linia
podmenu
skroter O-Gminie mO-Gminie m117DM O Gminie / Aktualności - X Dni Gminy Wielka Wieś
Dodaj i podziel się
Zobacz wszystkie aktualności
Wiadomość z dnia: 2013-06-24

X Dni Gminy Wielka Wieś

Dziesiąte - jubileuszowe Dni Gminy Wielka Wieś rozpoczęły się uroczystą inauguracją w czwartek 20 czerwca. Podobnie jak w poprzednich latach, na hali sportowej w Białym Kościele zebrali się przedstawiciele samorządu terytorialnego, ważnych instytucji, organizacji społecznych i przedsiębiorców.

Wójt Tadeusz Wójtowicz zaprezentował najważniejsze przedsięwzięcia, osiągnięcia i wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatniego roku, wspominając także o ważnej roli mieszkańców i ich przedstawicieli, zaangażowanych w życie Gminy.

Właśnie takim mieszkańcom, zasłużonym dla gminy i swoich miejscowości, po raz kolejny wręczono honorowe  nagrody "Wielka Wieś - Mała Ojczyzna". W kategorii tej nominowani byli: p. Teresa Bąbka z Modlniczki, p. Maria Galos z Modlnicy, p. Aleksander Gąska z Będkowic, państwo Jacek i Bożena Habudowie z Tomaszowic, p. Jerzy Jeleń z Bębła, p. Krystyna Szumna z Białego Kościoła oraz p. Czesław Witek z Wielkiej Wsi. Spośród nominowanych kapituła nagrody wybrała w tym roku p. Aleksandra Gąskę.
Kolejną kategorią w której tym razem nagrodzeni zostali państwo Joanna i Zbigniew Dziadurowie z Będkowic była nagroda "Wielkie Serce". Nominowanymi byli także państwo Katarzyna i Bogdan Żołnierkowie z Białego Kościoła oraz p. Jerzy Nowak z Giebułtowa.
Wśród przedsiębiorców wyróżnionych nagrodą "Wielki i Przedsiębiorczy" znalazły się firmy AMSTAL Macieja Jóźkiewicza, Hurtownia części motoryzacyjnych MAREKS Marka Janeckiego oraz Goodman -Kraków Airport Logistics Centre.

Tegoroczny tytuł "Przyjaciela Gminy" otrzymały dwie panie - Agnieszka Wachowska - Zastępca Dyrektora krakowskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Małgorzata Mrugała - Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W tym roku, po raz pierwszy Kapituła postanowiła przyznać szczególną nagrodę - "Mecenas Rozwoju Lokalnego" - i uhonorować nią państwa Krystynę i Józefa Kruków z Modlniczki. Państwo Krukowie od zawsze zaangażowani są w sprawy społeczne i kulturalne. Wspierają wszelkie działania, które w jakikolwiek sposób przyczyniają się do czynienia dobra, krzewienia kultury – rozwoju lokalnego. Wspierają stowarzyszenia, placówki oświatowe, kluby sportowe, KGW, OSP, parafie, Domy Kultury… Ich pomoc jest nieoceniona. Jubileuszowa edycja Dni Gminy to doskonała okazja, by przyznać taką właśnie nagrodę.

Wręczaniu nagród towarzyszyła muzyka w wykonaniu zespołu GOKiS, złożonego z instruktorów prowadzących zajęcia muzyczne w Ośrodku. Szczególnego charakteru temu wieczorowi nadał występ mieszkańca naszej gminy - solisty Opery Krakowskiej, barytona Michała Kutnika, któremu akompaniowała jego żona Kristina Kutnik.

Na zakończenie zebrani mogli zobaczyć program kabaretowy przygotowany przez p. Dyrektor GOKiS Elżbietę Seweryn i jej zgrany zespół.

Kolejnym dniem obchodów Dni Gminy była sobota. Tego dnia do południa odbyły się w Modlnicy Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP i MDP z terenu Gminy. W zaciętej rywalizacji zwycięzcami zostali druhowie z OSP w Wielkiej Wsi.

Późnym popołudniem centrum obchodów zostało przeniesione na boisko sportowe w Bęble, gdzie  młodzież z Prądnika Korzkiewskiego, przygotowana przez p. Marka Harbaczewskiego i p. Grażynę Knapik-Dąbrowską przedstawiła program nocy świętojańskiej. Gościnnie wystąpili z nimi muzycy z Ośrodka Kultury w Mogilanach. Do poznania obrzędów nocy świętojańskiej namawiała także sołtys Bębła, p. Krystyna Janecka wraz z KGW Bębło.

Niespodzianką dla wszystkich był olbrzymi tort z okazji jubileuszu dziesięciolecia Dni Gminy Wielka Wieś podarowany przez cukiernię państwa Stochalskich. Tort wykonali pracownicy cukierni: p. Iwona Kopeć oraz Grzegorz Mirek. Tort wjechał przed scenę na wozie drabiniastym, w asyście strażaków z Bębła i pań z KGW z pochodniami. Słodkości, których krojenie rozpoczął własnoręcznie wójt Wójtowicz wystarczyło dla wszystkich chętnych.

Po bardzo energetycznym koncercie grupy Jambo Africa, która wciągnęła zebranych do wspólnej zabawy przy muzyce z Czarnego Lądu, uwagę widzów przykuło tajemnicze świętojańskie widowisko pirotechniczne - Teatr Ognia. Do późnych godzin trwała później zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Nova Band.

Niedzielne obchody rozpoczęły się o 15.00 pierwszą z konkurencji konkursu na eko-rodzinę. Dla sześciu rodzin - przedstawicieli szkół prowadzący p. Marcin Kruk przygotował szereg zadań, w których wykazać się mogli wszyscy - zarówno rodzice jak i dzieci.
W wyniku naprawdę zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce przypadło ex-equo rodzinom Rusków z Będkowic i Wolińskich z Wielkiej Wsi, drugie rodzinom Gałczyków z Białego Kościoła i Mora z Modlniczki, a trzecie wspólnie zajęli państwo Biedakowie z Czajowic i Plebańczykowie z Bębła wraz z dziećmi.

Ponieważ tegoroczne święto gminy upłynęło pod hasłem "włącz ekologię w codzienność" - wiele atrakcji związanych było właśnie z ochroną przyrody. Bęblanie przygotowali eko-kabaret, dzieci z V klasy Szkoły Podstawowej w Białym Kościele przedstawienie ekologiczne, był też pokaz eko-mody, wystawa prac dzieci i młodzieży dotyczących wykorzystania odpadów i stoisko Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Giebułtowa.

Mimo przerwy wywołanej deszczem - to już chyba tradycja naszych Dni Gminy - wielu widzów zgromadził pokaz tresury psów oraz występ tajemniczego fakira.

Po godz. 21.00 na scenie X Dni Gminy Wielka Wieś pojawiła się długo oczekiwana gwiazda tego wieczoru - Jacek Stachursky. Artysta zgromadził na bębelskim boisku rekordową ilość widzów, a jego występ zakończył pokaz fajerwerków i zabawa taneczna.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj: facebook.jpg

Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
Urząd Gminy Wielka Wieś
OSP Bębło
LKS Orzeł 1948 Bębło
ZSP w Giebułtowie
Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wielkiej Wsi
Zespoły Regionalne, Szkoły Podstawowe i Gimnazja z terenu gminy

Sponsorzy:
GŁÓWNY SPONSOR: Euro-Sort
Krakowski Bank Spółdzielczy o/Wielka Wieś
Zakład Kamieniarski KRUK
Lewiatan - Kram s.c.
Lewiatan - K. Stryjak
Firma Budowlana Rosa
Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o.
BAMET
Centrum Motoryzacyjne Jasnogórska
Chochołowy Dwór
Firma Dekoracyjna WOAL
Nico - odzież i obuwie
SMYK - Cały dla małych
OKNO PIAST
Cukiernia Stochalscy
ELTECH – narzędzia profesjonalne
Salon Fryzjerski – Urszula Lorenc
Firma Kosmetyczna TIAN-DE
Firma Kosmetyczna Oriflame
Ubezpieczenia Jarosław Janecki
Firma Transportowa  - JANUSZ KAWA
Gabinet Dietetyczny- DIETIMED
Gabinet Rehabilitacyjny – IZABELA FORYSIAK
Skład Budowalny FUMIKO Łukasz, Małgorzata Stachera

Patronat medialny:
GTi - Gminna Telewizja Internetowa
TVP Kraków
Dziennik Polski
Nowy Przegląd Lokalny miesięcznik
Radio Alfa

Po godz. 21.00 na scenie X Dni Gminy Wielka Wieś pojawiła się długo oczekiwana gwiazda tego wieczoru - Jacek Stachursky. Artysta zgromadził na bębelskim boisku rekordową ilość widzów
Po godz. 21.00 na scenie X Dni Gminy Wielka Wieś pojawiła się długo oczekiwana gwiazda tego wieczoru - Jacek Stachursky. Artysta zgromadził na bębelskim boisku rekordową ilość widzów
Wójt Tadeusz Wójtowicz zaprezentował najważniejsze przedsięwzięcia, osiągnięcia i wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatniego roku, wspominając także o ważnej roli mieszkańców i ich przedstawicieli, zaangażowanych w życie Gminy

Wójt Tadeusz Wójtowicz zaprezentował najważniejsze przedsięwzięcia, osiągnięcia i wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatniego roku, wspominając także o ważnej roli mieszkańców i ich przedstawicieli, zaangażowanych w życie Gminy

Zasłużonym dla gminy i swoich miejscowości, po raz kolejny wręczono honorowe nagrody
Zasłużonym dla gminy i swoich miejscowości, po raz kolejny wręczono honorowe nagrody "Wielka Wieś - Mała Ojczyzna". W kategorii tej nominowani byli: p. Teresa Bąbka z Modlniczki, p. Maria Galos z Modlnicy, p. Aleksander Gąska z Będkowic, państwo Jacek i Bożena Habudowie z Tomaszowic, p. Jerzy Jeleń z Bębła, p. Krystyna Szumna z Białego Kościoła oraz p. Czesław Witek z Wielkiej Wsi. Spośród nominowanych kapituła nagrody wybrała w tym roku p. Aleksandra Gąskę.
Występ mieszkańca naszej gminy - solisty Opery Krakowskiej, barytona Michała Kutnika, któremu akompaniowała jego żona Kristina Kutnik

Występ mieszkańca naszej gminy - solisty Opery Krakowskiej, barytona Michała Kutnika, któremu akompaniowała jego żona Kristina Kutnik

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP i MDP z terenu Gminy; fot. OSP Tomaszowice
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP i MDP z terenu Gminy; fot. OSP Tomaszowice
Wójt Gminy wręcza strażakom wyróżnienia; fot. OSP Tomaszowice
Wójt Gminy wręcza strażakom wyróżnienia; fot. OSP Tomaszowice
Niespodzianką dla wszystkich był olbrzymi tort z okazji jubileuszu dziesięciolecia Dni Gminy Wielka Wieś podarowany przez cukiernię państwa Stochalskich. Tort wykonali pracownicy cukierni: p. Iwona Kopeć oraz Grzegorz Mirek. Tort wjechał przed scenę

Niespodzianką dla wszystkich był olbrzymi tort z okazji jubileuszu dziesięciolecia Dni Gminy Wielka Wieś podarowany przez cukiernię państwa Stochalskich. Tort wykonali pracownicy cukierni: p. Iwona Kopeć oraz Grzegorz Mirek. Tort wjechał przed scenę na wozie drabiniastym, w asyście strażaków z Bębła i pań z KGW z pochodniami. Słodkości, których krojenie rozpoczął własnoręcznie wójt Wójtowicz wystarczyło dla wszystkich chętnych

Koncert grupy Jambo Africa
Koncert grupy Jambo Africa
Uwagę widzów przykuło tajemnicze świętojańskie widowisko pirotechniczne - Teatr Ognia

Uwagę widzów przykuło tajemnicze świętojańskie widowisko pirotechniczne - Teatr Ognia

Konkurs na eko-rodzinę: dla sześciu rodzin - przedstawicieli szkół prowadzący p. Marcin Kruk przygotował szereg zadań, w których wykazać się mogli wszyscy - zarówno rodzice jak i dzieci

Konkurs na eko-rodzinę: dla sześciu rodzin - przedstawicieli szkół prowadzący p. Marcin Kruk przygotował szereg zadań, w których wykazać się mogli wszyscy - zarówno rodzice jak i dzieci

Po godz. 21.00 na scenie X Dni Gminy Wielka Wieś pojawiła się długo oczekiwana gwiazda tego wieczoru - Jacek Stachursky. Artysta zgromadził na bębelskim boisku rekordową ilość widzów

Po godz. 21.00 na scenie X Dni Gminy Wielka Wieś pojawiła się długo oczekiwana gwiazda tego wieczoru - Jacek Stachursky. Artysta zgromadził na bębelskim boisku rekordową ilość widzów

Zobacz archiwalne aktualności 2012 - Zobacz archiwalne aktualności 2011 - Zobacz archiwalne aktualności 2010 - Zobacz archiwalne aktualności 2009 i wcześniej
rysunek

Zmień rozmiar czcionki

A - Resetuj A +
Aktualnosci
światło
Nowe nazy ulic - wyszukiwarka
światło
Nazewnictwo ulic
światło
Kontakt

Gmina Wielka Wieś
32-089 Wielka Wieś,
ul. Wesoła 48
tel. 12 419 17 01-04
fax 12 419 17 05


Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek: 7.30 - 17.30
Wtorek - Piątek: 7.30 - 15.30

Numer konta:
Krakowski Bank Spółdzielczy o/Wielka Wieś
18 8591 0007 0040 0591 8786 0117

NIP Gminy: 513-00-66-230
urząd gminy małe zdjęcie
światło
© 2009 Wielka-Wieś. Wszelkie prawa zastrzeżone.Uwagi do strony. | grupa26 projektowanie stron www kraków

Wszelkie prawa zastrzeżone
Gmina Wielka Wieś
ul. Wesoła 48 32-089 Wielka Wieś

Każdorazowe cytowanie materiałów zamieszczonych na niniejszej stronie w jakichkolwiek środkach masowego przekazu wymaga podania źródła pochodzenia cytatu. Kopiowanie, reprodukcja, retransmisja lub redystrybucja jakichkolwiek materiałów zamieszczonych w niniejszym serwisie w całości lub w części, w jakimkolwiek medium lub w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych wymaga zgody Gminy.

closeCookies

Ważne: Nasza strona www korzysta z plików cookies.

Pozostając na naszej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

CmsNET ver: 2.2.5149.18390, G: S
Powrót Powrót Do góry Do góry