpiło dziesięć zespołów reprezentujących poszczególne miejscowości z naszej Gminy. Wszystkie zespoły zaskakiwały wyszukanymi pomysłami i bardzo wysokim poziomem inscenizacji. Było m.in. trochę PRL-u w wykonnaiu KGW Bębło, nieco klasyki incenizacja Zemsty przygotowana przez Modlnican, ale również sprawy bieżące tj. agent Tomek i nieprawidłowo wypełniona "deklaracja śmieciowa" prezentacja Białokościelanek, tematy z bajek i wierszy (Czerwony Kapturek - Koło Seniora Wielka Wieś i Rzepka - Czajowianie) czy z serii "przychodzi baba do lekarza" Tomaszowianie.

zobacz więcej >>>

2013-11-14
-Gminna andrzejkowa Biesiada Satyry i Humoru

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza 17 listopada 2013 /niedziela/ na godz. 17:00 do siedziby GOKiS /hala sportowa/. Gwarantujemy dobrą zabawę oraz dużą porcję śmiechu. Program przygotowują przedstawiciele poszczególnych sołectw - zadziwiając publiczność coraz bardziej wyszukanym poczuciem humoru
zobacz więcej >>>

2013-11-04
II Niepodległościowa JedenastkaObchody niepodległościowe w Gminie Wielka Wieś

Serdecznie zapraszamy na obchody upamiętniające 95-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze uroczystości będą obejmowały kilka wydarzeń: Spotkanie promocyjne książki "Życie spełnione. Mój pamiętnik" Zofii Solarzowej, Wieczornicę Patriotyczną w Bęble, Mszę św. w intencji Ojczyzny, II Niepodległościową Jedenastkę oraz Wieczornicę Patriotyczną w Czajowicach.
zobacz więcej >>>

2013-10-29
Spotkanie Krajowego Partnerstwa na rzecz Rozwoju Bibliotek w WarszawieSpotkanie Krajowego Partnerstwa na rzecz Rozwoju Bibliotek w Warszawie

Raz w roku członkowie Krajowego Partnerstwa spotykają się po to, by usłyszeć  o działaniach bibliotek, kolejnych etapach PRB, wysłuchać inspirujących ludzi, wspólnie dyskutować. Do udziału w spotkaniu Krajowego Partnerstwa zakwalifikowało się  pięć przedstawicielek z  LABiBu w tym dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi Joanna Patej.
zobacz więcej >>>

2013-10-22
Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej MultiCELMultimedialne Centrum Edukacji Lokalnej MultiCEL

Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej, to nazwa projektu współpracy, realizowanego przez Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa wraz z trzema innymi stowarzyszeniami. Projekt ma za zadanie umożliwić mieszkańcom obszarów Partnerskich LGD doskonalenie swoich umiejętności, poszerzanie wiedzy i kompetencji społecznych i zawodowych poprzez korzystanie z dostępnych w 4 MultiCentrach kursów, szkoleń, warsztatów, doradztwa, jak również poprzez możliwość korzystania ze znajdującego się w centrach sprzętu.

zobacz więcej >>>

2013-10-17
Tomaszowianie na jubileuszowym XXX Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi PolskiejWielki sukces zespołu Tomaszowianie!

W dniach 11-13 października 2013 r. w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury (woj. lubelskie) odbył się jubileuszowy XXX Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej, na którym z sukcesem wystąpił zespół Tomaszowianie

zobacz więcej >>>

2013-10-08
dzieci robiły ludziki z kasztanówDzień Pieczonego Ziemniaka

W Szkole Filialnej w Modlniczce odbył się piknik rodzinny: „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Impreza została zorganizowana wspólnie przez rodziców oraz nauczycieli.

zobacz więcej >>>

2013-10-02
BiałokościelankiŚwięto pstrąga w Dolinie Będkowskiej

W tym roku po raz pierwszy, ale patrząc na bardzo duże zainteresowanie, na pewno nie po raz ostatni, w Gospodarstwie Rybackim w Dolinie Będkowskiej odbyło się Święto Pstrąga.

zobacz więcej >>>

2013-09-27
-Jest już drugi numer naszego pisma WW GMINNY INFORMATOR

Chcemy przedstawić Wam już drugi numer kwartalnika „WW - Gminny Informator”. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie naszej nowej publikacji, ciepłe słowa i miłe komentarze, które spływały do redakcji w miesiącach wakacyjnych.

zobacz więcej >>>

2013-09-19
Jak poprawnie wykonać ćwiczeniaMam przyjaciela piłkarza ekstraklasy

15-stki z biblioteką to cykl zajęć adresowanych do uczniów szkół podstawowych w gminie Wielka Wieś. Tym razem zaproszenie przyjęli reprezentanci piłkarzy Wisły Kraków. Książkę "Mam przyjaciela piłkarza ekstraklasy" czytali Rafał Boguski i Michał Nalepa.

zobacz więcej >>>

2013-09-19
schola z Będkowic V PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

Wystąpiło 6 zespołów: Schola z Modlnicy, Schola z Będkowic, zespół Siódme Niebo, Tomaszowianie, Bęblanie i Białokościelanki. W tegorocznym wydaniu Przegladu Piosenki Religijnej zwycięzców nie było – a raczej zwycięzcami zostały wszystkie grupy śpiewające, ponieważ przegląd nie miał charakteru konkursowego.

zobacz więcej >>>

2013-09-19
 kurs dla seniorówKURS OBSŁUGI KOMPUTERA DLA SENIORÓW

Gminny Osrodek Kultury i Sportu w Białym Kosciele zaprasza mieszkanców na szkolenie PODSTAWY OBSŁUGI KOMPUTERA DLA SENIORÓW

zobacz więcej >>>

2013-09-13
oferta GOKiSNowa oferta GOKiS

Od października Gminny Ośrodek Kultury i Sportu rusza z nową ofertą zajęć pozalekcyjnych. Zapraszamy!

Szczegóły na www.gokis.wielka-wies.pl

zobacz więcej >>>

2013-09-13
Prezydent RP w TomaszowicachPrezydent RP w Tomaszowicach

Dziś w Centrum Konferencyjnym "Dwór w Tomaszowicach" rozpoczęła się już XIII Międzynarodowa Konferencja z cyklu "Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej" - gościem honorowym był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Na tegorocznej konferencji naszą gminę reprezentował Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz

zobacz więcej >>>

2013-09-06
Piknik rodzinnyPiknik Rodzinny w Giebułtowie

Impreza, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi we współpracy z Radą Sołecką miejscowości Giebułtów.

zobacz więcej >>>

2013-09-05
występy BędkowianDożynki w Będkowicach już za nami

W sobotę 31 sierpnia 2013 r. w Będkowicach odbyły się dożynki wiejskie. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą św. w intencji  wszystkich rolników.

zobacz więcej >>>

2013-08-27
Wieńce dożynkoweWielka Wieś - dożynki parafialne 2013

25  sierpnia odbyły się Dożynki Parafialne miejscowości Biały Kościół, Wielka Wieś i Wierzchowie. Jej organizatorami byli Sołtys z Wielkiej Wsi wraz z Radą Sołecką, klubem seniora, Ochotniczą Strażą Pożarną i Szkołą Podstawową w Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2013-08-27
Dożynki parafialne Tomaszowice 2013Relacja z dożynek w Tomaszowicach

W niedzielę 25.08.2013 r. odbyły się po raz kolejny w Tomaszowicach dożynki parafialne. Uroczystość rozpoczęła się  Mszą Świętą na placu przy remizie OSP, koncelebrowaną przez proboszcza Jana Adamusa oraz wikarego Artura Gielatę. Po mszy, w krótką trasę po centrum Tomaszowic, wyruszył tradycyjny korowód dożynkowy, na czele którego podążali starostowie dożynek, a za nimi młodzież z Tomaszowic oraz zespoły folklorystyczne z modlnickiej parafii.

zobacz więcej >>>

2013-08-26
zaproszenieWernisaż malarstwa i rysunku Pauliny Jawień

Mieszkanka naszej gminy - Paulina Jawień zaprasza na wernisaż swoich prac plastycznych
zobacz więcej >>>

2013-08-20
Korowód z wieńcem dożynkowymDożynki w Bęble - 15 i 18.08.2013r. - relacja

Zgodnie z tradycją, w dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny poświęcono w Bęble wieniec dożynkowy, a w niedzielę 18. sierpnia zorganizowano część artystyczną dożynek.
zobacz więcej >>>

2013-08-20
Przemarsz poddodziałów120-lecie OSP w Modlnicy

120 lat temu powstała jednostka OSP w Modlnicy. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.
zobacz więcej >>>

2013-08-20
Dożynki w Będkowicach 2013 - plakatDożynki w Będkowicach - 31.08.2013 (sobota)

Sołtys Będkowic, Rada Sołecka, Zespół Będkowianie, OSP Będkowice oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej Sokolica zapraszają na DOŻYNKI w BĘDKOWICACH - 31.08.2013 r.

zobacz więcej >>>

2013-08-19
Dożynki Parafialne w GiebułtowieDożynki Parafialne w Giebułtowie

15 sierpnia, w dniu Uroczystości Wniebowzięcia NMP Mszą świętą w giebułtowskim kościele celebrowaną przez księdza proboszcza Stanisława Gutta oraz księdza kanonika Józefa Mrowca rozpoczęły się uroczystości dożynkowe.

zobacz więcej >>>

2013-08-07
-Najbliższe uroczystości organizowane przez GOKiS

Zapraszamy do wzięcia udziału w najbliższych wydarzeniach organizowanych przez GOKiS:
15 sierpnia - Dożynki Parafialne w Giebułtowie,
17 sierpnia - 120-lecie OSP Modlnica,
18 sierpnia - Dożynki Wiejskie w Bęble.

zobacz więcej >>>

2013-07-26
-Już jest nowa gazeta urzędowa - WW - Gminny Informator

W tym tygodniu ukazał się pierwszy numer kwartalnika „WW - Gminny Informator”. Czekamy na Państwa opinie oraz sugestie co do tematów kolejnych artykułów.

zobacz więcej >>>

2013-07-01
Kwietno Niedziela - PucherokiSukces zespołu Tomaszowianie na Przeglądzie w Bukowinie Tatrzańskiej

Zespół Tomaszowianie, podczas XXIX Międzywojewódzkiego Sejmiku Zespołów Teatralnych zaprezentował spektakl teatralny zatytułowany „Kwietno Niedziela - Pucheroki” i otrzymał nominację do kolejnego etapu.
zobacz więcej >>>

2013-07-01
Gminny Ośrodek Kultury i SportuZajęcia wakacyjne w GOKiS

Wakacje 2013 z GOKiS - podobnie jak w poprzednich latach Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przygotował szeroką ofertę wyjazdów wakacyjnych i zajęć sportowych. Zachęcamy także do udziału w letnim tygodniowym obozie sportowym w Międzybrodziu Bialskim.

zobacz więcej >>>

2013-06-25
Po raz pierwszy wystąpił zespół z WierzchowiaWierzchowskie spotkanie z folklorem

30 lat, tyle mieszkańcy Wierzchowia musieli czekać na plenerową imprezę, która odbyła się w pięknym i urokliwym miejscu u podnóża Jaskini Wierzchowskiej. Już od samego rana świeciło piękne słońce, tak bardzo wyczekiwane przez organizatorów i mieszkańców Wierzchowia. Na wszystkich, którzy zagościli na naszym rynku, czekało wiele niespodzianek i atrakcji.

zobacz więcej >>>

2013-06-24
Po godz. 21.00 na scenie X Dni Gminy Wielka Wieś pojawiła się długo oczekiwana gwiazda tego wieczoru - Jacek Stachursky. Artysta zgromadził na bębelskim boisku rekordową ilość widzówX Dni Gminy Wielka Wieś

Dziesiąte - jubileuszowe Dni Gminy Wielka Wieś rozpoczęły się uroczystą inauguracją w czwartek 20 czerwca. Następnie przez 2 dni na boisku w Bęble na uczestników czekało wiele atrakcji - wśród nich gwiazda - Jacek Stachursky

zobacz więcej >>>

2013-06-17
Praca Magdaleny Kowalskiej - I miejsce (SP)Wyniki konkursu w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Rozstrzygnięto konkurs dot. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, ogłoszony przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych funkcjonujących na terenie naszej gminy, a jego celem było poszerzenie wiedzy oraz świadomości dzieci i młodzieży w obszarze przeciwdziałania przemocy rówieśniczej.

zobacz więcej >>>

2013-06-14
Akcja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM w Przedszkolu w Modlniczce Akcja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM w Przedszkolu w Modlniczce

W ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” w dniach 3 - 7 czerwca 2013 r. w Przedszkolu Samorządowym w Modlniczce odbył się XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

zobacz więcej >>>

2013-06-11
Calineczka czytana dzieciom przez wice wójta Krzysztofa WołosaCała Polska Czyta Dzieciom

W ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” w dniach 3 - 7 czerwca 2013 r. w Przedszkolu Samorządowym w Modlniczce odbył się XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

zobacz więcej >>>

2013-06-11
Zapraszamy na X Dni Gminy Wielka WieśX Dni Gminy Wielka Wieś

Wójt Gminy Wielka Wieś i Przewodnicząca Rady Gminy serdecznie zapraszają na X Dni Gminy Wielka Wieś - 22-23 czerwca 2013 w Bęble

zobacz więcej >>>

2013-06-11
Dzień Rodziny w Szkole w BędkowicachDzień Rodziny w Szkole w Będkowicach

W niedzielne popołudnie – 2 czerwca – Szkoła Podstawowa w Będkowicach tętniła życiem. Obchodziliśmy wówczas dzień wyjątkowy – Dzień Rodziny. Przybywający zewsząd goście – uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele, mieszkańcy Będkowic – przygotowali się na udział w licznych atrakcjach zorganizowanych przez OSP w Będkowicach oraz Stowarzyszenie „Sokolica”.

zobacz więcej >>>

2013-06-10
ekipa Odjazdowego BibliotekarzaPierwsza edycja Odjazdowego Bibliotekarza za nami

Sobotnie przedpołudnie na długo pozostanie w pamięci uczestników, którzy pojawili się przed Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi, aby wziąć udział w Odjazdowym Bibliotekarzu.

zobacz więcej >>>

2013-06-07
Gminny Ośrodek Kultury i SportuDziecięcy Turniej Tańca

Szkoła tańca Carmen oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają na dziecięcy turniej tańca, który odbędzie się 8 czerwca w Białym Kościele na hali sportowej.
zobacz więcej >>>

2013-06-06
zaproszenie na koncert Koncert w ramach warsztatów muzycznych

W ramach projektu „Warsztaty muzyczne dla dzieci” realizowanego przy udziale środków finansowych Gminy Wielka Wieś 20 czerwca o godzinie 16:00 odbędzie się koncert w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Modlniczce.

zobacz więcej >>>

2013-06-06
Zajęcia plastyczne w Wielkiej WsiByć jak Claude Monet

Kolejne działania z zakresu edukacji i wychowania dzieci w wieku przedszkolnym w ramach projektu "W ogrodzie piękna czyli o przyrodzie i sztuce"

zobacz więcej >>>

2013-06-05
Wierzchowskie spotkanie z folkloremWierzchowskie spotkanie z folklorem

Rada Sołecka Wierzchowia zaprasza na Wierzchowskie spotkanie z folklorem

zobacz więcej >>>

2013-06-03
Dzień Dziecka z GOKiSDzień Dziecka 2013

1 czerwca w Ośrodku Kultury i Sportu było bardzo gwarno i wesoło. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla naszych milusińskich wiele atrakcji.

zobacz więcej >>>

2013-06-03
Złożenie kwiatów na grobie J. LachneraPrzegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera

W niedzielne popołudnie 2 czerwca 2013r. w Modlnicy, jak co roku, odbył się Przegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera.

zobacz więcej >>>

2013-05-24
-Przegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera oraz Dzień Dziecka

Pragnąc przekazywać tradycje  związane z regionem, kreować poczucie wspólnoty i przynależności do naszej Małej Ojczyzny serdecznie zapraszamy 2 czerwca 2013 roku do Remizy OSP w  Modlnicy

zobacz więcej >>>

2013-05-24
-Dzień Dziecka w GOKiS

Zapraszamy wszystkie dzieci na Dzień Dziecka do siedziby GOKiS w Białym Kościele - 1 czerwca w godz. 10:00-13:00
zobacz więcej >>>

2013-05-17
Odjazdowy BibliotekarzOgólnopolska akcja Odjazdowy Bibliotekarz

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz, która polegać będzie na wspólnym przejeździe rowerowym wyznaczonym szlakiem bibliotecznym

zobacz więcej >>>

2013-05-16
Zajęcia z Helen Doron w biblioteceRelacja z Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2013

W dniach 8-15 maja odbył się X edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka, jako przestrzeń dla kreatywnych". Biblioteka w Wielkiej Wsi już po raz piąty  włączyła się w kampanię społeczną promującą czytelnictwo i biblioteki.

zobacz więcej >>>

2013-05-15
Warsztaty malowania na tkaninieWarsztaty malowania na tkaninie

17 kwietnia 2013 przy ulicy Orlich Gniazd 30 w Giebułtowie odbyły się warsztaty malowania na tkaninie zorganizowane przez Stowarzyszenie Tygiel Artystów „Tygart” w ramach projektu „EMPATHY”.

zobacz więcej >>>

2013-05-14
plakatZaproszenie na konferencje

Konferencja naukową pt."Wielka historia puka do naszych drzwi” – Wieś podkrakowska wobec polskich powstań narodowych XVIII–XIX wieku

zobacz więcej >>>

2013-05-07
Rozpoczęcie obchody 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym KościeleObchody 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Kościele

Uroczystym przecięciem wstęgi przez Wójta Gminy Wielka Wieś Tadeusza Wójtowicza, Radnych: Józefa Wojdałę i Piotra Koczułapa rozpoczęto obchody 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Kościele oraz  poświęceniem nowego budynku garażowego połączone z obchodami święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

zobacz więcej >>>

2013-04-29
Święty Florian - Patron StrażakówŻyczenia dla strażaków

Z okazji strażackiego święta, przypadającego w dniu św. Floriana składamy wszystkim druhnom  i druhom,  szczególnie tym z terenu  Gminy Wielka Wieś najserdeczniejsze życzenia

zobacz więcej >>>

2013-04-18
95-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Kościele95-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Kościele

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Kościele  serdecznie zaprasza na uroczystość 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Kościele oraz  poświęcenie nowego budynku garażowego połączone z obchodami święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
zobacz więcej >>>

2013-04-18
Koncert dziękczynny w II rocznicę beatyfikacji Jana Pawła IIKoncert dziękczynny - w II rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II

Parafia w Białym Kościele i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają serdecznie na koncert dziękczynny w II rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II. Wystąpi zespół wokalno-instrumentalny "Proboszczowie"

zobacz więcej >>>

2013-04-16
Weterynarz z ogrodu zoologicznego czyta dzieciomWeterynarz z Ogrodu Zoologicznego w Gminnej Bibliotece Publicznej

Dziś po raz trzeci odbyły się zajęcia w ramach cyklu  "15-ki z biblioteką" w oparciu o bardzo popularną serię książek "Mądra Mysz".

zobacz więcej >>>

2013-03-28
-Reorganizacja pracy biblioteki głównej oraz filii w Bęble

W  celu usprawnienia jakości świadczonych usług Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi wprowadza inny program biblioteczny, w związku z powyższym w dniach 3-5.04.2013 r. nastąpi reorganizacja pracy biblioteki głównej oraz filii w Bęble.

zobacz więcej >>>

2013-03-27
Dzieci z Przedszkola Samorządowego z Modlniczki w Ogrodzie ŁobzówWyjazd do Ogrodu Łobzów w ramach projektu W OGRODZIE PIĘKNA, CZYLI O PRZYRODZIE I SZTUCE

W ramach projektu "W ogrodzie piękna czyli o przyrodzie i sztuce" dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi, Modlniczki oraz Białego Kościoła pojechały do "Ogrodu Łobzów" w Krakowie. "Ogród Łobzów" jest jednym z partnerów projektu i w ramach współpracy przeprowadzono zajęcia dla dzieci. Organizatorem wyjazdu była Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi

zobacz więcej >>>

2013-03-25
Koncert poświęcony pamięci bł. Jana Pawła IIKoncert poświęcony pamięci bł. Jana Pawła II

W niedzielę 24 marca 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Koncert poświęcony pamięci Błogosławionego Jana Pawła II

zobacz więcej >>>

2013-03-13
Błogosławiony Jan Paweł IIKoncert poświęcony pamięci bł. Jana Pawła II

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele zaprasza 24 marca (niedziela) na koncert poświęcony pamięci bł. Jana Pawła II

zobacz więcej >>>

2013-03-12
PlakatWarsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 7 do 12 lat

10 spotkań (w tym koncert na zakończenie cyklu) prowadzonych przez profesjonalnego muzyka Przemysława Sokoła umożliwi uczestnikom projektu poznanie swoich możliwości w tej dziedzinie sztuki, nabycie podstawowych umiejętności i otwarcie się na wspaniały świat muzyki

zobacz więcej >>>

2013-03-01
Dzieci podziękowały za trud i zaangażowanie w polepszenie warunków lokalowych w Szkole Podstawowej w Bęble wręczając Ordery UśmiechuUroczyste podsumowanie Roku Janusza Korczaka w Gminie Wielka Wieś

Zakończył sie Rok Janusza Korczaka w Gminie Wielka Wieś realizowany w 2012 r. przez Szkołę Podstawową w Bęble oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wielka Wieś. Uroczystość pozwoliła oficjalnie oddać do użytku wyremontowane poddasze szkoły. Wstęgę przecięli zastępca wójta Krzysztof Wołos, przewodnicząca rady gminy Krystyna Sułko oraz dyrektor szkoły Lucyna Kurek

zobacz więcej >>>

2013-02-15
Powitanie przedstawicieli z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego8 Baza Lotnictwa Transportowego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi

„15-stki z biblioteką” to nowy cykl zajęć przygotowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi adresowany do uczniów szkół podstawowych w gminie Wielka Wieś. Co miesiąc 15 dnia, każdego miesiąca do biblioteki będą zapraszani przedstawiciele z różnych środowisk artystycznych, naukowych, zawodowych.

zobacz więcej >>>

2013-02-04
-Wystawa zdjęć pokonkursowych Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa

Wystawę można zwiedzać od 8 lutego do 3 marca 2013 r. w godzinach otwarcia Nowohuckiego Centrum Kultury

zobacz więcej >>>

2013-01-30
Kolędowanie w CzajowicachKolędowanie w Czajowicach

W dniu 27 stycznia 2012 roku w Remizie OSP w Czajowicach odbyło się już piąte z kolei wspólne kolędowanie

zobacz więcej >>>

2013-01-24
-Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na Komiks KOR-CZAK-MIKS o postaci i działalności Janusza Korczaka

Na konkurs zorganizowany w ramach obchodów Roku Korczakowskiego wpłynęło 15 prac, wykonanych przez rysowników, amatorów – młodzieży gimnazjalnej z gminy Wielka Wieś.

zobacz więcej >>>

2013-01-22
Tadeusz Wójtowicz złożył kwiaty oraz zapalił znicz przed pomnikiem w Szycach150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Dzisiaj, tj. 22 stycznia 2013 roku w 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz złożył kwiaty oraz zapalił znicz przed pomnikiem-mogiłą Powstańców Styczniowych w Szycach.

zobacz więcej >>>

2013-01-15
Impreza rozpoczęła się w karnawałowym nastrojuDzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

11 stycznia uczniowie zaprezentowali się przed znakomitą publicznością jak najlepiej. Babcie i Dziadkowie to goście wyjątkowi dla społeczności szkolnej w Wielkiej Wsi. Tradycja organizowania w szkole uroczystości z okazji ich święta sięga wielu lat

zobacz więcej >>>

2013-01-15
GOPSFerie zimowe w świetlicach środowiskowych

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza w czasie ferii wszystkie chętne dzieci na zajęcia organizowane w poszczególnych świetlicach środowiskowych.

zobacz więcej >>>

2013-01-10
Historię króla Heroda przedstawiła grupa Herody z OSP w Wielkiej WsiWspólne kolędowanie w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia to doskonała okazja do wspólnego kolędowania, które w naszej szkole zgodnie z lokalną tradycją odbyło się 5 stycznia 2013 roku.

zobacz więcej >>>

2013-01-07
swiatloZaproszenie: Gry planszowe w Białym Kościele

Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum w Białym Kościele „POZYTYWKA” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych: dzieci, młodzież, dorosłych do spędzenia razem popołudnia przy grach planszowych

zobacz więcej >>>

2013-01-07
Przedstawienie jasełkoweJasełka w Punkcie przedszkolnym ZACZAROWANY OŁÓWEK w Giebułtowie

Dnia 4 stycznia w Punkt Przedszkolny "Zaczarowany Ołówek" w Giebułtowie zaprosił rodziców na przedstawienie jasełkowe.
zobacz więcej >>>

2013-01-04
GOKiS - Gminny Ośrodek Kultury i SportuFerie zimowe z GOKiS

Jak co roku, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przygotował ciekawą ofertę dla wszystkich, którzy spędzają ferię w naszej gminie. Zapraszamy na zajęcia sportowe, kreatywne warszataty i wyjazdy.

zobacz więcej >>>

2013-01-04
21. Finał WOŚP21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Serdecznie zapraszamy na 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW

13.01.2013 r. - hala sportowa w Białym Kościele

zobacz więcej >>>

2013-01-02
-Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, turystyki i krajoznawstwa, bezpieczeństwa publicznego, ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego or

Rozstrzygnięcie konkursu

zobacz więcej >>>

2012-12-18
-GWIAZDKA w Polszcze w dwóch odsłonach

Teatr Nieco Większych Form zaprasza na spektakl „GWIAZDKA w Polszcze w dwóch odsłonach” dnia 21 grudnia 2012 godz. 17.00 w Kościół w Będkowicach pod wezwaniem Najświętszej Maryii Panny Królowej

zobacz więcej >>>

2012-12-17
Jasełka przygotowane przez dzieci ze szkoły w Będkowicach Impreza Wigilijno - Mikołajkowa w szkole w Będkowicach

Cały miesiąc trwały w szkole przygotowania, których zwieńczeniem była, jak co roku, WIGILIA SZKOLNA, tym razem połączona również z mikołajkami. Została ona zorganizowana 15 grudnia 2012 r. przez Szkołę oraz firmę DB Schenker w ramach programu Świąteczny Czas Pomagania pod hasłem: „Święty Mikołaj integruje- łączy pokolenia”

zobacz więcej >>>

2012-12-14
-Opłatek z OSP Bębło

Zarząd Ochotniczej Strazy Pożarnej w Bęble zaprasza na uroczyste spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w budynku remizy OSP Bębło w sobotę 15 grudnia 2012 roku o godz. 18

zobacz więcej >>>

2012-12-13
-TO CO FAJNE W NASZYCH SZKOŁACH - czyli kolejne zmagania uczniów

12 grudnia w Szkole Podstawowej w Bęble odbyły się dwa ostatnie konkursy organizowane w ramach projektu społeczno-edukacyjnego „ Tak wygląda moje szczęście” realizowane przez Szkołę Podstawową w Bęble oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2012-12-07
Święty Mikołaj integruje - łączy pokoleniaŚwięty Mikołaj integruje - łączy pokolenia

Szkoła Podstawowa w Będkowicach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej “Sokolica” i DB Schenker zapraszają na spotkanie mikołajkowe połączone ze wspólnym ubieraniem choinki i kolędowaniem.

zobacz więcej >>>

2012-12-03
Uczestnicy wyjazdu podzieleni na dwie grupy na własne oczy ujrzeli średniowieczny KrakówKolejny wyjazd zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic

W dniu 2 grudnia 2012 roku został zorganizowany ostatni z wyjazdów realizowanych w ramach projektu pn. "Twórzmy razem kulturę i sport". Tym razem mieszkańcy Czajowic i Bębła zwiedzili Podziemia Rynku w Krakowie.

zobacz więcej >>>

2012-11-30
Otwarcie Kącika tradycji, folkloru i wspomnień oraz działalności mieszkańców wsi ModlnicaUroczyste otwarcie kącika tradycji, folkloru i wspomnień oraz działalności mieszkańców wsi Modlnica

W dniu 24.11.2012 r. W świetlicy wiejskiej w Modlnicy nastąpiło uroczyste otwarcie "Kącika tradycji, folkloru i wspomnień oraz działalności mieszkańców wsi Modlnica". Odsłonięty „Kącik...” to gabloty poświęcone funkcjonowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej, w której zostały umieszczone m.in. puchary, dyplomy i elementy strażackiego umundurowania.

zobacz więcej >>>

2012-11-23
-Zaproszenie na minispektakl w Modlnicy

Stowarzyszenie GRAAL pragnie zaprosić na minispektakl podsumowujący projekt, który odbędzie się 27 listopada 2012 godz. 18.00. Spektakl odbędzie się w starej części Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Modlnicy

zobacz więcej >>>

2012-11-21
-Uroczyste otwarcie Kącika tradycji, folkloru i wspomnień oraz działalności mieszkańców wsi Modlnica

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP Modlnica oraz Zespół Modlnicanie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Modlnicy i nie tylko na uroczyste otwarcie „Kącika tradycji, folkloru i wspomnień oraz działalności mieszkańców wsi Modlnica” odbędzie się w dniu 24.11.2012 r. sobota, początek o godz. 16:00

zobacz więcej >>>

2012-11-21
-Wieczór literacko - muzyczny MY I NASZ PATRON

Gminna Biblioteka w Wielkiej Wsi oraz Gimnazjum im.ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele serdecznie zapraszają na wieczór literacko – muzyczny „My i nasz Patron” dnia 26 listopada 2012 w budynku gimnazjum

zobacz więcej >>>

2012-11-21
swiatloSpotkanie dla Seniorów w Giebułtowie

Sołtys, Rada Sołecka Giebułtowa i Zespół Giebułtowianki serdecznie zapraszają na SPOTKANIE DLA SENIORÓW, które odbędzie się 25 listopada (niedziela) o godz.15:30 w budynku wielofunkcyjnym przy ul. Orlich Giazd 30 w Giebułtowie.

zobacz więcej >>>

2012-11-19
Muzeum FarmacjiKolejny wyjazd w ramach projektu pn. Twórzmy razem kulturę i sport

W dniu 17 października 2012 roku w ramach projektu pn. "Twórzmy razem kulturę i sport" Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic zorganizowało kolejny wyjazd. Celem zwiedzania było Muzeum Farmacji oraz Fabryka Emalia Oskara Schindlera.

zobacz więcej >>>

2012-11-19
SpidermanVOgólnopolskie zawody wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży - Spiderman V

17 listopada na Hali Sportowej w Białym Kościele po raz piąty odbyły się zawody wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży szkolnej - Spiderman V

zobacz więcej >>>

2012-11-19
Bęblanie na scenieV Gminna Andrzejkowa Biesiada Satyry i Humoru

W dniu 18 listopada w Remizie OSP Tomaszowice odbyła się już „V Gminna Andrzejkowa Biesiada Satyry i Humoru”. Na scenie wystąpiło dziesięć zespołów reprezentujących poszczególne miejscowości naszej Gminy.

zobacz więcej >>>

2012-11-14
Władze samorządowe złożyły symboliczną wiązankę oraz zapalono znicze pod pomnikiem w SzycachObchody 11 listopada w Gminie Wielka Wieś

W niedzielę 11 listopada 2012 roku na terenie gminy obchodzono uroczystości upamiętniające 94-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny. Następnie przeniosły się pod pomniki upamiętniające Polskich Patriotów, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

zobacz więcej >>>

2012-11-14
Start I Niepodległościowej JedenastkiBiały Kościół w biało-czerwonych barwach

11 listopada w Białym Kościele przy pięknej, słonecznej pogodzie, po strzale z pistoletu startowego Wójta Gminy Wielka Wieś Tadeusza Wójtowicza, 501 biegaczy w biało-czerwonych barwach wystartowało na trasie pierwszego Biegu Niepodległościowego - Niepodległościowej Jedenastki.

zobacz więcej >>>

2012-11-05
-Gminne Konkursy organizowane przez SP BęBło oraz GBP w Wielkiej Wsi

Konkursy organizowane są w ramach obchodów Roku Korczakowskiego i są wpisane w cykl imprez przygotowanych przez Szkołę Podstawową w Bęble oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2012-10-29
Bezpłatne zajęcia w świetlicach środowiskowychNowe harmonogramy zajęć w świetlicach środowiskowych

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na bezpłatne zajęcia odbywające się w świetlicach środowiskowych.

zobacz więcej >>>

2012-10-22
Uczestnicy wycieczki na WaweluKolejny wyjazd z Czajowic - tym razem Wawel oraz Muzeum Archeologiczne

W dniu 21 września 2012 roku w ramach projektu pn. "Twórzmy razem kulturę i sport" Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic zorganizowało kolejny z planowanych wyjazdów. Celem zwiedzania był Zamek Królewski na Wawelu oraz Muzeum Archeologiczne

zobacz więcej >>>

2012-10-18
Spiderman V - plakatSpiderman V - zawody wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży

Zawody wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży - SPIDERMAN V - 17.11.2012r. g. 9.00

Hala sportowa w Białym Kościele

Nowa formuła:

4 drogi eliminacyjna “na wędkę”
2 drogi finałowe (podstawówka “na wędkę”, gimnazjum “prowadzenie”)

Serdecznie zapraszamy!

Program zawodów:

8:00 - zapisy na zawody
9:00 - rozpoczęcie eliminacji
12:00 - finały
14:00 - rozdanie nagród

Zgłoszenia zawodników na adres krzywdzior@op.pl, tel. 507 080 115
W zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko i kategorię wiekową

Sponsorzy:
Monolit - http://www.monolitsport.com.pl/
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu - http://www.gokis.wielka-wies.pl/
Spilit - http://www.spilit.pl/
Biuro Podróży EcoTravel - http://www.ecotravel.pl/
Centrum Wspinaczkowe Forteca - http://www.cwf.pl/
Alpamayo - http://www.alpamayo.eu/

zobacz więcej >>>

2012-10-09
Grupie zrobiono zdjęcie w Kaplicy św. KingiPierwszy wyjazd w ramach projektu pn. Twórzmy razem kulturę i sport

W dniu 7 października 2012 roku w ramach projektu pn. "Twórzmy razem kulturę i sport" Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic zorganizowało pierwszy z planowanych wyjazdów. Celem zwiedzania była Kopalnia Soli w Wieliczce.

zobacz więcej >>>

2012-10-01
-Konkurs fotograficzny KORONA W OBIEKTYWIE

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Korona w obiektywie”, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody (m.in. aparaty fotograficzne, statywy, papier fotograficzny).

zobacz więcej >>>

2012-10-01
Mecz drużyna młodzieżowa Czajowic - drużyna młodzieżowa BębłaProjekt obywatelski - Twórzmy razem kulturę i sport

W dniu 30 września 2012 roku na boisku wielofunkcyjnym w Czajowicach Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic sportową imprezą plenerową rozpoczęło realizację projektu obywatelskiego pn. "Twórzmy razem kulturę i sport".

zobacz więcej >>>

2012-09-28
-Bezpłatne warsztaty teatralne

Stowarzyszenie GRAAL zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych w ramach projektu „Świat jest teatrem”
Zapraszamy młodzież gimnazjalną mieszkającą lub uczącą się na terenie gminy Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2012-09-28
-Odbierz KLUCZ DO KULTURY

„Klucz do kultury” jest międzygminnym projektem, w którego skład weszli: Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie, Powiatowa i Gminna Biblioteka w Jerzmanowicach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi

zobacz więcej >>>

2012-09-24
-Nowa oferta GOKiS-u

Nowa oferta GOKiS-u

zobacz więcej >>>

2012-09-24
Występy podczas pikniku w BędkowicachSzkoła Podstawowa w Będkowicach integruje!

Dnia 16 września szkolne boisko w Będkowicach zmieniło się nie do poznania. Powód był jeden – piknik integracyjny „Będkowice dla szkoły” organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej „Sokolica” i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2012-09-13
Orszak dożynkowyDożynki parafialne w Tomaszowicach

Dnia 2 września w Tomaszowicach odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystości rozpoczęto Mszą św. koncelebrowaną przez ks. Jana Adamusa oraz ks. Wojciecha Gila. Msza św. - dzięki uprzejmości Pana Raofa Zijada – została odprawiona w pięknej scenerii tomaszowickiego dworu

zobacz więcej >>>

2012-09-06
Plakat - zapowiedź pikniku integracyjnegoPiknik integracyjny - Będkowice dla szkoły

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowskiej Sokolica i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi zapraszają na piknik integracyjny pn.„Będkowice dla szkoły”, w dniu 16 września 2012 r. (niedziela) przy Szkole Podstawowej w Będkowicach

zobacz więcej >>>

2012-09-06
swiatloRelacja z Dożynek 2012 w Prądniku Korzkiewskim

Zapraszamy na relację z Dożynek sołeckich w Prądniku Korzkiewskim - 26.08.2012

zobacz więcej >>>

2012-09-03
Gminny Przegląd Piosenki Religijnej w 2010 r.Gminny Przegląd Piosenki Religijnej

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej Sokolica ma zaszczyt zaprosić na Gminny Przegląd Piosenki Religijnej

zobacz więcej >>>

2012-08-29
Dzieci opowiadały o swoich wrażeniach, przeżyciach Uroczyste podsumowanie wakacji w naszych świetlicach środowiskowych

W sobotę, 25 sierpnia, w budynku wielofunkcyjnym w Giebułtowie odbyło się uroczyste „Podsumowanie wakacji” – czyli przegląd tego, co w czasie wakacji działo się w naszych świetlicach.

zobacz więcej >>>

2012-08-29
Barwny dożynkowy korowód zlożony z ZPiT Będkowianie, oraz druhów OSPDożynki w Będkowicach

W niedzielę 26 sierpnia 2012 roku w Będkowicach odbyły się uroczystości dożynkowe. Obchody tego święta rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji wszystkich rolników z naszego sołectwa. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście, mieszkańcy Będkowic oraz innych sołectw

zobacz więcej >>>

2012-08-23
Wieńce dożynkoweDożynki parafialne w Giebułtowie

Dnia 15 sierpnia 2012 roku w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Mszą świętą w giebułtowskim kościele rozpoczęły się uroczystości dożynkowe. Z trzech sołectw: Giebułtów, Pękowice, Trojanowice, które należą do parafii św. Idziego przyniesiono tradycyjne wieńce dożynkowe, wykonane przez mieszkańców tych miejscowości.

zobacz więcej >>>

2012-08-21
Dzieci ze świetlic na wycieczce w ZooDzieci ze świetlic na wycieczce w Zoo

Dnia 31 lipca wraz z kolegami i koleżankami z innych świetlic z terenu naszej gminy byliśmy na wycieczce w krakowskim Zoo. W Zoo widzieliśmy różne zwierzęta min.: oceloty, wielbłądy, pantery śnieżne

zobacz więcej >>>

2012-08-21
Przygotowany przez panie z zespołu Czajowianki  wieniec dożynkowyDożynki na sportowo w Czajowicach

15 sierpnia w dniu święta Wojska Polskiego i obchodzonego w Kościele katolickim święta Matki Boskiej Zielnej w Czajowicach odbyły się Dożynki Wiejskie

zobacz więcej >>>

2012-08-09
swiatloDożynki Parafialne (Tomaszowice)

Dożynki Parafialne w Tomaszowicach

2 września Plac przy Remizie OSP Tomaszowice

15:00 Msza św we Dworze w Tomaszowicach
16:30 Program artystyczny zespołów: Modlnicanie Modlniczanki Szyce Tomaszowianie

W trakcie części artystycznej odbędzie się uhonorowanie zasłużonych rolników. Ogłoszone zostaną wyniki Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Posesję

19:00 Zabawa Taneczna

zobacz więcej >>>

2012-08-09
swiatloDożynki Parafialne w Giebułtowie

Dożynki Parafialne w Giebułtowie odbędą się 15 sierpnia 2012

Program uroczystości:
godz. 15.00 Msza święta w kościele parafialnym p.w. św.Idziego
Po zakończeniu Mszy świętej przejście Orszaku Dożynkowego na plac przed Budynkiem Wielofunkcyjnym (ul. Orlich Gniazd 30)

godz. 16.30
Powitanie Gości
Przekazanie Wieńców Dożynkowych
Występy zespołów regionalnych i dzieci ze Świetlicy Środowiskowej z Giebułtowa
Konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych godz.
18.30 Zabawa taneczna.

Zapraszają:Samorząd lokalny Giebułtowa , zespół Giebułtowianki

zobacz więcej >>>

2012-08-09
swiatloDożynki wiejskie w Bęble

Dożynki wiejskie w Bęble 15/18 sierpień

Aby dzielić się radością ze szczęśliwie zebranych plonów z Państwem, zapraszamy na obrzędy dożynkowe.

- w dniu 15 sierpnia 2012 r. o godz. 11 w Kościele Parafialnym Miłosierdzia Bożego w Bęble, gdzie odbędzie się poświęcenie wieńca i chleba podczas uroczystej Mszy Św.

- w dniu 18 sierpnia o godz. 17 przy boisku sportowym w Bęble, gdzie odbędą się uroczystości dożynkowe:
- uhonorowanie rolników,
- występ Zespołu Będkowianie,
- poczęstunek przygotowany przez KGW Bębło i Radę Sołecką
- zabawa do białego rana, przy profesjonalnej muzyce i dobrze zaopatrzonym bufecie

zobacz więcej >>>

2012-08-09
swiatloDożynki Parafialne w Białym Kościele

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Parafialne które odbędą się dnia 19.08.2012 w Białym Kościele

Program
14:00 Msza św. w kościele parafialnym w Białym Kościele p.w. św. Mikołaja
15:10 Sformowanie orszaku dożynkowego i przemarsz na miejsce dalszych uroczystości / plac przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele im. św. Jadwigi Królowej /
15:30 Program artystyczny Zespół Białokościelanki Klub Seniora z Wielkiej Wsi Zespół Ludowy z Januszowic Czajowianki Uhonorowanie Rolników
19:00 Zabawa taneczna - zespół INTRO W trakcie imprezy przeprowadzone będą liczne zabawy i konkursy.

Zapraszamy na potrawy z grilla i dobrze zaopatrzony bufet.

ZAPRASZAJĄ: Rada Sołecka Biały Kościół, Rada Sołecka Wielka Wieś, Rada Sołecka Wierzchowie, OSP Biały Kościół, Zespół Białokościelanki, Klub Seniora Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2012-08-09
swiatloDożynki wiejskie w Prądniku Korzkiewskim

Dożynki wiejskie w Prądniku Korzkiewskim

26 sierpnia na działce wiejskiej przy ulicy Ojcowskiej

14:00 Msza św. w Kaplicy Ojców Zmartwychwstańców przy ul. ks. Pawła Smolikowskiego nr 3

15:00 Przemarsz korowodem na działkę wiejską przy ul. Ojcowskiej

15:45 Oficjalne otwarcie części oficjalnej Dożynek

16:00 Występy grupy folklorystycznej dziecięco-młodzieżowej z Prądnika Korzkiewskiego

16:45 Występ Jacka Ostaszewskiego z Sąsiadami

17:15 Występ grupy folklorystycznej „Białokościelanki”

18:15 Występ Anny Marii Knapik z Rodziną

19:00 Zabawa taneczna

Bufet z grillem zapewniony

zobacz więcej >>>

2012-08-09
Gminne uroczystości dożynkoweUroczystości dożynkowe 2012

Przypominamy, że już w przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze uroczystości dożynkowe na terenie naszej gminy.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

zobacz więcej >>>

2012-08-09
swiatloDożynki Wiejskie w Będkowicach

Dożynki w Będkowicach 26 sierpnia

15:00 Msza Św. w intencji Rolników. Przemarsz Orszaku Dożynkowego pod Remizę OSP
16:00 Część oficjalna , Powitanie Gości Wręczenie chlebów z Tegorocznych zbiorów
17:00 Część Artystyczna: Zespoły regionalne z terenu gminy
18:00 Zabawa dla dzieci
18:30 Zabawa dla dorosłych

Oferujemy: Stoisko regionalne. W trakcie organizowane konkursy i zabawy dla publiczności. Atrakcje dla dzieci. Dobrze zaopatrzony bufet.

Zapraszają: Zespół Będkowianie, Rada Sołecka, OSP Będkowice

zobacz więcej >>>

2012-07-27
-Festyn Strażacki STRAŻ-UCZY STRAŻ-BAWI

Ochotnicza Straż Pożarna w Modlnicy zaprasza na Festyn Strażacki, który odbędzie się przy Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Modlnicy w dniu 29 lipca 2012 r. Hasłem tegorocznego spotkania jest „Straż - uczy Straż – bawi”

zobacz więcej >>>

2012-07-25
Występ młodzieży z Ukrainy w BębleWizyta młodzieży z Ukrainy

W dniach 11-12 lipca br. gościła w Polsce 54 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy z okolic Tarnopola i Zbaraża. Wizyta ta możliwa była dzięki współpracy Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa z LGD Kraina Łęgów Odrzańskich oraz Stowarzyszeniem “Jezierzyca” z Dolnego Śląska.
zobacz więcej >>>

2012-07-12
Gotowe prace - witrażeWarsztaty malowania na szkle w ramach projektu EMPATHY

Dnia 29 czerwca 2012 przy ulicy Orlich Gniazd 30 w Giebułtowie odbyły się warsztaty malowania na szkle, zorganizowane przez Stowarzyszenie Tygiel Artystów „Tygart” w ramach projektu „EMPATHY”.

zobacz więcej >>>

2012-07-09
Wakacje 2012 w świetlicach środowiskowychWakacje 2012 w świetlicach środowiskowych Gminy Wielka Wieś

Z przyjemnością informujemy, iż ruszyły już zajęcia wakacyjne prowadzone w 6 świetlicach środowiskowych funkcjonujących na terenie naszej Gminy (Bębło, Będkowice, Czajowice, Giebułtów, Modlniczka, Tomaszowice)

UWAGA! Zmienione są harmonogramy pracy śwetlic w Bęble i Czajowicach
Dodaliśmy też wspomnienia jednej z uczestniczek z wyjazdu 17 lipca...

zobacz więcej >>>

2012-07-06
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej WsiOferta wakacyjna GOKiS

Jak co roku, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przygotował ciekawą ofertę wakacyjną - zachęcamy do poznania oferty sierpniowej i udziału w zajęciach i wyjazdach.

zobacz więcej >>>

2012-07-06
Dawne smaki i obyczajeZapraszamy do współpracy - Dawne smaki i obyczaje

Powstaje książka “Dawne smaki i obyczaje”.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do współpracy przy powstawaniu tej publikacji.

zobacz więcej >>>

2012-07-06
Plakat - festyn w BębleFestyn w Bęble - sobota 7.7.2012

OSP Bębło zaprasza na festyn z okazji poświęcenia nowego wozu bojowego

zobacz więcej >>>

2012-07-03
Prezentacja Wójta podczas inuguracji Dni GminyRelacja z IX Dni Gminy Wielka Wieś

IX Dni Gminy Wielka Wieś, rozpoczęte w miniony weekend stały się szczególną imprezą z wielu względów. Zachęcamy do przeczytania relacji z święta naszej Gminy.

zobacz więcej >>>

2012-06-26
Puszczanie wianków z nurtem rzekiWianki Nad Prądnikiem

W sobotni wieczór 23 czerwca - najkrótszą noc w roku - obchodziliśmy w Prądniku Korzkiewskim noc świętojańską.

zobacz więcej >>>

2012-06-26
Balet z ProszowicPowitanie lata w Czajowicach

23 czerwca oficjalnie przywitaliśmy lato w Czajowicach. W imprezie plenerowej, zorganizowanej przy budynku OSP udział wzięli mieszkańcy i zaproszeni goście

zobacz więcej >>>

2012-06-21
wystawa rękodzieła GRAALWystawa prac rękodzieła artystycznego

Wystawa jest efektem kilkumiesięcznej pracy dzieci, podczas warsztatów integracyjnych w ramach Projektu „Warsztaty Artystyczne”. Uczestnicy warsztatów chcieliby pochwalić się swoimi pracami przed wszystkimi zaproszonymi Gośćmi, a przede wszystkim mieszkańcami Gminy

zobacz więcej >>>

2012-06-13
IX Dni Gminy Wielka WieśIX DNI GMINY WIELKA WIEŚ 30 czerwca - 1 lipca 2012

Serdecznie zapraszamy na IX Dni Gminy Wielka Wieś.
30 czerwca, 1 lipca na boisko LKS Sportowiec w Modlniczce
7 lipca na boisko LKS Orzeł 1948 w Bęble

zobacz więcej >>>

2012-06-12
-Kolejny spektakl D O W N_U S - Stowarzyszenia Graal z Modlniczki

We środę 20 czerwca 2012 roku o godz. 19:00 w Teatrze Ludowym duża scena odbędzie się kolejny spektakl „d o w n_u s” — prowokacyjnej opowieści o inności i strachu przed nią, o misternie tkanych planach i o „chwili”, która jednym ślepym machnięciem zmusza nas, by wszystkie klocki ustawiać na nowo.

zobacz więcej >>>

2012-06-06
uczestnicy imprezy Giebułtów: międzynarodowe spotkanie kulturalne w ramach projektu EMPATHY

2 czerwca 2012 w budynku wielofunkcyjnym przy ulicy Orlich Gniazd 30 w Giebułtowie odbyło się międzynarodowe spotkanie kulturalne, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Tygart”, prowadzące w Giebułtowie punkt przedszkolny „Zaczarowany Ołówek”. Spotkanie to było częścią międzynarodowego projektu o nazwie „EMPATHY”.

zobacz więcej >>>

2012-06-05
Złożenie kwiatów i zniczy na grobie Józefa LachneraPrzegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera - relacja

W niedzielne popołudnie 3 czerwca 2012r. w Modlnicy, już po raz kolejny, odbył się Przegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera.
zobacz więcej >>>

2012-05-31
-Inauguracja Roku Korczaka

Szkoła Podstawowa w Bęble oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi zaprasza mieszkańców Gminy na inaugurację Roku Korczaka 6 czerwca 2012 r. o godz. 9.00.

zobacz więcej >>>

2012-05-22
plakatPrzegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera

Pragnąc przekazywać tradycje związane z regionem, kreować poczucie wspólnoty i przynależności do naszej Małej Ojczyzny serdecznie zapraszamy 3 czerwca 2012 roku do Remizy OSP w Modlnicy

zobacz więcej >>>

2012-05-16
Bitwa pod Grunwaldem - zabawa z grami wielkoformatowymiRelacja z Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2012

W dniach 8-15 maja odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze!”. Biblioteka w Wielkiej Wsi po raz kolejny włączyła się w kampanię społeczną promującą czytelnictwo i biblioteki. Tym razem hasło nawiązuje do piłkarskiego EURO 2012

zobacz więcej >>>

2012-05-07
Wiosenna tematyka wierszy pozwalała małym Gminny Konkurs Recytatorski

27 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Modlnicy zorganizowany został Gminny Konkurs Recytatorski zatytułowany "Wiosna w poezji". W konkursie brało udział 15-stu uczniów klas I - III z pięciu szkół podstawowych naszej gminy: Bębła, Białego Kościoła, Modlnicy, Modlniczki i Wielkiej Wsi

zobacz więcej >>>

2012-05-04
Z okazji jubileuszu Wójt Gminy wręczył Prezesowi OSP Tomaszowice pamiątkowy hełm strażackiRelacja z Gminnej Majówki w Tomaszowicach

3 maja 2012 roku w Tomaszowicach odbyła się Gminna Majówka dla uczczenia: Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 120-lecia OSP Tomaszowice oraz Dnia Strażaka

zobacz więcej >>>

2012-05-02
Uroczystego przecięcia wstęgo dokonali: Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz...Uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku publicznego budynku wielofunkcyjnego w Giebułtowie

W niedzielę, 29 kwietnia 2012 r. miało miejsce uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku publicznego budynku wielofunkcyjnego w Giebułtowie

zobacz więcej >>>

2012-04-25
-Tydzień Bibliotek 8 - 15 maja 2012 r.

W 2012 roku, w dniach 8-15 maja odbędzie się IX edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze!”. Biblioteka w Wielkiej Wsi po raz kolejny włącza się w kampanię społeczną promującą czytelnictwo i biblioteki. Tym razem hasło nawiązuje do piłkarskiego EURO 2012

zobacz więcej >>>

2012-04-23
Dyskusyjny Klub KsiążkiDyskusyjny Klub Książki gościnnie w księgarni Matras

Dyskusyjne Kluby Książki, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych, działają w naszej bibliotece już od 5 lat i spotykają się raz w miesiącu.

zobacz więcej >>>

2012-04-13
Budynek wielofunkcyjny w GiebułtowieUroczyste poświęcenie i oddanie do użytku publicznego budynku wielofunkcyjnego w Giebułtowie

Wójt Gminy Wielka Wieś oraz samorząd wsi Giebułtów serdecznie zapraszają na uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku publicznego budynku wielofunkcyjnego w miejscowości Giebułtów, które odbędzie się dnia 29 kwietnia 2012 r

zobacz więcej >>>

2012-04-13
-Gminna Majówka w Tomaszowicach

Wójt Gminy Wielka Wieś oraz Zarząd OSP Tomaszowice mają zaszczyt zaprosić do centrum Tomaszowic w dniu 3 maja 2012 na Gminną Majówkę dla uczczenia: Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 120-lecia OSP Tomaszowice oraz Dnia Strażaka

zobacz więcej >>>

2012-04-05
Wieczornica papieskaWieczornica Papieska w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu

W poniedziałek 2 kwietnia 2012 r o godz. 19.00 zorganizowaliśmy uroczystą Wieczornicę upamiętniającą VII rocznicę odejścia do nieba Błogosławionego Jana Pawła II.

zobacz więcej >>>

2012-04-03
ModlnicanieKolorowy pochód na Rynku Głównym w Krakowie

W Niedzielę Palmową, spod Bramy Floriańskiej krakowianie wyruszyli w wielkanocnym pochodzie na Rynek Główny. Pod kościołem św. Wojciecha proboszcz Bazyliki mariackiej ks. Raś poświęcił wielkanocne palmy, a następnie udzielił błogosławieństwa.

zobacz więcej >>>

2012-04-02
II Międzyszkolny Przegląd Grup TanecznychII Międzyszkolny Przegląd Grup Tanecznych

26 marca w Szkole Podstawowej im św. S. Kostki w Modlnicy odbył się II Międzyszkolny Przegląd Grup Tanecznych. Wystąpili w nim uczniowie klas I – III ze szkół w Bęble, Modlnicy i Wielkiej Wsi

zobacz więcej >>>

2012-03-26
-Wieczornica poświęcona 7 Rocznicy Śmierci Błogosławionego Jana Pawła II

Serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele w poniedziałek 2 kwietnia 2012 roku o godz. 19:00 na UROCZYSTĄ WIECZORNICĘ Poświęconą 7 Rocznicy Śmierci Błogosławionego Jana Pawła II

zobacz więcej >>>

2012-03-06
PlakatD O W N_U S - premiera spektaklu Stowarzyszenia Graal z Modlniczki

We wtorek 3 kwietnia 2012 roku o godz. 20.15 w Teatrze Scena STU w Krakowie odbędzie się premiera spektaklu „d o w n_u s” — prowokacyjnej opowieści o inności i strachu przed nią, o misternie tkanych planach i o „chwili”, która jednym ślepym machnięciem zmusza nas, by wszystkie klocki ustawiać na nowo

zobacz więcej >>>

2012-02-09
-Spotkanie z Jarosławem Kretem

Spotkanie autorskie z dziennikarzem telewizyjnym i fotoreporterem Jarosławem Kretem pod hasłem „Planeta według Kreta” odbędzie się 23 lutego (czwartek) 2012 r. o godz. 17.00 w Gimnazjum w Białym Kościele, ul. Krakowska 172, sala 17 ( im. Ks. Jana Twardowskiego).

zobacz więcej >>>

2012-02-06
Bal przebierańcówZ życia przedszkolaków z Białego Kościoła

W Przedszkolu Samorządowym w Białym Kościele odbyły się dwie uroczystości: bal przebierańców oraz Dzień Babci i Dziadka

zobacz więcej >>>

2012-01-27
-Oferta GOKiS: Ferie 2012

Oferta Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na ferie 2012
zobacz więcej >>>

2012-01-17
Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Genowefy i Tadeusza Baranów z BębłaJubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Genowefy i Tadeusza Baranów z Bębła

Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Klementyną Grudnik-Górka odwiedzili Państwa Genowefę i Tadeusza Baranów z Bębła, którzy obchodzili "Diamentowe Gody".

zobacz więcej >>>

2012-01-16
100 urodziny Pauliny Rydz z Modlnicy100 urodziny Pauliny Rydz z Modlnicy

15 stycznia 2012 r. w Modlnicy swoje setne urodziny obchodziła Pani Paulina Rydz. Pani Paulina, z domu Żurek, urodziła się 15 stycznia 1912 roku w Krakowie

zobacz więcej >>>

2012-01-11
Przedszkolaki występujące podczas Gminnego Przeglądu PastorałekPodsumowanie tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podsumowanie tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy z pompą :-)

zobacz więcej >>>

2011-12-30
XX Finał WOŚPXX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wielkiej Wsi

Już po raz siódmy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Wielkiej Wsi!

Nasz sztab działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu z siedzibą w Białym Kościele. W tym roku gramy z pompą!
Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

zobacz więcej >>>

2011-12-23
Od złożenia serdecznych życzeń rozpoczął wójt Tadeusz WójtowiczGminne spotkanie wigilijne

W czwartkowy wieczór 22 grudnia, w odświetnie przystrojonej hali sportowej w Białym Kościele, spotkali się przedstawiciele różnych gminnych środowisk.

zobacz więcej >>>

2011-12-19
Spotkanie opłatkowe strażakówSpotkanie opłatkowe strażaków

17 grudnia br. w Szkole Aspirantów Pożarnictwa w Krakowie odbyło się spotkanie opłatkowe strażaków przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

zobacz więcej >>>

2011-12-12
Prowadząca imprezę mikołajkową Aneta Solarz z GOPS i radny Roman FigielImpreza mikołajowa organizowana przez GOPS

W dniu 10 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy odbyła się Impreza Mikołajowa dla dzieci z terenu naszej gminy, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi.
zobacz więcej >>>

2011-11-29
Uczniowie wykazali się pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmemSpotkanie literacko-muzyczne w Gimnazjum w Białym Kościele

24 listopada 2011 r. odbyło się literacko-muzyczne spotkanie będące efektem współpracy Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2011-11-22
IV Gminna Biesiada Satyry i HumoruIV Gminna Biesiada Satyry i Humoru

W dniu 20 listopada w siedzibach GOKiS odbyła się „IV Gminna Biesiada Satyry i Humoru”. Tegoroczna Biesiada została zorganizowana przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Człowiek – Najlepsza Inwestycja”

zobacz więcej >>>

2011-11-21
Wieczornica patriotyczna w Szkole Filialnej w Modlniczce Wieczornica patriotyczna w Szkole Filialnej w Modlniczce

16 listopada 2011 r. w Szkole Filialnej w Modlniczce odbyła się wieczornica z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

zobacz więcej >>>

2011-11-15
-FunEnglish w bibliotece - interaktywny kurs angielskiego dla dzieci

Biblioteka w Wielkiej Wsi oraz filia w Bęble zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl. Łączy on zabawę i naukę z używaniem z komputera

zobacz więcej >>>

2011-11-14
-Biesiada Satyry i Humoru

W niedzielę 20 listopada zapraszamy na godz.16:00 na halę sportową przy GOKiS wszystkich wierzących w fakt, że śmiech jest zaraźliwy - na wspólne biesiadowanie. Z programem kabaretowym wystąpią przedstawiciele poszczególnych miejscowości

zobacz więcej >>>

2011-11-14
Narodowe Święto NiepodległościObchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2011 obchodziliśmy 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W gminie Wielka Wieś - naszej Małej Ojczyźnie wyraziliśmy pamięć o tym święcie narodowym poprzez kilka wydarzeń kulturalnych

zobacz więcej >>>

2011-11-07
Wojciech Widłak jako prof. KurzawkaSpotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

Dnia 4 listopada 2011 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi przyjechał Wojciech Widłak. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Wielkiej Wsi. W spotkaniu wzięli udział uczniowie kl. II ze szkół w Białym Kościele, Bębła, Modlnicy oraz Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2011-10-11
-Dzień Papieski w Gminie Wielka Wieś

W roku 2011 Dzień Papieski jako podziękowanie za dar beatyfikacji Papieża Polaka został przekształcony w Tydzień Papieski. Będziemy go przeżywać od 9 do 16 października pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”

zobacz więcej >>>

2011-10-05
-Kolejne jubileusze 60-lecia małżeństwa: państwa Sidorowiczów z Wielkiej Wsi oraz państwa Figlów z Giebułtowa

4 października 2011 r. Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz odwiedził państwa Wandę i Pawła Sidorowiczów z Wielkiej Wsi oraz państwa Anielę i Stefana Figlów z Giebułtowa, którzy obchodzili "Diamentowe Gody"

zobacz więcej >>>

2011-09-26
Jubilaci w rodziną oraz Wójtem Gminy i Kierownikiem USCJubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Stefanii i Stanisława Łapków z Bębła

Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz odwiedził Państwa Stefanię i Stanisława Łapków z Bębła, którzy obchodzili "Diamentowe Gody"

zobacz więcej >>>

2011-09-16
Jubileusz 50-lecia małżeństw w Gminie Wielka WieśJubileusz 50-lecia małżeństw w Gminie Wielka Wieś

W dniu 10.09.2011 r. w Giebułtowie odbył się Jubileusz 50-lecia pożycia par małżeńskich z terenu Gminy Wielka Wieś. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 mszą św. w kościele parafialnym w Giebułtowie w intencji Jubilatów, gdzie na przybyłych czekały bukiety kwiatów oraz serca z Ich imionami.

zobacz więcej >>>

2011-09-14
-Nowa oferta Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Przedstawiamy Państwu nową ofertę Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele
zobacz więcej >>>

2011-09-05
Występ jubilatów - MODLNICAN Przegląd Folkolorystyczny im. Józefa Lachnera

Dnia 4 września 2011r. w Modlnicy odbył się - jak co roku - Przegląd Folkolorystyczny im. Józefa Lachnera. Tegoroczny Przegląd był wyjątkowym zdarzeniem kulturalnym z racji Jubileuszu 50-lecia Zespołu Modlnicanie

zobacz więcej >>>

2011-09-02
Pochód diożynkowyŚwięto plonów w Będkowicach

28 sierpnia 2011 roku w Będkowicach odbyły się Dożynki Wiejskie zorganizowane w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego w ramach projektu „ Kreacje Ludowe w Tradycjach lokalnych”

zobacz więcej >>>

2011-08-31
50-lecie KGW i Zespołu ModlnicaniePrzegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera oraz 50-lecie KGW i Zespołu Modlnicanie

W najbliższą niedzielę (4 września) zapraszamy wszystkich na wielkie święto folkloru w naszej Gminie czyli Przegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera oraz 50-lecie Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu Modlnicanie

zobacz więcej >>>

2011-08-24
swiatloDożynki w Prądniku Korzkiewskim

Szanowni Państwo!
W przyszłą niedzielę 28 sierpnia o godz. 17:00, ks.dr Artur Kardaś odprawi w Kaplicy Zmartwychwstańców w Prądniku Korzkiewskim Mszę Świętą - Dożynkową w podziękowaniu za tegoroczne plony.

Po Mszy Świętej, pod Łaskawcem, będziemy dzielić się dożynkowym chlebem i innymi dobrymi wypiekami, które osłodzą nam odchodzące lato. Niewykluczony będzie posiłek na ciepło (bigos), który z kolei wzmocni siły i pobudzi nas do grupowego śpiewu pieśni biesiadnych. Osoby potrafiące i lubiące piec ciasto lub znane z mistrzowskiego wykonania sałatek są gorąco zachęcane do zademonstrowania swoich talentów. Nieoceniona będzie oprawa muzyczna, zarówno w trakcie Mszy Świętej jak i podczas dalszego spotkania.

Żywimy nadzieję na mistrzowski akompaniament instrumentalny i wokalny. Zarząd Stowarzyszenia bardzo serdecznie zachęca członków Stowarzyszenia z Rodzinami do uczestnictwa w Mszy Świętej Dożynkowej i udziału w dalszym wspólnym spotkaniu.

Prezes Stowarzyszenia "Nasza Dolina" Andrzej Krztoń

zobacz więcej >>>

2011-08-24
plakatWernisaż otwierający wystawę Małgorzaty Rudowicz (de rudée)

Serdecznie zapraszamy na wernisaż otwierający wystawę Małgorzaty Rudowicz (de rudée), który odbędzie się w Galerii Panorama przy Dworze w Tomaszowicach 14 września 2011r. o godz. 18:00

zobacz więcej >>>

2011-08-22
-Dożynki wiejskie w Będkowicach

28 sierpnia 2011r. w Będkowicach odbędą się dożynki wiejskie

zobacz więcej >>>

2011-08-17
Wieniec dożynkowyRelacja z Gminnych Dożynek - Modlniczka 2011

W dniu 14 sierpnia, w niedzielne popołudnie, w miejscowości Modlniczka było gwarno, kolorowo i bardzo uroczyście. Obchodziliśmy wówczas Gminne Dziękczynne Święto Plonów.

zobacz więcej >>>

2011-08-10
swiatlodożynki sołeckie w Bęble

Rada Sołecka Wsi Bębło
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bęble

serdecznie zapraszają 15 sierpnia 2011 roku na

Uroczyste poświęcenie wieńca oraz zabawę dożynkową

Program uroczystości:
16:00 – msza św. w kościele parafialnym w Bęble
17:00 – przemarsz korowodu dożynkowego na boisko szkolne
17:30 – uhonorowanie wyróżnionych rolników
18:00 – zabawa taneczna

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu Rady Sołeckiej W imieniu Zarządu OSP Sołtys Krystyna Janecka Prezes Łukasz Chochół

zobacz więcej >>>

2011-08-05
Plakat DożynkiGminne Dożynki

14 sierpnia 2011 r. na placu przy budynku wielofunkcyjnym Modlniczce odbędą się Gminne Dożynki

zobacz więcej >>>

2011-08-02
Zebrani mogli obejrzeć w specjalnie przygotowanym przez strażaków namiocie multimedialną prezentacjęDzień Dziecka w środku lata

31 lipca 2011r. odbyła się impreza pod nazwą „Dzień Dziecka w środku lata” zorganizowaną przez OSP Modlnica w ramach projektu „Straż uczy- straż bawi” dofinansowanego ze środków budżetowych Gminy Wielka Wieś w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie bezpieczeństwa publicznego w 2011 roku.

zobacz więcej >>>

2011-07-28
GOKiS zapraszaAwaria prądu w GOKiS

Uwaga, z powodu awarii sieci energetycznej nie ma dzisiaj (28.07.2011) prądu w siedzibie GOKIS w Białym Kościele. Z tego powodu nie jest możliwy ani kontak telefoniczny ani poprzez email.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy...

zobacz więcej >>>

2011-07-27
Straż uczy - Straż bawiDzień Dziecka w środku lata - Straż uczy-Straż bawi

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Modlnicy zapraszają na Dzień Dziecka w środku Lata realizowany pod hasłem „Straż uczy-Straż bawi”

Miejsce i czas spotkania: 31 lipca - plac zabaw w Modlnicy. Zapraszamy w godzinach: 14:00-17:00

zobacz więcej >>>

2011-07-19
Letni Piknik w Białym KościeleLetni Piknik w Białym Kościele

W sobotę 16 lipca na placu przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele było gwarnie i wesoło. Liczne tłumy przyciągnął Letni Piknik zorganizowany przez Zespół Białokościelanki, OSP Biały Kościół oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

zobacz więcej >>>

2011-07-19
Uroczyste przecięcie wstęgiTurniej o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś. Uroczyste otwarcie nowego budynku szatniowo-sanitarnego w Modlniczce

W niedzielę 17 lipca na terenach LKS Sportowiec w Modlniczce odbyły się dwie ważne uroczystości. Pierwsza z nich to uroczyste otwarcie nowego budynku przy boisku "Sportowca", druga rozgrywki Letniego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2011-07-15
Wakacyjne spotkania w CzajowicachWakacyjne spotkania w Publicznej Szkole Podstawowej w Czajowicach

Poznawać będziemy to co nas otacza m.in. rośliny pól i łąk, drzewa i krzewy naszej okolicy, warzywa i owoce uprawiane w naszych ogrodach i sadach, mieszkańców stawów, itp. Nauczyciele, rodzice i dzieci wcielać się będą w rolę przewodników

zobacz więcej >>>

2011-07-11
I miejsce – Karolina HojdaWyniki konkursu plastycznego w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny dot. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, ogłoszony przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych funkcjonujących na terenie naszej gminy, a jego celem było poszerzenie wiedzy oraz świadomości dzieci i młodzieży w obszarze przeciwdziałania przemocy rówieśniczej

zobacz więcej >>>

2011-07-11
-Konkurs fotograficzny KORONA W OBIEKTYWIE

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Korona w obiektywie”, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody (m.in. aparaty fotograficzne, statywy, papier fotograficzny).

zobacz więcej >>>

2011-07-01
Zaproszenie na piknikPiknik Rodzinny w Czajowicach - Powitanie Lata

Radna, Sołtys, Rada Sołecka, OSP Czajowice, Zespół „Czajowianki”, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Czajowic mają zaszczyt zaprosić na PIKNIK RODZINNY “Powitanie Lata” który odbędzie się 02.07.2011r. o godz.18:00 plac przy Remizie OSP Czajowice

zobacz więcej >>>

2011-07-01
Zaproszenie na piknikLetni Piknik w Białym Kościele

Zespół „Białokościelanki” OSP Biały Kościół Sołtys, Rada Sołecka oraz Radny Białego Kościoła Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele serdecznie zapraszają w sobotę 16 lipca 2011 o godz.17:00 na Letni Piknik w Białym Kościele

zobacz więcej >>>

2011-06-28
STAROPOLSKIE WIANKI w Dolinie PrądnikaSTAROPOLSKIE WIANKI w Dolinie Prądnika

W dniu 24 czerwca 2011 r. w Prądniku Korzkiewskim odbyły się zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika "Nasza Dolina" i mieszkańców wsi "Staropolskie Wianki"- w ramach projektu współfinansowanego ze środków Urzędu Gminy Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2011-06-21
VIII Dni Gminy Wielka WieśRelacja z VIII Dni Gminy Wielka Wieś

W dniach 16-19 czerwca odbyły się VIII Dni Gminy Wielka Wieś. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą galą inaugurującą Święto Gminy...

zobacz więcej >>>

2011-06-20
Zapraszamy na Wianki do Prądnika KorzkiewskiegoStaropolskie Wianki w Naszej Dolinie

Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika "Nasza Dolina" serdecznie zaprasza na
STAROPOLSKIE "WIANKI" W NASZEJ DOLNIE

Świętojańska noc przy ognisku - 24 czerwca o godz. 20.00 /piątek/
na działce wiejskiej przy ul. Ojcowskiej w Prądniku Korzkiewskim.

zobacz więcej >>>

2011-06-14
Perły krajobrazu Gminy Wielka WieśPerły Krajobrazu Gminy Wielka Wieś - podsumowanie projektu

W mijającym roku szkolnym zwyczajna, szkolna codzienność uatrakcyjniona została realizacją całorocznego, multidyscyplinarnego projektu „Perły krajobrazu Gminy Wielka Wieś”. Do udziału w nim poprzez zaangażowanie swojego wysiłku, pomysłowości i czasu zaproszeni zostali wszyscy uczniowie szkół naszej gminy – począwszy od najmłodszych z zerówki, na gimnazjalistach skończywszy.

zobacz więcej >>>

2011-06-10
Dni Gminy Wielka WieśVIII Dni Gminy Wielka Wieś

Wójt Gminy i Przewodnicząca Rady Gminy serdecznie zapraszają na

VIII Dni Gminy Wielka Wieś

Boisko sportowe LKS Orzeł Bębło - 18, 19 czerwca 2011 r.

zobacz więcej >>>

2011-06-03
wykład dyrektora OPNDzień Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej w Czajowicach

1 czerwca Stowarzyszenie Środowisko i My, Nauczyciele oraz Rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej w Czajowicach zorganizowali wspaniały Dzień Dziecka.

zobacz więcej >>>

2011-05-27
swiatloSzkolenie dla organizacji pozarządowych z nowych wzorów dokumentów dotyczących realizacji zadania publicznego

Serdecznie zapraszamy na szkolenie dla organizacji pozarzadowych z nowych wzorów dokumentów doyczących realizacji zadania publicznego, które odbędzie się 2 czerwca 2011 roku o godz. 16.00 w budynku komunalnym w Szycach

zobacz więcej >>>

2011-05-26
I Gminny Przegląd Piosenki AngielskiejI Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej

25 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej w Bęble odbył się I Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej. Jego motywem przewodnim stało się hasło: „Języki przybliżają świat, a muzyka nie zna granic”.

zobacz więcej >>>

2011-05-24
ZaproszenieWystawa Atlas Naszego Świata w Gminie Wielka Wieś

GRAAL Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Osobowości Dzieci oraz Zespół realizujący projekt z PO KL serdecznie zapraszają na wystawę Atlas Naszego Świata w Gminie Wielka Wieś której otwarcie nastąpi 29 maja 2011 r. o godz. 15.00 w Salach Dworu w Tomaszowicach.

zobacz więcej >>>

2011-05-24
Małopolskie Kreacje MuzyczneSukcesy naszych artystów

Nasi artyści osiągają kolejne sukcesy: w V Konkursie Piosenki Polskiej "Zabierzowiana 2011" oraz w Małopolskich Konfrontacjach Muzycznych

zobacz więcej >>>

2011-05-19
Próba śpiewu przed mszą św.Z życia Szkoły Podstawowej w Będkowicach

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Będkowicach oraz ich opiekunowie wyruszyli na pielgrzymkę do miejsc bliskich polskiemu Papieżowi Janowi Pawłowi II, następnie uczestniczyli w młodzieżowym rajdzie o nazwie Zlot Nietoperzy, organizowanym przez Ojcowski Park Narodowy

zobacz więcej >>>

2011-05-16
Tydzień BibliotekRelacja z Tygodnia Bibliotek 2011

W dniach 8-15 maja odbyła się VIII edycja Tygodnia Bibliotek. W tym roku pod hasłem: „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”

zobacz więcej >>>

2011-05-05
Tydzien BibliotekVIII edycja Tygodnia Bibliotek

W dniach 8-15 maja odbędzie się VIII edycja Tygodnia Bibliotek. W tym roku hasło brzmi: „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”. W związku z tegorocznym hasłem chcemy pokazać, że oferta naszej biblioteki jest przeznaczona dla zróżnicowanej grupy odbiorców i każdy może znaleźć coś dla siebie – od tradycjonalistów po „skomputeryzowanych”.

zobacz więcej >>>

2011-04-26
GOKiS zapraszaWielka Majówka w Będkowicach

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele oraz Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Będkowicach mają zaszczyt zaprosić do centrum Będkowic w dniu 2 maja 2011 r na Wielką Majówkę w Będkowicach

zobacz więcej >>>

2011-04-18
Krakow Art Expo 2011Majówka ze sztuką - KRAKÓW ART EXPO 2011

Weź udział w wyjątkowym wydarzeniu – pierwszej edycji Kraków Art Expo, łączącym artystów i środowisko przyjaciół sztuki. Artyści zaprezentują swoją twórczość, a Ty będziesz miał możliwość zakupienia ich prac i nawiązania nowych kontaktów. Spotkasz interesujących ludzi, pełnych zapału i świeżych pomysłów, których łączy wspólna pasja – Sztuka.

zobacz więcej >>>

2011-04-14
V Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny O ZŁOTE PIÓRO WÓJTA GMINY WIELKA WIEŚV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny O ZŁOTE PIÓRO WÓJTA GMINY WIELKA WIEŚ

Dnia 14 kwietnia 2011 r. w Szkole Podstawowej w Bęble, wzorem lat ubiegłych, odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”. Już piąty raz uczniowie klas IV-VI mieli możliwość porównania swoich umiejętności z zakresu ortografii i interpunkcji.

zobacz więcej >>>

2011-04-06
Budynek gotowy do użytkowania 26-08-2011Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa istniejącego budynku komunalnego w Giebułtowie

Przedmiotem zamówienia jest budowa wielofunkcyjnego budynku w miejscowości Giebułtów na działce szkolnej, na której stoi budynek szkoły wiejskiej oraz budynek gospodarczy.

zobacz więcej >>>

2011-03-29
Ze mną nie zatańczysz?Podsumowanie pierwszej odsłony kampanii ZE MNĄ NIE ZATAŃCZYSZ? Stowarzyszenia GRAAL

21 marca 2011 roku, w dniu Międzynarodowego Dnia Osób z zespołem Downa, zakończyła się pierwsza odsłona kampanii społecznej „Ze mną nie zatańczysz?” z udziałem Magdaleny Walach, znanej krakowskiej aktorki teatralnej i telewizyjnej

zobacz więcej >>>

2011-03-28
Logo WLC 2Zje wieprza bez pieprza, lecz bez soli nie zdoli

Dnia 15 marca uczniowie klas drugich Gimnazjum w Białym Kościele mieli możliwość w ramach zajęć projektu „„Więcej, lepiej, ciekawiej… 2 – zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś” zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce

zobacz więcej >>>

2011-03-25
Konkurs „Oczytanym być…” Sprawozdanie z konkursu OCZYTANYM BYĆ - czyli co nieco o Kubusiu Puchatku.

Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała dla klasy II Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi konkurs ze znajomości lektury A. A. Milne „Kubuś Puchatek”. Konkurs ten był zorganizowany w ramach doskonale układającej się współpracy między instytucjami i zainicjowany przez Szkołę Podstawową w Wielkiej Wsi

zobacz więcej >>>

2011-03-24
Uroczysta wieczornica poświęcona beatyfikacji Jana Pawła IIUroczysta wieczornica poświęcona beatyfikacji Jana Pawła II

“Szukałem Was, teraz Wy mnie znaleźliście...“ - 2 kwietnia w Białym Kościele odbędzie się uroczysta wieczornica poświęcona beatyfikacji Jana Pawła II

zobacz więcej >>>

2011-03-23
Najmłodsi artyściMiędzyszkolny Przegląd Grup Tanecznych w Modlnicy

Dnia 16 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej im. św. S. Kostki w Modlnicy odbył się gminny przegląd szkolnych grup tanecznych. Do występu w nim przygotowali się uczniowie szkół podstawowych z klas I-III. Impreza była jedną z cyklu zaplanowanych w ramach projektu „PERŁY KRAJOBRAZU GMINY WIELKA WIEŚ”

zobacz więcej >>>

2011-03-17
Plakat Kampanii “Ze mną nie zatańczysz?”Magdalena Walach pyta ZE MNĄ NIE ZATAŃCZYSZ? w kampanii Stowarzyszenia GRAAL z Modlniczki

10 marca ruszyła w Krakowie kampania „Ze mną nie zatańczysz?” z udziałem Magdaleny Walach, znanej krakowskiej aktorski teatralnej i telewizyjnej. Kampania to również szansa dla młodzieży do zdobycia zaproszeń na pokaz i warsztat taneczny z udziałem Magdaleny Walach, który odbędzie się 19 marca w Krakowie. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie GRAAL z Modlniczki.

zobacz więcej >>>

2011-03-17
-Studenckie praktyki zawodowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi włączyła się w realizację studenckich praktyk zawodowych w ramach projektu „Aktualizacja kształcenia akademickiego bibliotekarzy pracujących w małych bibliotekach gminnych” przygotowanego przez Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Bibliologiczne w Warszawie.

zobacz więcej >>>

2011-03-09
swiatloBĘBŁO Dni Gminy Wielka Wieś

BĘBŁO - Dni Gminy Wielka Wieś
zobacz więcej >>>

2011-03-09
swiatloBIAŁY KOŚCIÓŁ - Bajkowy turniej tańca z okazji Dnia Dziecka

BIAŁY KOŚCIÓŁ - Bajkowy turniej tańca z okazji Dnia Dziecka
zobacz więcej >>>

2011-03-09
swiatloHALA GOKiS - Gala Dni Gminy Wielka Wieś

HALA GOKiS - Gala Dni Gminy Wielka Wieś
zobacz więcej >>>

2011-03-09
swiatloMODLNICZKA Dożynki Gminne

MODLNICZKA - Dożynki Gminne
zobacz więcej >>>

2011-03-09
swiatloWIELKA WIEŚ Gminny Dzień Przedszkolaka

WIELKA WIEŚ - Gminny Dzień Przedszkolaka
zobacz więcej >>>

2011-03-09
swiatloMODLNICA Przegląd Folklorystyczny im. J. Lachnera

MODLNICA - Przegląd Folklorystyczny im. J. Lachnera
zobacz więcej >>>

2011-03-09
swiatloBędkowice - uroczyste obchody święta św. Floriana

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele oraz Zarząd Ochotniczj Straży Pożarnej w Będkowicach

mają zaszczyt zaprosić do centrum Będkowic w dniu 2 maja 2011 r

na

Wielką Majówkę w Będkowicach

Gminne Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Święto św. Floriana - patrona strażaków
Poświęcenie nowego wozu strażackiego OSP Będkowice

zobacz więcej >>>

2011-03-07
Prace konkursowePowódź, pożar, dniem czy nocą - strażak przychodzi ci z pomocą

W dniu 5 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi zostały zakończone zmagania plastyczne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Powódź, pożar, dniem czy nocą – strażak przychodzi ci z pomocą”.

zobacz więcej >>>

2011-02-24
-Tydzień z Internetem 2011 w Bibliotece w Wielkiej Wsi

Biblioteka w Wielkiej Wsi włącza się do ogólnoeuropejskiej akcji "Get Online Week 2011" - "Tydzień z Internetem 2011", która ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób - głównie tych, które wcześniej nie używały Internetu - do wykorzystania jego możliwości.

zobacz więcej >>>

2011-02-22
Uczniowie SP Wielka Wieś z Wandą ChotomskąSpotkanie autorskie z Wandą Chotomską

21 lutego na długo pozostanie w naszej pamięci. W tym dniu bowiem gościliśmy w naszej szkole znakomitą polską pisarkę, autorkę wielu wspaniałych wierszy, opowiadań oraz tekstów piosenek dla dzieci i młodzieży – Wandę Chotomską

zobacz więcej >>>

2011-02-21
swiatloUroczysta wieczornica poświęcona beatyfikacji Jana Pawła II

Serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele w sobotę 2 kwietnia 2011 roku o godz.20:00 na UROCZYSTĄ WIECZORNICĘ poświęconą bliskiej beatyfikacji Jana Pawła II

zobacz więcej >>>

2011-02-15
GBP Wielka WieśSpotkanie autorskie z Wandą Chotomską

Gminna Biblioteka Publiczna wraz ze Szkołą Podstawową w Wielkiej Wsi zapraszają na spotkanie autorskie z Wandą Chotomską
zobacz więcej >>>

2011-02-08
swiatloOtwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, bezpieczeństwa publicznego oraz pomocy społecznej w 2011 roku.

Rosztrzygnięcie konkursu

zobacz więcej >>>

2011-02-04
Diamentowe Gody Państwa Lupa z GiebułtowaDiamentowe Gody Państwa Lupa z Giebułtowa

Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz odwiedził Państwa Marię i Tadeusza Lupa z Giebułtowa, którzy obchodzili "Diamentowe Gody".

zobacz więcej >>>

2011-01-31
III Gminny Konkurs RecytatorskiRelacja z III Gminnego Konkursu Recytatorskiego

19 stycznia 2011 r. w gminie Wielka Wieś po raz trzeci odbył się konkurs recytatorski, którego celem jest zainteresowanie młodych ludzi poezją. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była miłość.

zobacz więcej >>>

2011-01-26
Wspólne kolędowanie w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi Z życia Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi

22 stycznia 2011 r. tradycyjnie już odbyło się w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi wspólne kolędowanie.

zobacz więcej >>>

2011-01-18
-Wspólne kolędowanie w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi, Klub Seniora, OSP, Rada Sołecka oraz Rada Rodziców serdecznie zapraszają na coroczne, wspólne kolędowanie, które odbędzie się 22 stycznia 2011r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2011-01-12
Jubileusz 2010Złote gody

Urząd Stanu Cywilnego w Wielkiej Wsi informuje, że do dnia 15 marca 2011r. przyjmuje zgłoszenia par małżeńskich zamieszkałych na terenie naszej gminy, które w roku 1961 zawierały ślub cywilny. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do tut. USC.

zobacz więcej >>>

2011-01-11
swiatloSpotkanie Opłatkowe z zespołem MODLNICANIE

Zespół „Modlnicanie” serdecznie zaprasza 16 stycznia 2011 roku o godz.15:00 na uroczyste Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w Remizie OSP Modlnica

zobacz więcej >>>

2011-01-10
WOŚPRelacja z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dzięki Państwa hojności nasz sztab zebrał 37 tys. 655 zł 70/100 zł w polskiej walucie – w tym 3 930 zł udało nam się wylicytować podczas imprezy w siedzibie GOKiS Pozostałe środki pieniężne zebrali kwestujący całą niedzielę nasi dzielni wolontariusze.

zobacz więcej >>>

2010-12-30
-Katalog internetowy Libra w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi

W celu poprawienia swoich usług Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi uruchomiła katalog internetowy „Libra”, dzięki któremu każdy Czytelnik będzie mógł na bieżąco sprawdzać i wyszukiwać interesujące informacje w pięciu katalogach: autorskim, tytułowym, serii wydawniczych, UKD, haseł przedmiotowych.

zobacz więcej >>>

2010-12-28
XIX Finał WOŚPWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny w Wielkiej Wsi!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny w Wielkiej Wsi!

zobacz więcej >>>

2010-12-23
Wójt Tadeusz Wójtowicz powitał i złożył życzenia świąteczne i noworoczneOpłatek samorządowy

We wtorek wieczorem 21 grudnia, w udekorowanej hali sportowej w Białym Kościele, spotkali się przedstawiciele różnych gminnych środowisk.

zobacz więcej >>>

2010-12-14
Praca Nikoli WojtaszekDzieci z Samorządowego Przedszkola w Modlniczce odnoszą kolejne sukcesy

W listopadzie przedszkolaki z otwartego we wrześniu Przedszkola Samorządowego w Modlniczce wzięły udział w trzech ogólnopolskich konkursach plastycznych i w każdym z nich zdobyły nagrody.

zobacz więcej >>>

2010-12-13
Które gwiazdy wystąpią na VIII Dniach Gminy?Sonda - pojedynek gwiazd na Dni Gminy 2011

Zapraszamy do udziału w sondzie internetowej i wyboru wykonawców, którzy uświetnią obchody VIII Dni Gminy Wielka Wieś 2011

zobacz więcej >>>

2010-12-06
swiatloGminny Przegląd Pastorałek - 8 stycznia 2011

Gminny Przegląd Pastorałek - 8 stycznia 2011

zobacz więcej >>>

2010-11-30
III Biesiada Satyry i HumoruIII Biesiada Satyry i Humoru za nami!

W sobotę 27 listopada hala sportowa GOKiS rozbrzmiewała śmiechem i brawami. W tę andrzejkową sobotę zespoły artystyczne działające na terenie Gminy Wielka Wieś prezentowały autorskie programy kabaretowe. Każdy występ był ciekawy, każdy bawił publiczność do łez…

zobacz więcej >>>

2010-11-29
ZaproszenieWernisaż wystawy poplenerowej malarstwa BRANDYSÓWKA 2010

1 grudnia 2010 r. o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, ul. Szpitalna 32 odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej malarstwa „Brandysówka 2010”. Wernisaż odbywa się w ramach projektu „IV Plener Malarski BRANDYSÓWKA 2010 i warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wielka Wieś” współfinansowanego przez Urząd Gminy Wielka Wieś w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.

zobacz więcej >>>

2010-11-14
Wieczornica patriotyczna92 rocznica odzyskania niepodległości

92 rocznicę święta odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy w naszej gminie szeregiem wydarzeń kulturalnych

zobacz więcej >>>

2010-11-09
Jubileusz 50-lecia pożycia par małżeńskichJubileusz 50-lecia pożycia par małżeńskich z terenu Gminy Wielka Wieś

Dnia 6 listopada 2010r. w Modlnicy odbył się Jubileusz 50-lecia pożycia par małżeńskich z terenu Gminy Wielka Wieś. W tym roku uroczystość obchodziło10 par

zobacz więcej >>>

2010-11-08
-Uroczyste obchody 92 rocznicy odzyskania niepodległości

Zapraszamy 10 listopada 2010 o godz. 18:00 do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele na Uroczystą Wieczornicę Patriotyczną, w czasie której zamyślimy się nad polskim patriotyzmem, wspomnimy tych, którzy o niepodległość Ojczyzny walczyli i rozradujemy polskimi pieśniami narodowymi

zobacz więcej >>>

2010-10-15
Diamentowe Gody Państwa Wąsików z Wielkiej WsiDiamentowe Gody Państwa Wąsików z Wielkiej Wsi

Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz odwiedził Państwa Helenę i Jana Wąsików z Wielkiej Wsi, którzy obchodzili "Diamentowe Gody". Państwo Wąsik opowiedzieli o początkach swojej znajomości, Pan Jan wspominał, że uczucie łączyło ich już od I klasy podstawówki a przyszła żona pomagała mu odrabiać lekcje, pobrali się gdy mieli po 20 lat.

zobacz więcej >>>

2010-10-13
Przemarsz do kościoła pw. św. MikołajaObchody 100 rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej w Białym Kościele

9 października 2010 odbyła się uroczystość z okazji 100 rocznicy istnienia szkoły podstawowej w Białym Kościele. Po Mszy świętej w kościele parafialnym koncelebrowanej przez dotychczasowego proboszcza i wieloletniego katechetę naszej szkoły ks. Mariana Matusiaka odbyło się poświęcenie boiska.

zobacz więcej >>>

2010-10-08
Zapomniani BraciaWystawy w Galerii Panorama w Dworze w Tomaszowicach

Zapraszamy na finisz wystawy „Zapomniani bracia - ginący świat chrześcijan Bliskiego Wschodu” - 10 października 2010r. oraz wystawę obrazów Aleksandra Żywieckiego - 13 października 2010r.

zobacz więcej >>>

2010-10-06
Kundel bury i kocuryKundel bury i kocury - akcja na rzecz bezdomnych czworonogów

Kundel bury i kocury - akcja na rzecz bezdomnych czworonogów. Do udziału w akcji zaprasza Wójt Gminy Wielka Wieś - Tadeusz Wójtowicz
zobacz więcej >>>

2010-09-20
Zespół z ZabierzowaII Przegląd Piosenki Religijnej

Tegoroczny przegląd rozpoczął się Mszą św. odprawioną przez Proboszcza parafii ks. Zdzisława Targosza, następnie uczestnicy przeglądu zaprezentowali swój repertuar. Wystąpiły cztery zespoły: z Zabierzowa, Prądnika Korzkiewskiego, Modlnicy oraz gospodarze Zespół 7 Niebo z Będkowic. Przegląd w tym roku nie miał charakteru konkursowego.

zobacz więcej >>>

2010-09-20
swiatlo100 rocznica istnienia Szkoły Podstawowej w Białym Kościele

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice z dziećmi zapraszają na uroczystość 100 rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej w Białym Kościele, która odbędzie się 9 października 2010 o godzinie 10.00.

zobacz więcej >>>

2010-09-15
I Przegląd Piosenki Religijnej w Będkowicach w 2009II Gminny Przegląd Piosenki Religijnej

Stowarzyszenie Miłośników Ziemii Będkowickiej “Sokolica”, Przewodniczący Rady Gminy, Wójt Gminy, Dyrektor GOKiS, Sołtys, Rada Sołecka, zapraszają na II Gminny Przegląd Piosenki Religijnej, który odbędzie się dnia 19.09.2010 (niedziela) w Kościele parafialnym w Będkowicach

zobacz więcej >>>

2010-09-14
swiatloJesienne Spotkanie Motocyklistów MNIKÓW - PASTERNIK 2010

Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa-Południe serdecznie zaprasza na XIII-te wydanie Mnikowskiego spotkania. Jesienne Spotkanie Motocyklistów MNIKÓW - PASTERNIK 2010 odbędzie się w sobotę 02.10.2010

Plan imprezy i więcej szczegółów na stronie organizatora: http://www.grupa-poludnie.info/phpBB3/viewtopic.php?f=36&t=12234

zobacz więcej >>>

2010-09-07
orszak dożynkowyDożynki parafialne w Będkowicach

W pierwszą niedzielę września odbyły się w Będkowicach dożynki parafialne.

Po uroczystej mszy św. celebrowanej przez ks. proboszcza Zdzisława Targosza oficjalny korowód przemaszerował na plac przy remizie OSP, gdzie odbyła się główna część uroczystości dożynkowych.

zobacz więcej >>>

2010-09-03
Strażacy ochotnicy z Będkowic oddali hołd pomordowanym w Dolinie BędkowskiejHołd pomordowanym w Dolinie Będkowskiej

Dnia 1 września 2010 r w Dolinie Będkowskiej odbyły się uroczyste obchody wybuchu II wojny światowej, poświęcenie odnowionej tablicy, upamiętniającej pomordowanych w okresie wojny oraz nowego krzyża.
zobacz więcej >>>

2010-09-01
Rozpoczęcie roku szkolnegoRozpoczął się rok szkolny w wielkowiejskich szkołach i przedszkolach - nowe przedszkole w Modlniczce już działa!

Dnia 1 września 2010r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ten dzień jest szczególny dla 50 przedszkolaków z Modlniczki, które mają za sobą pierwszy dzień w nowopowstałym Przedszkolu Samorządowym. Dzieci poznały swoje opiekunki, nowe koleżanki i kolegów, zapoznały się z zasadami, którymi musi kierować się przedszkolak

zobacz więcej >>>

2010-08-30
Panorama na sołectwo Będkowice znad Doliny BędkowskiejKolejne uroczystości - tym razem w Będkowicach

Przewodniczący Rady Gminy, Wójt Gminy, Sołtys, Rada Sołecka, Stowarzyszenie Miłośników Ziemii Będkowickiej “Sokolica” zapraszają na: 1 września - Uroczyste Obchody Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej oraz 5 września - Wiejskie Dożynki Wsi Będkowice - uroczystości związane ze Świętem Plonów

zobacz więcej >>>

2010-08-30
Wielobarwny korowód dożynkowyKolejna dożynkowa niedziela za nami...

W minioną niedzielę, 29 sierpnia odbyły się dwie uroczystości dożynkowe w naszej gminie Dożynki parafialne w Modlnicy oraz Święto Plonów w Prądniku Korzkiewskim.
zobacz więcej >>>

2010-08-23
DożynkiDożynkowa niedziela 29.08 - Modlnica i Prądnik Korzkiewski

W najbliższą niedzielę - 29 sierpnia zapraszamy na dwie odbywające się w naszej gminie uroczystości dożynkowe:
Dożynki Parafialne w Modlnicy oraz Dożynki w Prądniku Korzkiewskim

zobacz więcej >>>

2010-08-23
Msza św. celebrowana przez ks. proboszcza Jana AdamusaŚwięto mieszkańców Modlniczki za nami

Centrum Modlniczki tętniło życiem w sobotnie popołudnie 21 sierpnia. Miało tu miejsce niezwykłe wydarzenie - Święto Mieszkańców Modlniczki...

zobacz więcej >>>

2010-08-23
Uroczyste Dożynki Wiejskie w Białym KościeleŚwięto Plonów - Uroczyste Dożynki Wiejskie w Białym Kościele

Wczoraj, tj. 22 sierpnia 2010 r. w Białym Kościele odbyły się Dożynki Wiejskie. Organizatorzy – Sołtys, OSP Biały Kościół, GOKiS oraz mieszkańcy Białego Kościoła przygotowali dla licznie przybyłych gości bardzo bogaty program obchodów Święta Plonów.

zobacz więcej >>>

2010-08-20
Prace wykończeniowe przy budynku wielofunkcyjnym w ModlniczceŚwięto mieszkańców Modlniczki

Wójt Gminy Wielka Wieś, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Zarząd OSP Modlniczka oraz Zespół Folklorystyczny Modlniczanki mają zaszczyt zaprosić na: ŚWIĘTO MIESZKAŃCÓW MODLNICZKI - 21 sierpnia 2010 r.

zobacz więcej >>>

2010-08-20
DożynkiŚwięto Plonów - Uroczyste Dożynki Wiejskie w Białym Kościele

Sołtys oraz Mieszkańcy Białego Kościoła a także OSP Biały Kościół serdecznie zapraszają w niedzielę 22 sierpnia 2010 na Święto Plonów - Uroczyste Dożynki Wiejskie w Białym Kościele

zobacz więcej >>>

2010-08-18
Biały Kościół: dzieci częstujące poświęconym chlebemDożynki Wiejskie w Wielkiej Wsi i Parafialne w Bęble i Czajowicach

Niedziela, 15 sierpnia obfitowała w naszej gminie w wydarzenia kulturalne. W kościele parafialnym w Białym Kościele miała miejsce msza i poświęcenie wieńca dożynkowego sołectwa Wielka Wieś, a w Bęble uroczystości dożynkowe parafii Bębło-Czajowice

zobacz więcej >>>

2010-07-26
Gwiazdą VII Dni Gminy był Zbigniew Wodecki VII Dni Gminy Wielka Wieś za nami

W dniach 24 i 25 lipca miały miejsce główne obchody VII Dni Gminy Wielka Wieś. W sobotni wieczór, na boisku sportowym w Bęble wszystkich zebranych powitał wójt Tadeusz Wójtowicz, po czym nastapił występ gospodyń z Bębla w programie pt. "Tańce w kręgu". Publiczność, rozgrzewana także piosenkami w wykonaniu Justyny Windys z zespołu JKM, oczekiwała na występ gwiazdy wieczoru - Zbigniewa Wodeckiego.

zobacz więcej >>>

2010-07-23
Goście zgromadzeni na uroczystej inauguracjiUroczysta inauguracja VII Dni Gminy

W czwartkowy wieczór 22.07.2010 r. w hali sportowej w Białym Kościele odbyła się uroczysta inauguracja VII Dni Gminy Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2010-07-16
Gwiazdą tegorocznych Dni Gminy będzie Zbigniew WodeckiDni Gminy Wielka Wieś 2010

Wójt Gminy Wielka Wieś - Tadeusz Wójtowicz, Przewodniczący Rady Gminy - Stanisław Kasprzyk oraz Dyrektor GOKiS - Elżbieta Seweryn serdecznie zapraszają na

VII Dni Gminy Wielka Wieś

24-25.07.2010 r - Boisko sportowe LKS 1948 Bębło

zobacz więcej >>>

2010-06-28
Prezentacja umiejętności rytmicznychZakończenie roku szkolnego w Przedszkolu w Białym Kościele

W piątek 25 czerwca 2010 w Przedszkolu Samorządowym w Białym Kościele odbyło się uroczyste zakończenie „roku przedszkolnego” połączone z obchodami Dnia Mamy i Taty

zobacz więcej >>>

2010-06-28
Szlak Architektury DrewnianejMuzyka zaklęta w drewnie

10 lipca 2010 o godz. 20.00 w modlnickim Kościele p.w. św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej odbędzie się koncert "Muzyka zaklęta w drewnie" organizowany przez Małopolska Organizację Turystyczną ze środków finansowych Województwa Małopolskiego

zobacz więcej >>>

2010-06-24
Powitanie zgromadzonych przez dyr Dorotę NowakFinał obchodów 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem na terenie gminy Wielka Wieś, organizowanych przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Modlnicy.

22 czerwca odbył się finał obchodów 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem na terenie gminy Wielka Wieś, organizowanych przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Modlnicy.
zobacz więcej >>>

2010-06-22
Czajowianki Czajo-wianki, czyli wianki po czajowicku

19 czerwca w Czajowicach odbyła się impreza plenerowa „Czajo – wianki, czyli wianki po czajowicku”. Została ona zorganizowana przy remizie OSP przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic. Impreza współfinansowana była z budżetu gminy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego

zobacz więcej >>>

2010-06-15
Czajo-WiankiCzajo-Wianki, czyli wianki po czajowicku

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic
zaprasza na
"Czajo-Wianki, czyli wianki po czajowicku"
dnia 19 czerwca 2010
w Czajowicach (teren OSP)

zobacz więcej >>>

2010-06-02
swiatloUroczyste Ślubowanie MDP OSP Modlnica

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Modlnicy serdecznie zaprasza w niedzielę 6 czerwca 2010 roku o godz. 13:00 do Modlnicy na Uroczyste Ślubowanie MDP OSP Modlnica oraz poświęcenie samochodu pożarniczego GBART

zobacz więcej >>>

2010-05-12
Przegląd folklorystyczny im. Józefa LachneraPrzegląd folklorystyczny im. J. Lachnera - odwołany

Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne Przegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera został odwołany

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele serdecznie zaprasza w niedzielę 23. maja 2010 roku do Modlnicy na Przegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera

zobacz więcej >>>

2010-05-10
Reprezentacja GOKiSSukcesy Reprezentacji GOKiS

Reprezentacja GOKiS przygotowana przez Jarosława Janeckiego zebrała najwięcej nagród ze wszystkich występujących na przesłuchaniach konkursowych IV Konkursu Piosenki Polskiej Zabierzowiana 2010; następnie zdobyła tytuł Mistrza Małopolskich Konfrontacji Muzycznych - Kraków 2010

zobacz więcej >>>

2010-05-06
Poświęcenie nowego wozu strażackiegoGminne obchody Święta Św. Floriana

W niedzielę 2 maja 2010 w Białym Kościele miały miejsce GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA ŚW. FLORIANA - PATRONA STRAŻAKÓW. Uroczystości rozpoczęly się Mszą Świetą w kościele parafialnym św. Mikołaja w Białym Kościele

zobacz więcej >>>

2010-05-06
Tydzień BibliotekTydzień Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi

Już po raz drugi GBP w Wielkiej Wsi włącza się w akcję popularyzacji książki i czytelnictwa pod nazwą Tydzień Bibliotek. Tym razem hasłem wiodącym naszej akcji jest „Biblioteka - słowa, dźwięki, obrazy”.

zobacz więcej >>>

2010-04-23
swiatloWiosenny Turniej Tańca Towarzyskiego

W sobotę 24. kwietnia 2010 r. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu organizuje Wiosenny Turniej Tańca Towarzyskiego dla najmłodszych. W godzinach 9:00-18:00 na hali sportowej w Białym Kościele z programem tanecznym wystąpi ponad 500 dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Projekt uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach MECENATU MAŁOPOLSKIEGO 2010.

zobacz więcej >>>

2010-04-19
-Spotkanie autorskie z Joanną Olech

19 kwietnia 2010 roku odbyło się spotkanie z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci Panią Joanną Olech. Impreza odbyła się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa w Gminnej Bibilotece Publicznej od 2007r.

zobacz więcej >>>

2010-02-02
Kolędowanie w BębleZakończono kolędowanie w Gminie Wielka Wieś

W ostatnim okresie w gminie Wielka Wieś odbywało się wielkie kolędowanie (m.in. w Czajowicach, Wielkiej Wsi, Modlnicy i w Bęble). Wspólne kolędowanie, występy muzyczne, zespołów śpiewaczych z terenu gminy oraz niezwykle barwne przedstawienie przygotowane przez Herodów z Wielkiej Wsi pozwoliły na stworzenie radosnej atmosfery sprzyjającej wspólnej zabawie.

zobacz więcej >>>

2010-02-02
Logo GOKiSKolejne fundusze dla Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wydał raport za rok 2009 z działań z zakresu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z podejmowanych działań przez UM jest coroczny konkurs MECENAT MAŁOPOLSKI, w którym od kilku lat nasz Ośrodek Kultury i Sportu bierze udział

zobacz więcej >>>

2010-01-27
X Powiatowy Przegląd Grup KolędniczychX Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych

24 stycznia odbył się dziesiąty Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych. Gminę Wielka Wieś reprezentowana była przez Grupę Kolędniczą Herody z Modlnicy oraz Herody z OSP Wielka Wieś

zobacz więcej >>>

2010-01-22
okładka książki Karoliny Witek - Promocja książki Karoliny Witek

W czwartkowy wieczór 21 stycznia w kawiarni kulturalnej cafe Caroline w Krakowie odbyła się promocja książki-wspomnień Pani Karoliny Witek „Nigdy nie jest za późno …”
zobacz więcej >>>

2010-01-18
swiatloogłoszenie konkursu kultura, sport, bezpieczeństwo i pomoc społeczna 2010

Wójt Gminy Wielka Wieś ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, bezpieczeństwa publicznego oraz pomocy społecznej w 2010 roku.

zobacz więcej >>>

2010-01-06
GOKiSOferta feriowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami… Wzorem lat ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przygotował atrakcyjną ofertę feryjną. Tej zimy stawiamy na sport, taniec i kreatywność!

zobacz więcej >>>

2010-01-06
Pan Stanisław Kmiecik maluje nogamiSpotkanie z niezwykłym Artystą

30 grudnia 2009 roku w Przedszkolu Samorządowym w Białym Kościele gościliśmy Artystę wyjątkowego – Pana Stanisława Kmiecika. Jest to artysta malujący ustami i nogami stowarzyszony w światowym związku malujących ustami i nogami z siedzibą w Księstwie Lichtenstein.

zobacz więcej >>>

2010-01-05
WOŚPRelacja z XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dzięki Państwa hojności nasz sztab zebrał 30 064,29 zł w polskiej walucie – w tym 6 685 zł udało nam się wylicytować podczas imprezy w siedzibie GOKiS. Pozostałe środki pieniężne zebrali kwestujący całą niedzielę nasi dzielni wolontariusze. Wielu darczyńców wspierało akcję wpłacając obcą walutę, której również nie było mało.

zobacz więcej >>>

2010-01-05
Diamentowe Gody Państwa Kwietniów z Prądnika KorzkiewskiegoDiamentowe Gody Państwa Kwietniów z Prądnika Korzkiewskiego

Z okazji uroczystej daty Wójt Gminy wręczył jubilatom kwiaty, prezent, a także list gratulacyjny, w którym wyraził nadzieję, że kolejne wspólnie spędzone lata upłyną w radości, zdrowiu, a przede wszystkim miłości, która przed sześćdziesięciu laty zaprowadziła Państwa Kwiecień na ślubny kobierzec.

zobacz więcej >>>

2009-12-11
Dzieci startujące w konkursie „Świąteczne zwyczaje oczami dzieci” Rozstrzygnięcie konkursu pn. Świąteczne zwyczaje oczami dzieci

Dla wszystkich małych uczestników konkursu „Świąteczne zwyczaje oczami dzieci” nagrody ufundował Przegląd Lokalny. Galeria rysunków została zamieszczona w gazetce lokalnej, a całą wystawę można zobaczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi.

zobacz więcej >>>

2009-11-30
GOKiSAtrakcje sporowo-kulturalne przygotowane przez GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na przygotowane imprezy sportowe i kulturalne: 5 grudnia 2009 roku rozegrane zostaną III Gminne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym; 10 stycznia 2010 - XVIIII Finał WOŚP

zobacz więcej >>>

2009-11-30
Konkurs skrobania jabłekGminna Andrzejkowa Biesiada Satyry i Humoru

W dniu 28 listopada w siedzibach GOKiS odbyła się „II Gminna Biesiada Satyry i Humoru”. Tegoroczna Biesiada została zorganizowana w ramach programu Aktywności Lokalnej przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Impreza była połączona z Wieczorem Andrzejkowym.

zobacz więcej >>>

2009-11-12
Jubileusz 50-lecia małżeństwJubileusz 50-lecia małżeństw w Gminie Wielka Wieś

W dniu 7 listopada 2009 r. w Bęble odbył się Jubileusz 50-lecia pożycia par małżeńskich z terenu Gminy Wielka Wieś. Uroczystość rozpoczęła msza w intencji Jubilatów w kościele parafialnym w Bęble.

zobacz więcej >>>

2009-11-10
11 listopada - Narodowe Święto NiepodległościObchody Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada na hali sportowej w Białym Kościele odbyła się Uroczysta Wieczornica, w czasie której słuchaliśmy poezji patriotycznej w wykonaniu Seniorów z Wielkiej Wsi; podziwialiśmy tańce narodowe w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej z Wielkiej Wsi oraz zachwycaliśmy się zespołem smyczkowym

zobacz więcej >>>

2009-11-03
Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Alfredy i Mariana Litwów z Prądnika KorzkiewskiegoJubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Alfredy i Mariana Litwów z Prądnika Korzkiewskiego

Z okazji uroczystej daty Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz wręczył jubilatom kwiaty, prezent a także list gratulacyjny, w którym wyraził nadzieję, że kolejne wspólnie spędzone lata upłyną w radości, zdrowiu, a przede wszystkim miłości, która przed sześćdziesięciu laty zaprowadziła Państwa Litwów na ślubny kobierzec

zobacz więcej >>>

2009-10-30
logo Stowarzyszenia Korona Północnego KrakowaSpotkanie informacyjne nt. tzw. małych projektów

W środę 28 października w świetlicy w Szycach odbyło się spotkanie informacyjno-aktywizujące dla potencjalnych beneficjentów działania "Małe Projekty" realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

zobacz więcej >>>

2009-10-12
swiatloArchiwum aktualności

Archiwum aktualności znajduje się na poprzedniej wersji oficjalnej strony internetowej Urzędu Gminy, pod adresem
www.old.wielka-wies.pl

zobacz więcej >>>

2009-10-02
Puchatkowe opowieści i country zabawa w bibliotecePuchatkowe opowieści i country zabawa w bibliotece

Bibliotekę odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej z Będkowic oraz dzieci z zerówki z Wielkiej Wsi. Spotkanie miało inny charakter niż do tej pory, bowiem „Kubusia Puchatka” przeczytały dzieciom dwie niezwykłe postaci z Teatru Nikoli.

zobacz więcej >>>

2009-09-07
Starostowie na czele korowodu dożynkowegoParafialne świeto dziękczynienia za plony

W niedzielę 6 września 2009w Modlnicy odbyły się lokalne dożynki, które rozpoczeły się dziękczynną polową Mszą świętą przed Dworem Modlnickim. Następnie przy remizie OSP odbyły się występy zespołów folklorystycznych, prezentacja strojów regionalnych, uhonorowanie rolników, wręczenie nagród w konkursie "Najpiękniejsza Posesja w Gminie Wielka Wieś", konkurs Parfianki kontra Parafianie i wiele innych atrakcji, zakończonych tradycyjnie zabawą taneczną

zobacz więcej >>>

2009-09-01
Część oficjalna dożynekWiejskie dożynki wsi Będkowice

30 sierpnia w Będkowicach odbyły się Dożynki wiejskie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną w intencji rolników, podczas której nastąpiło poświęcenie chleba przez ks. proboszcza Miłosza Bielę.

zobacz więcej >>>

2009-08-24
Stoisko przygotowanie przez BędkowianSukcesy mieszkańców Wielkiej Wsi podczas dożynek powiatowych w Skale

W dniu 23 sierpnia, w pobliżu Hali Sportowej w Skale odbyły się XI Dożynki Powiatowe. Naszą Gminę z sukcesem reprezentowali na dożynkach Będkowianie i Modlnicanie.

zobacz więcej >>>

2009-08-11
swiatloDożynki parafialne w Bęble

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Sołtys oraz Rada Sołecka Bębła zapraszają w sobotę 15 sierpnia na Dożynki Parafialne

zobacz więcej >>>

2009-08-07
swiatloPiknik rodzinny w Czajowicach

OSP w Czajowicach oraz GOKiS zapraszają w niedzielę 9.08 na Piknik Rodzinny połączony z uroczystym poświęceniem wozu strażackiego.

zobacz więcej >>>
Zobacz archiwalne aktualności 2012 - Zobacz archiwalne aktualności 2011 - Zobacz archiwalne aktualności 2010 - Zobacz archiwalne aktualności 2009 i wcześniej

Powrót

rysunek

Zmień rozmiar czcionki

A - Resetuj A +
Aktualnosci
światło
Nowe nazy ulic - wyszukiwarka
światło
Nazewnictwo ulic
światło
Kontakt

Gmina Wielka Wieś
32-089 Wielka Wieś,
ul. Wesoła 48
tel. 12 419 17 01-04
fax 12 419 17 05


Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek: 7.30 - 17.30
Wtorek - Piątek: 7.30 - 15.30

Numer konta:
Krakowski Bank Spółdzielczy o/Wielka Wieś
18 8591 0007 0040 0591 8786 0117

NIP Gminy: 513-00-66-230
urząd gminy małe zdjęcie
światło
© 2009 Wielka-Wieś. Wszelkie prawa zastrzeżone.Uwagi do strony. | grupa26 projektowanie stron www kraków

Wszelkie prawa zastrzeżone
Gmina Wielka Wieś
ul. Wesoła 48 32-089 Wielka Wieś

Każdorazowe cytowanie materiałów zamieszczonych na niniejszej stronie w jakichkolwiek środkach masowego przekazu wymaga podania źródła pochodzenia cytatu. Kopiowanie, reprodukcja, retransmisja lub redystrybucja jakichkolwiek materiałów zamieszczonych w niniejszym serwisie w całości lub w części, w jakimkolwiek medium lub w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych wymaga zgody Gminy.

closeCookies

Ważne: Nasza strona www korzysta z plików cookies.

Pozostając na naszej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

CmsNET ver: 2.2.5149.18390, G: S
Powrót Powrót Do góry Do góry